Mit csináljak apámmal?

Figyelt kérdés
Apám teljesen meg van zakkanva,nem hagy élni, és mindent amit eddig felépítettem csak lerombol,beleértve az önbizalmam is. 22 éves lány vagyok. Sosem kérek tőle segítséget,mert meg tudom oldani a problémáim egyedül is,de ő mégis mindenbe beleszól! Meg akarja mondani hogy ki lehet a pasim,kik lehetnek a barátaim,és mikor hová mehetek el. Ez oké,valahol megértem az aggodalmát,de könyörgöm .. 22 éves vagyok! Megtilt nekem dolgokat és mindenért leordítja a fejemet,ha valamit nem úgy csinálok ahogy neki jó. Tizenéves koromban egyszerűen fogalmazva le..arta a fejemet,most meg próbálja eljátszani a tökéletes apucit,hol ott nagyon távol van tőle,és ezzel a viselkedésével csak még jobban távolodom tőle. Úgy érzem csak tönkreteszi az életem,és már elegem van belőle. Sosem volt olyan apa,mint amilyenre vágyom. Azóta is ezt az "apát" keresem az idősebb férfiakban,és ez mind miatta van! Haragszom,és sosem fogok felnézni rá. Jobb lenne,ha egyszerűen békén hagyna.

2018. jan. 17. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Akkor kozold vele h nem kell játszani már az apukát mert felnottél kozben,ne itt picsogj 22 évesen. Eszem megáll a mai ovodás felnottektol. Mi az h megtilt,nem enged,te életed jogilag felnott vagy viselkedj is ugy,más már 16 évesen onelláto,talán bezár megver,ha nem teszed amit parancsol,nem csodálkozom a mai kiscsajok miért a 40 50 éves pasikra hajtanak. Otthon keresendo a probléma nincs apaképuk normális. Amugy meg koltozz el.
2018. jan. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
18 éves korodig vannak miatta a dolgok azóta felnőtt lettél. Ami azt jelenti, hogy önmagadért felelsz. Megértelek, hogy nehéz felnőtté válni. De ki kell állnod magadért...apuka nem fog megváltozni. De csak akkor teszi tönkre az életed ba hagyod. Ne feledd nagykorú vagy, oda.mész ahova akarsz azzal akivel akarsz! Próbáld elfogadni hogy ő ilyen. Nem kell szeretni de ha egész életedben ezen keseregsz akkor te fogod tönkretenni a saját életed mert erre megy el az energiád. Foglalkozz olyanokkal akikkel érdemes. Vsgy adj egy esélyt apunak és ülj le vele és mond el neki azt amit ide leírtál. Hátha megvilágosodik.
2018. jan. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Rájött, hogy korábban nem foglalkozott úgy veled, ahogy kellett volna, most meg már kapkod után, csak már késő.
2018. jan. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit csinálj? Költözz el, éld a saját életed, felnőttél.
2018. jan. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
unokatesóm apja is ezt csinálta egy időben. elváltak mikor unokatesóm kb 5 éves volt, apuka kint él Angliában már több mint 10 éve. mikor unokatesóm elkezdett kamaszodni meg fiúzni, az apja nagyon sokat veszekedett vele, irányítani akarta, pedig gyakorlatilag nem is volt az élete része, évente kb 2-3x találkoztak mikok apuka hazajött ünnepekre (karácsony húsvét, szülinapok). azóta lecsengett hálistennek, és most normális. a helyzetet beszélgetés oldotta meg apuka unokatesómmal, anyuka apukával, stb
2018. jan. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
47%

Idös koromban annyira halas leszek ilyen apukaknak!


Törödik veled, de nem tudja hogyan. Biztos, hogy szeretetböl csinalja es az sltalad elkövetett hibakert magat is okolja. Miert nem beszeled meg vele? Mutasd meg neki, hogyan vehet reszt sz eletedben, hogy ne terhet jelentsen. Ezzel is bizonyithatnad, hogy kezdessz felnöni

2018. jan. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem volt a kérdező helyébe, annak fogalma sincs mit jelent egy ilyen apa.

Nekem is ilyen, egész gyerekkoromban ivott, neki sose voltak gyerekei csak ivócimborái. Egy rosszullét meg kórház után letette az alkoholt, azóta ő akar lenni a hős apa. Ő akarja eldönteni mi és hogy legyen. Tesómmal mi már felnőttünk de ő most alakítja a jövőnket. Illetve alakítaná...mert most már hiába mond, nem hat ránk. Még azt is megszabná, hogy 29 éves fejjel a férjemmel mikor vállaljunk gyereket, szerinte még elér. Tesomnak is a baratnőjét megszólja, szóval mindenbe beleszól.

És most a kérdésedre válaszolva, kérdező, apad soha nem fog megváltozni, ezt megsúgom neked. Hiábavaló lesz minden erőfeszítésed, adhatsz ultimátumot neki, stb. Tök mindegy. Állj a saját lábadra és költözz el mert idővel a kapcsolataid is sorra rámennek, úgy fogsz majd élni ahogy ő akarja. Hagyd a fenébe és menj minél messzebbre. Elég ha csak látogatod őket. Ha otthon maradsz, belebetegszel. Hallgass rám és ne apádat próbáld megváltoztatni hanem költözz el.

2018. jan. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

Ezzel csak annyit tehetsz, hogy figyelmen kívül hagyod.

Én csak 16 vagyok de én sem szeretem, ha megmondják, hogy mit csináljak. Gimiben is ha konfliktus adódik, akkor mondja a szemembe a tanár, hogy mi a baja..ne a szülőket hívassa fel.

Nekem ne mondják meg, hogyan élek.

Te is élj együtt ezzel a felfogással és meglátod, hogy jobb lesz.

2018. jan. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Vele nem lehet semmit megbeszélni,egy rossz szót szólok ami neki nem tetszik,és már azon maximálisan kiakad,és sosem mondaná ,hogy ő a hibás,mindig engem hibáztat mindenben. Ő volt az aki évekig le..arta a fejemet,és most csodálkozik,hogy én ugyanezt teszem? Borzasztóan haragszom rá,nem fogok megbocsájtani neki. Azt akarom,hogy hagyjon békén. Nagyon elrontotta a dolgokat,ez már nem helyrehozható.

Igazatok van,én is azt látom a legjobbnak,ha elköltöznék. Elegem van belőle,és elegem van abból hogy nap mint nap miatta idegeskedem. De ez sajnos nem ennyire egyszerű. Nem tudok hová menni,egyedül pedig nem tudnék fenntartani egy albérletet,barátokhoz,barátomhoz pedig nem költözhetek.

Rettenetesen mélyponton vagyok lelkileg és hatalmas haragot érzek iránta,mert ez mind miatta van. Bárcsak leléphetnék,és vissza sem jönnék többet. Úgy érzem ez lenne az egyetlen út a boldogsághoz.

2018. jan. 17. 18:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Barátodhoz miért nem mehetsz,vegyetek ki egyutt albérletet.
2018. jan. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!