Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elfogadnátok huszonévesen egy...

Elfogadnátok huszonévesen egy lakást a családotoktól, ha ebben a helyzetben lennétek amiben én vagyok?

Figyelt kérdés

Apukám örökölt a nagynénje után és nekik nem nagyon kell a pénz, nincsenek nagy igényeik az életben, 60 körüliek már. Ezért anya kitalálta, hogy vesznek nekem egy lakást az egyetemvárosomban, ahová egyetemre járok, amiben apa is benne van. Viszont ez úgy lenne megoldható, hogy ők adnának 13-14 millió forintot és nekem is van még 4 millió forint félretett pénzem, amiből egy nagy részét beleraknám, de lehet még kellene is felvenni 1-2-3 millió forint lakáshitelt, hogy biztos kijöjjön egy 1,5 szobás lakás és az extra költségek (illeték, ügyvéd, bútorok, minimális felújítás ha kell). Az egyik gondom az, hogy miután 1,5 év múlva befejeztem az egyetemet, majd lehetséges, hogy Budapestre szeretnék költözni és akkor itt lenne egy lakásom egy olyan városban, amihez már semmi közöm szinte, mert se a családom, se senkim nem ott él. El lehet adni persze, de az illetéket, ügyvédet, felújítást, bútorokat minden alkalommal fizetni kell amikor lakást veszel és az miatt jó pár millió forintba kerül minden egyes költözködés. De amúgy Pesten ennyiből semmilyen lakás sem jönne ki.


A másik nagyobb gond az, hogy apukám alkoholista és megbízhatatlan. Pár éve örökölt a nagymamámtól is és mama otthoni lakását még nem itta el, de amit örökölt pár millió forint készpénzt is annak a nagy részét már elitta, elverte hülyeségekre, mert egész életében nem tudott bánni a pénzzel. Ezért félek, hogyha azt mondanám most még nem kell a pénz lakásra, akkor ez a pénz 3 vagy 5 év múlva már sokkal kevesebb lenne, ha még egyáltalán meglenne apa miatt. Legszívesebben csak azt mondanám tegyük be állampapírba, aztán majd ha kell néhány év múlva (mondjuk egy pesti lakás önerejébe), akkor elfogadom, de apa miatt ezt nem lehet megtenni. Ezért érzek egy nyomást magamon, hogy ez egy vissza nem térő lehetőség most apukám miatt, akivel nem lehet tervezni előre sajnos. Te mit tennél a helyemben?


2021. febr. 26. 10:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
13%

Nem költöznék Pestre. :D Viccet félretéve, szerintem Pest közeli városokban már lehet kapni ennyiért lakást, csendesebb talán a környék, és autóval a főváros is megközelíthető. Ha nem szereted a várost, ahol tanulsz, akkor nem kezdenék bele lakásvásárlásba. Fél év el fog menni a papírokkal, felújítással, aztán egy év múlva ha úgyis elköltözöl kezdheted elölről, és még a hitel is ott lesz. Vagy kiadhatod.

Esetleg megbeszélheted a szüleiddel, hogy te melyik városban képzeled el az életedet, és ott elkezdhetnétek nézelődni.

2021. febr. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Én felvennék hozzá hitelt és megvennék most egy pesti lakást, aztán amíg suliba járok arra az időre kiadnám és fizetném a hitel törlesztőt abból. Suli vége után pedig ott lesz egy lakásom Budapesten és a hitelből már jócskán törlesztettem is.
2021. febr. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Szia! Èn elfogadnám. :) Mèg bármi törtènhet addig, az is lehet, hogy lesz egy nagyon jó munkalehetősèg, ahol most vagy, de ha költözni szeretnèl kèsőbb, akkor sincs gáz, max. kiadod albèrletbe :) Így tuti, hogy apukád nem inná el a pènzt, ès lenne egy saját lakásod, annak meg az èrtèke úgyis nőni fog.
2021. febr. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
Én elfogadnám, sztem nagyon jól járnál vele.
2021. febr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
46%
Utalják a pénzt a számládra, akkor a fater nem tudja elinni... Nem nagy kaland.
2021. febr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
99%

Azért egy lakás kapni, akármelyik városban is, nagy dolog ám. :-)

Szerintem a legtöbb fiatal, azonnal igent mondana erre a lakás ajánlatra, akármelyik városban is van. És, ráadásul egyetemvárosról van szó, szóval nem egy falu.

Ki tudja, mikor lenne ilyen ajánlatod az életben.

Szerintem jól gondold át ezt a lakás dolgot. :-)

2021. febr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

Azonnal elfogadnám, ez óriási lehetőség. Mások 50-60 éves korukig törleszthetik a hitelt, amit te már huszonéves korodra megteszel.

A fővárosi lakás mindig nagy érték lesz.

2021. febr. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
14%

Nem, nem engedném, hogy kelet-magyarországon vegyenek nekem lakást, vagy bárhol vidéken, ami nem Kecskemét vagy Szeged.


Kmét, Szeged, Bp bizonyos részein de leginkább csak Bpn vennék lakást, kiadnám és abból laknék albiban egyetemi évek alatt.


Ha más nem akkor Bp aggloban házat már..

2021. febr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
18%
Utolsó vagyok (11:34es), nyugat-mo még szóba jöhet, de az se mindegy, hogy hol.. a megyeszékhelyeket is igazából 1-1 multi tartja életben, ha az elmegy, kihal a város, nem lesz semmi munkalehetőség.. bp ennél azért összetettebb, persze ki mit szeret-preferál
2021. febr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a korábbi válaszoló írta, valóban az lenne a legegyszerűbb, ha az örökség a te folyószámládra kerülne. Amennyiben édesapád az örökös, attól függetlenül ajándékozás jogcímen az összeg a tiéd lehet, a tavalyi év óta illetékmentesen. Ezt az összeget pedig berakhatod állampapírba addig, amíg nem vásárolsz lakást Budapesten.


Amennyiben ez a körülmények miatt nem megvalósítható, én is egyszerűbbnek tartanám, hogy felveszel hitelt és megvásárlod a lakást Budapesten, majd a költözésig azt kiadod.


Ha erre sincs mód, mert például nincs állandó bevételed, akkor pedig fogadd el a vidéki lakást, legfeljebb azt is kiadod és majd az abból származó bevételből rendezed a későbbi vásárlás során felmerülő ügyvédi költségeket, felujítást.

2021. febr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!