Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudtatok elköltözni...

Hogy tudtatok elköltözni otthonról, ha nem volt támasz, sem barátok, sem élettársi segítség?

Figyelt kérdés

A kérdéseket elnézve látom, nem vagyok egyedül ezzel a problémával, miszerint nem lehet megférni a szülőkkel, ahogy betölti a gyerek a tizennyolcat.


Brutális, amit művel velem az anyám...van itt minden...leli bántalmazás, mocskolódás, megalázás, elnyomás, gashlighting ( ami a legijesztőbb az egészben ).


Tegnap lementem elé segíteni felhozni a nehéz holmikat, lévén, hogy nem emelhet állítólagosan a lába miatt.


Undorító pofákat kezdett rám vágni, gusztustalan hangnemben közölte, hogy mi a szarért jöttem le, ő akarta egyedül az esti vásârlást elintézni, de mivel keresztbe tettem neki azzal, hogy lejöttem elé, most ezért mehet ő reggel vásárolni,pedig abból ki akart maradni.


Igen...súlyos.


Ezt a debil pszichológiai szart, meg a szemétséteg megelégelve hazamentem.



Erre miután ő is megérkezett, nekem esett és elmebetegnek nevezett. Meg hogy takaródjak ki a lakásából, meg milyen jogon gondolom azt, hogy a vita partnere lehetek és veréssel fenyegetett...ilyenkor nagyon ijesztő tud lenni...aztán ilyeneket mondott, hogy rám fogja hívni a mentőket.


Ezt nem bírom tovább.


A fejem is belefájdul, annyira degenerált gondolatjárása van.



Ezért az abúzusért, lelki terrorért börtön jár az USA-ban.


El akarok menni...nincs sok a fősuliból sem. Akár hajlandó vagyok letenni a diplomáról is, de el akarok innen menekülni.


Nincs olyan rokonom, sem barátaim, akikkel összadva a pénzt, albérletet tudnék kivenni.


Azt szeretném kérdezni, hogy más hogyan oldja ezt meg? Vagy így Budapesten belül hol olcsóbbak a bérleti árak? Valami tapasztalat? Tanács? Kérlek?




2021. márc. 6. 12:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
98%
Miért is nem mehetsz? 23 vagy. Diákmelózni mehetsz amíg nappali tagozatos vagy. Annyi van, hogy 25 év felettiek passzív félév esetén már nem mehetnek. Én később kezdtem az egyetemet. 24 évesen passzívon voltam egy félévet és végig diákoztam, majd miután aktív lettem is mentem. 28 évesen végeztem de az órarendem miatt csak diákozni tudtam, hiába van piacképes szakmám is.
2021. márc. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Értem...hát még ha nem is teszi meg, nagyon pusztító érzés ilyet hallani valakinek a saját anyjától...éreztetni, hogy tőle függök és azt tesz, amit akar.


Észrevettem, hogy ezek a 70-es években született szülők hiszik ezt, hogy szabadon terrorizálhatják a gyereküket, vagy nem is tudom

2021. márc. 6. 13:12
 13/23 anonim ***** válasza:
92%
Nyugi, nem csak azok hiszik azt. Ez teljesen emberfüggő.
2021. márc. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
88%

35 eves korodig vegezhetsz diakmunkat, volt egy munkatarsam 33 evesen, aki diakkent dolgozott meg egyetem mellett.

Nade,csak hogy a kerdesre is valaszoljak, ugy lehet elkoltozni segitseg nelkul, ahogy en is csinaltam, hogy dolgozol, gyujtogetsz, aztan berelsz egy szobat. Nagyon konnyen ki lehet szurni a 18+-os hirdeteseket kerdezo, ha csak annyi van benne, hogy rezsit kell fizetni, vagy meg azt sem, vagy egyszeruen tul olcso a szoba egy egyebkent draga kornyeken, akkor az egy oriasi into jel. Soha nem volt meg semmi gondom, pedig tobb szobat is bereltem mar, idegen lakotarsakkal, tehat meg csak nem is baratokkal. Fiukkal, lanyokkal vegyesen.

Nalunk egyebkent mar be lehetett koltozni a koliba 1 honapja, kervennyel (kb mindent elfogadtak, nagyon durvan megindokolni se kellett). Most nem tudom, eppen ki kell-e megint koltozni, de eddig lehetett menni.

2021. márc. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
98%
Van egy csoport facebook-on, hogy "Budapesti Egyetemisták", oda szoktak kiírni néha, hogy lakótársakat keresnek, stb. egy próbát megérhet.:)
2021. márc. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
12%

Úgy, ahogy sok másik embernek.


Dolgoztam (diákmunka, majd fősuli mellett részmunkaidő), félreraktam és összeköltöztem pár fiatallal, így elosztódott a rezsi.


Persze, itt senki nem tud elköltözni, mindenki csak a kifogásokat gyártja.

2021. márc. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
42%
Szállásos gyári munka.
2021. márc. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Megnézem a csoportot is! 🙂

2021. márc. 6. 13:47
 19/23 gerati6395 ***** válasza:
60%

Külföldi munka nem volt gondolatodba?

Mivel nem vagy röghöz kötött (nincs házad, gyereked, amit itt kellene hagyni).

Nem nagy ügy, csak ki kell menni. Én is bejártam Európát, Közel-keletet, pedig volt lakásom itthon, és nem bántam meg. Unoka húgom konduktorként Angliában a magyar keresetének 15 szörösét kapja. Minden éven kimegy 3 hónapra. Pedig itthon sem rossz a pénze. Meg kellene próbálnod, nem járnál rosszul, ha az elején egy raktárban kezdesz dolgozni, vagy étteremben, és a beled is kidolgozod, akkor sem fogod megbánni. Aztán ha visszajöttél veszel egy lakást. Vagy kint is maradhatsz.

2021. márc. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem opció még neki, vagy nem kellene, hogy az legyen. Először is fejezze be a fősulit, utána is kitud menni külföldre, ne a nem normális anyja miatt kelljen már halasztania.

Avaly: Látom megjelent már, "ha nekem sikerült és szoptam, akkor más is szopjon meg lúzer, hogy nem megy neki könnyedén" típusod. Először is rengeteg ok és helyzet határozza meg, hogy ki mikor és hogyan tud elköltözni. Tudod nem mindenki büfé szakon van, hogy egy komplett havi fizut összekaparjon. Mellesleg egy szoba is drága manapság, szóval nem megy egyik napról a másikra a költözés diákként. Dolgoztál és félreraktál, hogy eltudj költözni. Magyarul addig te is "ingyen éltél", hogy a kis fizudat félrerakhattad. Mellesleg nem mindenkinek opció, hogy két szobás albiban 6-an legyenek pl. vagy teljesen idegenekkel. Szóval nem tudom, te mikor voltál fősulis, de azóta az albi árak is az egekben. Nyilván, ha nagyon gáz a helyzet, az ember megoldja. Pontosan azért tette fel a kérdést a kérdező, mert tanácsot akart, hogy mit tegyen. Mellesleg most járvány idején baromi nehéz munkát kapni főleg diákként. Pénz nélkül meg nem tudsz albiba menni. Bocsi, nem mindenkinek opció a testével fizetni...

2021. márc. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!