Mit csináljak apámmal?

Figyelt kérdés

Nagyszerű családapa, kiváló barát és társ. Ezen a téren semmi probléma nincs vele, gondoskodó, megértő, összetartó.

Az egyetlen nagy gond vele, hogy nem tudja adminisztrálni a pénzét.

Nagy nyugdíja van, viszont a család ebből alig lát valamit. És ami elkeserítő hogy komplett hülyeségekre költi: dísztárgyakra (vázák, szobrok, virágok, festmények, hímzett terítő) amikre nincs szükségünk, szerszámokra (drága fúrógépek, különböző flexek, alkatrészek, kalapácsot, szerszámosládák, stb) , amikből már többszáz van, különböző gépekre, amiket nem használunk, az idióta bankjegy gyűjteményére és a testvére adósságainak fedezésére (amit persze sosem kapunk vissza).

Mindig nagyon meghitt, jó viszony volt közte és édesanyám között, de most anyámnak is felment a cukra, hogy OK, hogy nem vagyunk rászorulva a nyugdíjára és nem is költenénk el, de azért amiért pénzt kap nem kell el is költeni feltétlenül. Anyám nagyon szerette volna, ha félretennénk vagy befektetnénk.

Mit tegyek? Hogy győztem meg hogy amit csinál az nem jó és fejezze be? Beszélgetéssel nem megy, hárítja.



2021. márc. 8. 20:29
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
69%

En nem értem..szerintem apud dolgozott eleget ahhoz, hogy most arra költse a pénzét, amire akarja.

Biztos jol esne neked, H olyan befektetése lenne, amiből később te is profitalhatsz, de ez nagyon nonszensz.

2021. márc. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

11

Nem ölte meg soha magát a munkával, de ez lényegtelen. Itt arról van szó, hogy ameddig nem volt nyugdíjas volt családi kassza, azóta viszont ő külön utakon jár anyagilag.

Nem, engem nem érdekelnek a befektetési. Nem akarok azon profitálni.

2021. márc. 8. 22:12
 13/35 anonim ***** válasza:
68%

Most mi? Eddig anyukád befektetni akart apád pénzéből, most meg már kenyérre se futja és mindent elherdál?


Szerintem csak mindenki a pénzre hajt és letojjátok apád mit akar a saját pénzéből. Az övé, dolgozott érte éppen eleget, hagy költse már amire akarja. Idős ember, boldogságot okoz neki az a pár vacak és kész. Miért anyukád vagy a te céljaidat kéne finanszíroznia?

2021. márc. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
66%

"Nem ölte meg soha magát a munkával"


Ja értem. Eddig azt hittem nyugdíj 40 év munkaviszony után jár, ráadásul ha nem rossz összeg, akkor egy jó fizetés alapján. De biztos apád csak a lábát lógatta.

2021. márc. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Az a baja, hogy ugyan "nem vagyunk rászorulva a nyugdíjára", de a "család ebből alig lát valamit"


Papa, nyissál számlát az Államkincstárba, és oda tedd be a pénzed. A parancs az parancs.

2021. márc. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

13

"most meg már kenyérre se futja és mindent elherdál"

Ha megmutatod hogy én ezt hol írtam, fizetek egy sört.

Én arról beszéltem, hogy nincs 'közös pénz' azóta, családi kassza. Azelőtt azt fektettük be, azzal a pénzzel gazdálkodtunk főként, nameg édesanyám vagyonából.

Milyen idős ember? Ismered? Tudod mennyit dolgozott?

Nem célokat kell finanszírozzon csak ne dobjon ki az ablakon pénzt. Mert nem vagyunk milliárdosok.


14

Lehet, hogy Magyarországon igen. Mi nem Magyarországon élünk, s itt ő, mint belügyi alkalmazott 50 évesen kijött nyugdíjba.

Apám 32 évet dolgozott le. Javarészt igen, láblógatás volt, ezért is élvezte amit csinál. Hozzátartozik hogy alapból lusta természet, de a ház körül megcsinálja amit kell és a családért vállalta mindig a fáradtságot.

2021. márc. 8. 22:35
 17/35 A kérdező kommentje:

15

Azelőtt volt egy x összeg amit mindig összedobtak közösbe és nem éreztette anyámmal azt, hogy anyám kell eltartsa őt. Mert ha a nyugdíjból kéne megéljen (a vásárlási után persze) semmit nem tudná venni. Hónap végére üres a kártya.


És mondtam anyámnak, hogy ha felrúgta ami eddig bevált, akkor anyám pénzét se kezeljük egyelőre közösként (értsd: apám nem lát belőle majdnem semmit). Persze ez nehezen megvalósítható, de gondolatnak megtette...

2021. márc. 8. 22:38
 18/35 A kérdező kommentje:

És abból az X összegből fizettük a nyaralásokat, autókat, ételt, alkalmazottat, gyógyszereket, stb, szóval kiadásokat és szórakozást is. Abból a pénzből fektetünk be, azzal gazdálkodtunk, stb.


De így csak anyám pénzére számíthatunk és nem tartom igazságosnak egy családon belül

2021. márc. 8. 22:41
 19/35 anonim ***** válasza:
90%
Akkor vissza kéne térni a közös kasszára legalább olyan szinten, hogy a napi megélhetést meg a kötelező kiadásokat együtt viseljék. Ez elvárható szerintem mindkét oldalról. Aztán a megmaradt pénzzel mindenki azt csinál, amit akar.
2021. márc. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

19

Na igen, ez lenne a cél. Csakhogy teljesen közömbös ezügyben, ezért van a kérdés. Hogy hogy oldjuk ezt meg? Hogy észhez térjen.

Mert azelőtt sem volt az hogy mindenki minden pénzét leadta de megosztottuk egymás közt a kiadásokat.

2021. márc. 8. 22:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!