Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálnátok a helyemben?

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

2 évig éltem együtt a párommal. Megcsalt, és mivel egy fizetésből nem tudnék bérelni egy lakást, hazaköltöztem a szüleimhez. Már mielőtt elköltöztem is nagyon rossz volt a kapcsolatom velük. Egyáltalán nem értik meg a döntéseimet, mit miért csinálok és mintha direkt sosem értenének egyet az én álláspontommal. Minden kis dologba belekötnek és cukkolnak. Egy hete költöztem haza, és ma telt be nálam a pohár. Anyu kiakadt rám, hogy nem dolgozok. És hogy nem teszek meg mindent hogy nekiálljak dolgozni. Megismétlem, egy hete vagyok csak itthon, a lelkem romokban van az exem miatt, és már 3 helyre beadtam ezek ellenére is az önéletrajzom, mert akarok dolgozni és pénzt keresni. A semmiből elkezdett velem veszekedni, hogy el vagyok kényesztetve, nem akarok dolgozni, és hiába takarítok, főzök mióta itthon vagyok, semmi nem jó neki. Ha össze szedek annyi pénzt, nyilván elköltözök, de addig ti hogy tolerálnátok ezt a helyzetet? Visszaszólni nem lehet neki, mert rögtön én vagyok a szar, hogy hogy merek így beszélni vele, miután ő felnevelt engem. Apu pedig kiröhögött, hogy hova adtam le a jelentkezésem. De ha nem mennék dolgozni, akkor meg az lenne a baja és azt kapnám, hogy lusta vagyok.

22L



2021. márc. 2. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyád legalább dolgozik vagy a semmire ekkora a pofája?
2021. márc. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondtam volna fel a helyedben (mert, ha jól értem, volt munkád), hanem szobát béreltem volna. Egyszerre munkát és otthont elveszíteni, elég necces helyzetbe sodortad magad, egy eleve rossz szülői kapcsolatot ez nyilván tetéz.


Ha a korábbi munkádból van megtakarított pénzed, akkor a szobabérlés még mindig lehet opció.

2021. márc. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm a tippet, ez az opció eszembe sem jutott. Valószínű ez lesz a nyerő megoldás.
2021. márc. 2. 17:01
 4/5 A kérdező kommentje:
1-es: igen, dolgozik.
2021. márc. 2. 17:03
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Bérelj szobát valahol az olcsóbb sokkal, mint egy teljes lakás.

Még jól is elsülhet, lehet em új barátaid.

Otthonról egyszerűen el kell jönnöd, máshogy nem tudod szerintem megoldani. (nem érdemes a lelkükre beszélni hisz a leírtakból látszik hogy le se szarnak hogy vagy egy két éves kapcsolat vége után...)

Ha nem futja most szobára se, akkor nagyszülőhöz/barátnőhöz cuccolj át átmenetileg.

2021. márc. 3. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!