Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy anyám...

Mit csináljak, hogy anyám elfogadja, hogy szeretném sétáltatni a macskát is?

Figyelt kérdés

Azért szülő-gyerek téma, mert inkább anyukámmal kapcsolatos a kérdés, mintsem a macskámmal.


Alapvetően sem a macskánknak sem a kutyánknak nem lenne szüksége a sétáltatásra, elég nagy az udvar a mozgásigények kielégítéséhez, meg ki is megyek hozzájuk. Viszont szerintem fontosak az új ingerek nekik is. Anyukámat sokáig tartott arról meggyőzni, hogy egyáltalán sétáltathassam a kutyát, mondván, hogy minek, ha tök nagy az udvar, meg mit gondolnak a helyiek(mindenki ismer mindenkit), hogy ennyire ráérek, meg amúgy is úri szórakozás kutyát sétáltatni, pláne, ha nagy az udvar. De végülis meggyőztem tavaly, ez a had sétáltassam a kutyát győzködés több évembe telt, de megérte. A kutya nagyon élvezi.

Viszont régebben, amíg voltak nyitva boltok felvetettem, hogy talán a macskának is kéne egy hám és egy póráz, és akkor őt is vihetném sétálni. Na anyám ezen úgy kiakadt, hogy ez hülyeség, ő nem égeti magát azzal, hogy a gyereke ilyen idiótaságot csinál, örüljek, hogy egyáltalán a kutyát sétáltathatom, meg ne merjek venni pórázt a macskának, mert ő inkább betüzeli, minthogy ilyen baromsághoz asszisztáljon. Na nekem se kellett több, vettem egyet titokban, és azóta heti kétszer minimum elmegyek sétálni a cicával is, ha anyu nincs itthon és ráérek. És a macskának amúgy tetszik. Ha bent van a szobámba mindig piszkálja azt a kis szekrényt, amiben van a póráz, pedig előtte soha nem nyitogatta azt az ajtót, illetve azóta nem megy ki az utcára a sétán kívül. (Ugye eddig kiment, mert kerítés nem macskabiztos, mert a szüleim szerint az hülyeség, a macskát nem lehet portán belül tartani, ha elütik, akkor meg meglepődve szomorkodnak... -.- Amióta meg sétálok vele nincs kedve kimenni, szóval biztonságban van a macska azóta.)

Viszont elég rossz, hogy titokban kell tartani egy ilyen kifejezetten jó dolgot. Illetve ha valamiért sokáig itthon van valamelyik szülőm, akkor nem tudom megoldani a titkos sétát a macskával. Plusz néztem ilyen hátizsák szerű hordozó izét a macskának, amit ha beszereznék nem tudnám rejtegetni a mérete miatt. Viszont szeretnék egy olyat, hátha tetszik neki az is, messzebbre el tudnék vele sétálni (pl a mezőig én sétálok keresztül vele az egész kisvárosunkon, ha kint vagyunk akkor pedig váltunk a hagyományos hám és póráz megoldásra),több új dolgot láthatna, olvastam, hogy vannak macskák akik élvezik, hogy csak nézelődniük kell, plusz biztonságos. (ilyesmiről lenne szó, hogy így legyen elképzelésetek, hogy mire gondolok, ha esetleg béna körülírásom volt,: [link] )(illetve nyilván a költségeket diákmunkás pénzből oldom meg, nem anyámtól várom, hogy finanszírozzon valami szerinte hülyeséget. ha meg a macskának nem tetszene, akkor nyilván nem erőltetem.)


Viszont ehhez, illetve ahhoz, hogy bármikor mehessek a cicával az kell, hogy anyám elfogadja, hogy sétáltatom a macskát is. Mit javasoltok? Hogy értessem meg vele, hogy ez nem egy rossz dolog, nem hülyeség?


2021. márc. 26. 13:20
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Én sem cibálom a macskát. Addig megyek csak el, amíg nem ellenkezik. Többnyire az ellenkezése annyiban merül ki, hogy fárad, nem pedig az érdeklődés hiánya miatt. Olyankor van az, hogy hazafelé nem sétál, hanem viteti magát és nézelődik :D
2021. márc. 26. 14:53
 22/34 anonim ***** válasza:
69%

Ahogy látod az itteni válaszokból, kérdező, az itthoni macskatartási kultúra a béka segge alatt van.

Ezért lesz baromi nehéz megértetni anyuddal, mert a többség ugyanúgy gondolkodik, hogy minek.

Kereshetsz posztokat, cikkeket a kinti macskák halandóságáról, de a többség annyira elvakult, hogy felesleges. Csak vedd megy a motyót és menj cicázni, ha neki jó.

2021. márc. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen mindegy, hogy van értelme, vagy nincs. Miért zavar bárkit is, ha valakinek van kedve sétálgatni egy olyan állattal, aki igényli a sétát? Legalább nem a virtuális világban van 0-24. A cica sem sérül. Akkor az lenne a gond, hogy ez így nem szokás? Jó indok! 🤣
2021. márc. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
77%
Na akkor mégiscsak sétáltatod. Akkor mi a kérdés ha csinálod csinaljad
2021. márc. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Azért kérdés, mert titokban csinálom. Ha pedig két hetes szabadságon van mondjuk anyu, akkor két hétig nem tudom sétáltatni a macskát. Illetve a hordozó hátizsák szerű valamit nem tudnám eldugni a méret miatt.
2021. márc. 26. 15:28
 26/34 anonim ***** válasza:
93%
Mit tud csinálni anyukád azon kívül, hogy kiabál veled? Szerintem nyugodtan vidd el sétálni, majd megbékél.
2021. márc. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
hát én kinézem belőle, hogy kidobja a cuccokat, ami mondjuk egy póráznál nem akkora anyagi kár, de a hordozónál gáz lehet.
2021. márc. 26. 15:36
 28/34 anonim ***** válasza:
38%
Hát akkor el kell dugni, szobát pedig kulcsra zárni.
2021. márc. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Savlekotő ***** válasza:
70%

hát én kinézem belőle, hogy kidobja a cuccokat, ami mondjuk egy póráznál nem akkora anyagi kár, de a hordozónál gáz lehet.

Gyanítom nálatok más problémák is vannak ha kidobálja amit te meg veszel és dugdosni kell a dolgokat,nem te vagy aki kérdeztél már itt korábban mert egy nyamvadt könyvet se mer megrendelni mert abból is áll a bál,meg abból is ha valaki lát a boltban? Nagyon hasonlít..

2021. márc. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:
100%
Nem arról kell meggyőzni anyukádat, hogy a macskasétáltatás jó dolog, hanem arról, hogy attól, hogy ő hülyeségnek tartja, neked még nyugodtan lehet más a véleményed és ezt illene tiszteletben tartani. És ha a gyerek olyan dolgot csinál, ami boldoggá teszi őt és kikapcsolja, akkor erre kéne fókuszálni, nem arra, hogy mit szólnak a szomszédok.
2021. márc. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!