Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon fáj az alkarom egy...

Nagyon fáj az alkarom egy ponton, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Támasz mérleg (planche) gyakorlása után nagyon durván elkezd fájni az alkarom. Igazából még kezdő fázisba vagyok, de mondjuk már jó 4-5 hónapja edzek rá, de lehet túl gyenge még hozzá az alkarom.

Valakinek valami tanácsa?



2021. febr. 14. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen pihentetném. Az is segíthet, ha edzés közben csuklószorítót/bandázst használsz és jó alaposan bemelegítesz (alkarra pl csak lógsz húzódzkodóról).


Melyik részén fáj?

2021. febr. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából a csukló fölött egy 5-10cm-es körben fáj. Olyan mint ha a az ideg gyulladás lenne. Mert mikor a terhelést gyorsan veszem le akkor brutálisan fáj, ha szép lassan veszem le a terhelést akkor pedig csak kicsit fáj.
2021. febr. 15. 06:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Ismerős az érzés. Nekem bicepszezésnél jött ki,egyenes rúdnál. Francia rúdnál kevésbé, semleges (kalapács) fogásnál egyáltalán nem fáj. Elvileg azért van,mert az egyik alkarcsont rövidebb,mint a másik, ezért a csuklónál van valami kis cucc,ami furcsa pozícióban (pl egyesen rúd) nyomás alatt van. Ezt pedig sokan nem bírják,mert nem elég mobilis a csuklójuk, így csukló és alkar fájdalom van.


Én pont most pihentetem, már 2.hete. Edzek ugyanúgy,csak ameddig nem múlik el,addig nem bicepszezek. Múlt edzésen kipróbáltam, hogy nagyon fokozatosan emeltem a súlyt (először rúddal,aztán kilónként mentem fel) és úgy nem fájt. Azaz a nagyon alapos bemelegítés segíthet.


Mindenképp jót fog tenni a pihenés.

2021. febr. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megesik. Pihentesd, kenegesd. Mast nemnagyon tudsz. Nekem 1 hete full be volt meg dagadva a csulom ugy kiment, megeroltettem. Semmit nem tudtam vele csinalni. Ma mar egesz jot edzettem. Elmulnak ezek 1-2 het alatt. Volt mar inhuvely gyulladas, reszleges rotator szakadas, terdkalacs tores, es eleg sok huzodas, gyulladas a sok ev alatt.. nem eri meg eroltetni amig nem jo. Addig edz arra amire tudsz.
2021. febr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!