Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy anyám...

Mit csináljak, hogy anyám elfogadja, hogy szeretném sétáltatni a macskát is?

Figyelt kérdés

Azért szülő-gyerek téma, mert inkább anyukámmal kapcsolatos a kérdés, mintsem a macskámmal.


Alapvetően sem a macskánknak sem a kutyánknak nem lenne szüksége a sétáltatásra, elég nagy az udvar a mozgásigények kielégítéséhez, meg ki is megyek hozzájuk. Viszont szerintem fontosak az új ingerek nekik is. Anyukámat sokáig tartott arról meggyőzni, hogy egyáltalán sétáltathassam a kutyát, mondván, hogy minek, ha tök nagy az udvar, meg mit gondolnak a helyiek(mindenki ismer mindenkit), hogy ennyire ráérek, meg amúgy is úri szórakozás kutyát sétáltatni, pláne, ha nagy az udvar. De végülis meggyőztem tavaly, ez a had sétáltassam a kutyát győzködés több évembe telt, de megérte. A kutya nagyon élvezi.

Viszont régebben, amíg voltak nyitva boltok felvetettem, hogy talán a macskának is kéne egy hám és egy póráz, és akkor őt is vihetném sétálni. Na anyám ezen úgy kiakadt, hogy ez hülyeség, ő nem égeti magát azzal, hogy a gyereke ilyen idiótaságot csinál, örüljek, hogy egyáltalán a kutyát sétáltathatom, meg ne merjek venni pórázt a macskának, mert ő inkább betüzeli, minthogy ilyen baromsághoz asszisztáljon. Na nekem se kellett több, vettem egyet titokban, és azóta heti kétszer minimum elmegyek sétálni a cicával is, ha anyu nincs itthon és ráérek. És a macskának amúgy tetszik. Ha bent van a szobámba mindig piszkálja azt a kis szekrényt, amiben van a póráz, pedig előtte soha nem nyitogatta azt az ajtót, illetve azóta nem megy ki az utcára a sétán kívül. (Ugye eddig kiment, mert kerítés nem macskabiztos, mert a szüleim szerint az hülyeség, a macskát nem lehet portán belül tartani, ha elütik, akkor meg meglepődve szomorkodnak... -.- Amióta meg sétálok vele nincs kedve kimenni, szóval biztonságban van a macska azóta.)

Viszont elég rossz, hogy titokban kell tartani egy ilyen kifejezetten jó dolgot. Illetve ha valamiért sokáig itthon van valamelyik szülőm, akkor nem tudom megoldani a titkos sétát a macskával. Plusz néztem ilyen hátizsák szerű hordozó izét a macskának, amit ha beszereznék nem tudnám rejtegetni a mérete miatt. Viszont szeretnék egy olyat, hátha tetszik neki az is, messzebbre el tudnék vele sétálni (pl a mezőig én sétálok keresztül vele az egész kisvárosunkon, ha kint vagyunk akkor pedig váltunk a hagyományos hám és póráz megoldásra),több új dolgot láthatna, olvastam, hogy vannak macskák akik élvezik, hogy csak nézelődniük kell, plusz biztonságos. (ilyesmiről lenne szó, hogy így legyen elképzelésetek, hogy mire gondolok, ha esetleg béna körülírásom volt,: [link] )(illetve nyilván a költségeket diákmunkás pénzből oldom meg, nem anyámtól várom, hogy finanszírozzon valami szerinte hülyeséget. ha meg a macskának nem tetszene, akkor nyilván nem erőltetem.)


Viszont ehhez, illetve ahhoz, hogy bármikor mehessek a cicával az kell, hogy anyám elfogadja, hogy sétáltatom a macskát is. Mit javasoltok? Hogy értessem meg vele, hogy ez nem egy rossz dolog, nem hülyeség?


