Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik már felnőttek és nem...

Akik már felnőttek és nem volt a szüleikkel bensőséges kapcsolatuk, nem alakult ki hiányérzet?

Figyelt kérdés
Nálam így van, és sokszor érzem azt, hogy valami hiányzik és van olyan pillanatom, amit bármit megadnék, hogy valaki tényleg szeressen, másban is így megmarad ez? Nektek mi a hiányzik?

2021. márc. 27. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2021. márc. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nem vagy egyedül.
2021. márc. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt szoros kapcsolatom a szüleimmel külső tényezők miatt. Nem ők voltak rossz szülők, vagy ilyesmi, hanem bentlakásos intézményben tanultam, hétvégente jártam haza. Erre a családi szoros kötelék ment rá. Volt egy olyan 10 éves korszakom,. amikor abszolúte 0 beleszólást engedtem a szüleimnek az életembe, mert megszoktam, hogy nem ők nevelnek. Aztán ahogy felnőttem javult a helyzet. Most jobb a kapcsolatom velük, mint régen.
2021. márc. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hello

Én úgy konkrétan az emberi kapcsolatokat hiányolom. Nagyon bezárkoztam. 20éves korom óta egy munkahelyen dolgozok már 10éve, nincsenek barátaim met egyszerüen nem tudom elviselni,ha hazudnak éshülyének néznek.

Fogalmam sincsen hogyan kell barátkozni.

Én egy párkapcsolatra vágyom leginkább. Volt egy 4éves kapcsolatom,de szakítás után valahogy nem tudtam ismerkedni...

Szóval igen van úr bennem.

2021. márc. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont így vagyok. Én azóta meg is szakítottam velük a kapcsolatot. Talán már annyira nem taglóz le, mint régebben, nem sírok emiatt minden héten, mint pár éve, de van bennem egy hiányérzet, egy űr, amivel szerintem sosem fogok tudni mit kezdeni. Olyan, mintha eltemettem volna valakit. Hogy mi hiányzik? Maga a tudat, hogy fontos vagyok nekik. Meg az, hogy tanácsot kérjek tőlük, lényegében így kis túlzással magamra voltam, vagyok utalva, nem mesélhetek nekik, nem kérhetek véleményt, ötletet, támogatást, semmit. Természetesen hiányzik egy család, akikkel ünnepekkor összejöhetek. Vagy csak hogy hétvégente hazaugorjak, vagy ők jöjjenek, együnk, beszélgessünk, ilyenek. Hiányzik a törődés, és hogy én is törődhessek velük.
2021. márc. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Örökölt sorsok. Elég sok minden benne van, ami illik rám is, másra is.

Érdemes elolvasni, meghallgatni. (van belőle hangoskönyv is)

2021. márc. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Biztos sokakban, bennem például nem. Vannak barátaim, szerető családom. A szülők nem a minden. Én sose vagyok egyedül, nincs hiány érzetem.
2021. márc. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretet-, és figyelemhiányos felnőtt lettem.

Ezt tetézi hogy hiába akarnék barátokat, kapcsolatot, nem tudok kialakítani. Voltak, de mióta véget értek valahogy az emberek felé érzett bizalmam és kedvem is odalett.

2021. márc. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Nekem pont az ellenkezoje van. Magamnak valo lettem, nehezen kotodom, nem tudok sokat egyutt lenni meg a legjobb barataimmal sem. A parkapcsolat is nagyon nehez igy. Nekem akkor van hianyerzetem ha nem lehetek eleget egyedul. Nehez igy vkivel osszekoltozni. Otthon dolgozom, onalloan tanulok, egyedul elek. Ez nalam biztosan szemelyisegzavar. Persze azert vannak barataim meg futo kapcsolataim.

A gond hogy elvezem hogy rengeteget vok egyedul. Tudom hogy ez nem teljesen egeszseges es tervezem hogy valtoztatok a dolgon. El sem tudom kepzelni milyen lehet nagy csaladban, gyerekekkel egyuttelni. Sokan errol almodoznak, nekem maga lenne a foldi pokol.

2021. márc. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Tudom, hogy csak magamra számíthatok (a páromon kívül), de nem gáz.


Szívesen elbeszélgetek apámmal sokmindenről, ám azok semleges témák, ami szintén nem okoz gondot.

A barátomon és a barátnőimen kívül magamnak való vagyok és nem szívesen osztok meg pl személyes dolgot magamról.

2021. márc. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!