Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy anyám...

Mit csináljak, hogy anyám elfogadja, hogy szeretném sétáltatni a macskát is?

Figyelt kérdés

Azért szülő-gyerek téma, mert inkább anyukámmal kapcsolatos a kérdés, mintsem a macskámmal.


Alapvetően sem a macskánknak sem a kutyánknak nem lenne szüksége a sétáltatásra, elég nagy az udvar a mozgásigények kielégítéséhez, meg ki is megyek hozzájuk. Viszont szerintem fontosak az új ingerek nekik is. Anyukámat sokáig tartott arról meggyőzni, hogy egyáltalán sétáltathassam a kutyát, mondván, hogy minek, ha tök nagy az udvar, meg mit gondolnak a helyiek(mindenki ismer mindenkit), hogy ennyire ráérek, meg amúgy is úri szórakozás kutyát sétáltatni, pláne, ha nagy az udvar. De végülis meggyőztem tavaly, ez a had sétáltassam a kutyát győzködés több évembe telt, de megérte. A kutya nagyon élvezi.

Viszont régebben, amíg voltak nyitva boltok felvetettem, hogy talán a macskának is kéne egy hám és egy póráz, és akkor őt is vihetném sétálni. Na anyám ezen úgy kiakadt, hogy ez hülyeség, ő nem égeti magát azzal, hogy a gyereke ilyen idiótaságot csinál, örüljek, hogy egyáltalán a kutyát sétáltathatom, meg ne merjek venni pórázt a macskának, mert ő inkább betüzeli, minthogy ilyen baromsághoz asszisztáljon. Na nekem se kellett több, vettem egyet titokban, és azóta heti kétszer minimum elmegyek sétálni a cicával is, ha anyu nincs itthon és ráérek. És a macskának amúgy tetszik. Ha bent van a szobámba mindig piszkálja azt a kis szekrényt, amiben van a póráz, pedig előtte soha nem nyitogatta azt az ajtót, illetve azóta nem megy ki az utcára a sétán kívül. (Ugye eddig kiment, mert kerítés nem macskabiztos, mert a szüleim szerint az hülyeség, a macskát nem lehet portán belül tartani, ha elütik, akkor meg meglepődve szomorkodnak... -.- Amióta meg sétálok vele nincs kedve kimenni, szóval biztonságban van a macska azóta.)

Viszont elég rossz, hogy titokban kell tartani egy ilyen kifejezetten jó dolgot. Illetve ha valamiért sokáig itthon van valamelyik szülőm, akkor nem tudom megoldani a titkos sétát a macskával. Plusz néztem ilyen hátizsák szerű hordozó izét a macskának, amit ha beszereznék nem tudnám rejtegetni a mérete miatt. Viszont szeretnék egy olyat, hátha tetszik neki az is, messzebbre el tudnék vele sétálni (pl a mezőig én sétálok keresztül vele az egész kisvárosunkon, ha kint vagyunk akkor pedig váltunk a hagyományos hám és póráz megoldásra),több új dolgot láthatna, olvastam, hogy vannak macskák akik élvezik, hogy csak nézelődniük kell, plusz biztonságos. (ilyesmiről lenne szó, hogy így legyen elképzelésetek, hogy mire gondolok, ha esetleg béna körülírásom volt,: [link] )(illetve nyilván a költségeket diákmunkás pénzből oldom meg, nem anyámtól várom, hogy finanszírozzon valami szerinte hülyeséget. ha meg a macskának nem tetszene, akkor nyilván nem erőltetem.)


Viszont ehhez, illetve ahhoz, hogy bármikor mehessek a cicával az kell, hogy anyám elfogadja, hogy sétáltatom a macskát is. Mit javasoltok? Hogy értessem meg vele, hogy ez nem egy rossz dolog, nem hülyeség?


