Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék pszichológushoz...

Szeretnék pszichológushoz járni mert úgy érzem, szükséges lenne. 17 éves vagyok, anyukámmal élek és nem tudom hogy hogyan mondjam el neki. Ötlet?

Figyelt kérdés
Valahányszor a lelki egészségemről beszélek vele, mindig a vitaminokra fogja, ha esetleg nem érzem jól magam. Én tudom hogy ebben sajnos több van és hogy egyre sürgősebben el kéne mennem egy szakemberhez. Ezen felül ha nem a vitaminokat hibáztatja akkor elkezd bűntudatot kelteni és elmondja hogy mennyire rossz anya biztosan azért van... Nincsen kedvem meg energiám ehhez a lelki hullámvasúthoz és nem tudom hogy hogyan tálaljam ezt neki.

2021. márc. 22. 08:11
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Helyes menj pszichológushoz ha úgy érzed. Hogyan mond el? Tedd fel magadnak a kérdést mit akarok és mit nem? Bárhogy döntesz jó döntés! Tarts ki a döntésed mellett amig jó neked. A bizonytalanság bizony népbetegség, hemzseg a Gyakori kérdések tőle. Ha a népesség +1% kal határozottabb lenne magával vonzana még +10% ot. Olvasni kéne, nem győzöm leírni!
2021. márc. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
6%
Attól függ mi a bajod, komoly vagy csak a "jaj covid miatt be vagyok zárva" depi, amin mostanában átesnek a kamaszok?
2021. márc. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
95%
“a covid miatt be vagyok zarva “ depi is lehet komoly, mindenkire mas hatassal van a bezartsag, sokan egy eve nem lattak. a barataikat, csaladtagjaikat, nem uzhettek a hobbijukat, sok csaladban bizonytalanna valt a megelhetes ami problemakhoz vezethet, a tovabbtanulast is megneheziti az online oktatas, teljesen ertheto, ha egy kamasz emiatt “depis”, vagy legalabbis lehangolt, szorongo stb.
2021. márc. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
"Attól függ mi a bajod, komoly vagy csak a "jaj covid miatt be vagyok zárva" depi, amin mostanában átesnek a kamaszok?" Nem csak a kamaszok, és a depresszió nem játék.
2021. márc. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
14%

hát nem tudom, én akkor nem volt depis amikor majdnem egy hónapig kórházban voltam gyerekként és akkor még nem sem volt. Minden nővérke átnézett rajtam és folyton váltogatták egymást a szobatársaim(akiknek a többsége nem volt beszélgetős állapotban sem, mert tüdőbetegség miatt voltam bent). Szüleim csak kis időre tudtak bejönni stb. Ezzel ellentétben a covid alatt (ha nincs képben a munkanélküliség miatti depi), ott a tv, együtt a család is, van net és azon keresztül haverokkal beszélgetés/közös játék stb., rendelni lehet dolgokat mint pl. könyv, hobbi kellékek és folytathatnám(és ennek ellenére sok kamasz kijár továbbra is, buszos ismerősöm mesélte, hogy vannak feketén üzemelő diszkók amik este 10-től nyitnak, persze így is elkapták őket többnyire a rendőrök szóval drága buli volt).

Ezek után ennyi cuccal nem tudom elképzelni mi olyan depis ebben, mert gyerekkoromban nem volt net, tv-n is volt pár alap csatorna és sokszor haverokkal sem tudtam találkozni és mégis teljesen letudtuk magunkat foglalni, valahogy jobban elvoltunk mint a mai fiatalok.

Akik felnőttként depisek a covid miatt(és ide nem azokat értem akiket anyagi kár ért, mert ott érthető), pedig régen elvoltak net/mobil nélkül simán azokat meg pláne nem tudom megérteni, mert akkor elfelejtettek gépek és társaság nélkül szórakoztatni magukat és ez szomorú.

2021. márc. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
16%
"net sem volt" akart lenni :P
2021. márc. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 diastole válasza:
91%

Én 21 évesen beszéltem erről anyukámmal, de szerintem 17 évesen is ugyan ez lett volna.

Mondtam neki, hogy van egy pár problémám, amit nem vele meg a barátokkal akarok megbeszélni, hanem egy szakértővel, mert tudom hogy a rokonok meg a barátok csak kéretlen tanácsokat adtak volna.


Szerintem ha elmondod neki, hogy miért egy pszihológussal beszélnél inkább akkor jobban megérti a helyzetet.

2021. márc. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
89%
#15 köszönjük a haszontalan kommentedet. lehet neked nem volt rossz, annak örülj. másnak attól még lehet, akár van net akár nincs.
2021. márc. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
10%

18 :úgy értem a mai fiatalság úgy lesz depressziós hogy számtalan módja van szórakozni vagy kapcsolatba lépni a többiekkel ( Skype stb), van lehetősége könyvet/ filmet letölteni mégis tragédiaként megélni, hogy,nem tud kimenni szórakozni. Sajnos elfelejtették az emberek hogyan szórakoztassák magukat és mivel ez nem megy rögtön depresszióba esnek.

Ezért kérdeztem miért van a depresszió, de a kérdező azóta sem írta pontosan mi a baj.

2021. márc. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
#19 szerinted csak a magánytól lehet depressziós az ember?? nagyon el vagy tévedve
2021. márc. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!