2021. márc. 26. 13:20
1 2 3 4
 1/34 Savlekotő ***** válasza:
71%
Falun még nem itt tartanak az emberek ahol a kutya is maximum a láncon van jó helyen,nem ok nélkül ezeken a vissza maradott helyeken támadnak gyerekre rá kutyák. Ok és okozat--
2021. márc. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Igen, sok helyen ez a helyzet felénk... Ha valaki állatorvoshoz viszi a macskáját, vagy a kutyát a kötelező oltáson kívül és nem kizárólag maradékkal eteti az állatát, az már urizál és elkényezteti a kutyát/macskát.... -.- Utálom ezt a mentalitást. Egy picit tovább lendítettem ezen a szülőket, de annyira nem jó a helyzet még...

Ezért kell a meggyőzés :)

2021. márc. 26. 13:37
 3/34 Metionin ***** válasza:
79%
Mutass neki erről videókat vagy van pl. fészen macskás csoport, ott látni hogy sokan sétáltatják a cicákat. Ebben a kérdésben az a kulcs inkább hogy a cica szereti-e a sétát de írtad hogy igen, szóval ez itt eldőlt. És anyukádnak abban nincs igaza hogy elég az udvar, nem, nem elég. Kinti kutyát is rendszeresen kell sétáltatni. Szerintem vedd meg a cuccokat és csináld. Amikor nem használod, próbáld elzárni. Ha a saját pénzedből veszed akkor anyádnak végképp semmi köze hozzá de tudom hogy van olyan gyökér szülő aki képes eltüntetni a neki nem tetsző holmikat. Ideje anyukád látókörét tágítani és megtanítani neki egyet-mást a felelős állattartásról, ami bármily meglepő, nem annyi hogy kibaxom az állatot a kertbe. Ez az égő, nem cicát sétáltatni. Meg egyébként is ha te viszed akkor ő hol égeti magát? Talán szégyell téged?
2021. márc. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Igen, gondolkodom milyen érveket gyűjtsek, folyamatosan gyűjtöm az anyámnak hitelesnek tűnő forrásokat, csak elég nehéz áttörni a mit gondolnak az emberek ellenérvet :D Plusz ugye nem mondhatom, hogy de a macska szereti, mert ő nem tudja hogy viszem a macskát és akkor menne a kiakadás, hogy de miért. Egyébként több mint egy hónapja járok a macskával, és még nem jutott el hozzánk a hír, szóval annyira csak nem néztek bolondnak, hogy pletykáljanak :D

Szerintem is égő az ott az udvar és jól van hozzáállás, csak a helyi általános vélekedés nem ez. Igazából az udvar csak akkor jó talán, ha a kutyával például labdázok, mert amúgy szerintem semmi inger nélkül a kutya is unja, nem még a macska, aki meg bármikor el tud menni érdekesebb dolgot keresni

2021. márc. 26. 13:45
 5/34 anonim ***** válasza:
21%
Igaza van anyádnak, sajnálom, hogy ennyire dedós vagy.
2021. márc. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a kutyát sétáltatni normális dolog (én is szoktam), viszont egy macskát már hülyeség. Persze lehet, hogy azért látom így vagy látják így az emberek, mert nem mindennapi látvány a macskát sétáltató emberek.
2021. márc. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
65%
A macskát sétáltatni totál hülyeség, bocs, megoldja maga, ha kimehet. Tettek macsekokra gps-es nyakörvet, el se hinnéd, mit összekóborolnak.
2021. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Pont azt nem akarom, hogy megoldja maga. Elüthetik, megtámadhatja egy kóbor kutya, stb. Veszélyes. Viszont van igénye az új ingerekre, és a sétáltatással ezt meg is kapja, úgy hogy biztonságban van.
2021. márc. 26. 14:01
 9/34 anonim ***** válasza:
43%
macskát nem szokås sétáltatni mėg pesten sem .kutya okė kell is .
2021. márc. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
35%

Falun lakom,rendesen hordom állatorvoshoz az állatokat,nagy részük már ivartalanítva van.Hatalmas udvarunk van,ahol a kutyák,macskák kiszaladgalhatjak nagukat.

Falun csak a fogyatékos,ideszabadult idióták sétáltatják a kutyát,aztán csodálkoznak,hogy leordítják őket.Van elég mező,domb a falu körül,hogy nyugodtan el lehessen engedni a kutyát,nem kötelező az útcán húzni.

Macskát sétáltatni,meg hülyeség.

2021. márc. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!