2021. márc. 26. 13:20
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
70%
Megértem, hogy szeretnéd sétáltatni, és félted a macskád, de ez szerintem is egy baromság. Ez a normális életük, hogy össze vissza mászkálnak és ahogy a 7-es írta, el se tudnád képzelni, hogyan mit összekóborolnak egy nap alatt. (Volt olyan, velem is hogy jöttem haza munkából és egyszer csak több km-re a házunktól jött velem szembe a macskánk). Hidd el sokkal jobban érzi magát "veszélyeknek" kitéve, mint ennek a sétáltatós baromságnak.
2021. márc. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
59%

A kinti kutyának is szüksége van a sétára, az új ingerekre, szagokra, más kutyák társaságára. Az udvarban tartás olyan, mintha te minden nap ugyanazt a filmet néznéd újra és újra. A kinti kutya, főleg ha láncon van és nincs vele foglalkozva, unatkozik. Ilyenkor kezd el ásni, vagy rosszalkodni, hiszen valamivel le kell kötnie magát. Az ilyen láncon tartott kutya fog harapni is, vagy vadul ugatni, hiszen egyszerűen hiányzik neki a társaság. Sajnos falun - hála égnek én kisvárosban élek - még mindig maradiak az emberek. Azt hiszik, elég kicsapni a kutyát az udvarra, majd napi 1-2 alkalommal enni adni neki és kész. Az állattartás nem erről szól. Teljesen normális, hogy sétáltatod a kutyát, hiszen szüksége van rá + így szocializálódik is. Tudom, falusi ember számára ez ismeretlen. De itt kisvárosban is tök normális, hogy a parkban sétáltatják az emberek a kutyát.


Macskát sétáltatni tényleg szükségtelen, a macsek megoldja magának.

2021. márc. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
41%
Anyukádnak igaza van...
2021. márc. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
34%
10-es, nem kell húzni a kutyát, miért kéne? Amúgy meg, nem minden kutyát lehet elengedni pórázról, még akkor sem, ha engedelmes.
2021. márc. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Hát már nem azért, hogy mondjam, de én is inkább a falu szélén kívülre megyek a kutyával. Macska nem lelkesedik annyira, hogy olyan messzire sétáljon, de amúgy élvezi, vele csak a közeli elhagyatott parkba megyek. Viszont ha lenne olyan hátizsák szerű hordozóm, mint amit linkeltem, akkor őt is kivinném messzebbre.
2021. márc. 26. 14:18
 16/34 anonim ***** válasza:
38%
Akkor se kell végig vonyítattni az utcát,mert nem képes olyan helyre vinni sétálni,ahol nincs másik kutya.Láttam már kutyát repülni,meg azt is,ahogy a ráengedik a kutyát a kerítésre,hogy ingerelje az udvaron lévő kutyákat.Csak ha véletlenül elkapja a fejét,akkor nem kell panaszkodni.De mondom,lehet a falun kívűl kutyát sétáltani,senkit nem zavar.
2021. márc. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Azt tapasztaltam, hogy a macskám igényli a sétát, így ne azt vitassuk, hogy van-e értelme... Egész nap itthon vagyok mostanában, sokszor ránézek, ha kint van. Vagy az ablakomban ül és napozik, vagy birkózik a kutyával, vagy valamelyik fán ül, vagy bent van velem, látom hogy nem megy sehová, amióta én viszem sétálni.
2021. márc. 26. 14:23
 18/34 anonim ***** válasza:
83%
Ha veszel olyan hordozót az jó,csak ha kiveszed belőle vigyázz el ne szökjön.
2021. márc. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Savlekotő ***** válasza:
63%
Amint tudsz költözz el faluról,ott állat fogyóeszköz nem értékes,és paraszt mentalitás van még.
2021. márc. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
81%
Én mikor kivittem sétálni a kutyát a macska (magától) követett minket, de csak max 5 házzal arrébb. Utána már nem érezte biztonságosnak. Lehet mert más macska területe vagy csak nagyon ismeretlen számára. Én sose erőltettem, nem cibaltam magammal. Ha úgy érezte akkor hazament és a kapuban ülve várt minket.
2021. márc. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!