Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehetne tenni azért, hogy...

Mit lehetne tenni azért, hogy lelki sérült szülők ne tegyék tönkre a gyerekeik életét ? Van egy javaslatom.

Figyelt kérdés

Lehetne egy ilyen pontozásos rendszert létrehozni, hogy a gyerek minden hónapban kap egy értékelőlapot, amelyen büntetőpontokat strigulázhat be akkor, ha a szülő rosszul viselkedik vele, súlyozottan. Az értékelőlapot hivatalos szervekhez nyújtaná majd be.


Ha a szülő eléri a megadott hibapontszámot, akkor a hivatalos szerveknek kötelességük kiemelni a gyereket ebből a mérgező közegből, a szülőt pedig megrovásban részesíteni. Majd szankciókat helyeznének kilátásba velük szemben.


Illetve 18 éves korban is le lehessen lépni a szülői házból, ha az szükséges.


A gyereknek legyen JOGA értekelni a szülei teljesítményét ! Ne csak a szülő kritizálhassa a gyerekét, a szülő nem Isten és egyáltalán nem tökéletes. Azért, mert szülő, nem tehet meg bármit a gyerekével, tudják, hol a helyük !



2021. márc. 28. 14:52
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
"képzett szakemberek": sok a bántalmazó, olyan, akit nem szabadna gyerekek közelébe engedni... Frusztrált, ideges, lelki problémáit a rá bízott gyerekeken vezeti le stb...
2021. márc. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

20: Nem írtam ilyet, azt írtam, hogy a DROGOS, ALKOHOLISTA, AGRESSZÍV szülőktől még LEHET az is jobb lenne.


Hangsúlyozom, szakképzett, gyerekközpontú nevelők kellenek és igen sok gonosz gyerek van ott, de ezért is kellene valahogy empátiára nevelni őket. Ha már a szüleik mindannyiukat elhagyták, legalább valamiféle együvétartozás lehetne bennük, mint mondjuk a testvéreknél.


De a nevelőszülők jobb opció lehet. Attól, hogy valaki vérszülő, ugyanúgy verheti, ütheti, bánthatja, szekálhatja a gyerekét és SEMMI retorzió nincs. Ez szégyen !


Bántalmazó és agresszor apával (lelkileg) ezt éltem meg.


Bocsánat 20-as, de bennem is sok indulat van, nem akartalak megbántani !

2021. márc. 28. 17:16
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nem érted.

Szerinted lehet úgy gyereket nevelni, hogy 45-50 gondozottra jut egy szakember? Vagy 100-ra?

Oviba, suliba nem jártál? Nem vetted észre, hogy a fiatal pedagógus lelkes, gyerekszerető, 50 felett meg kiégettek?

Úgy osztod az észt a gyereknevelesről, hogy nincs gyereked, és a szülői mintád is pocsék. De hidd el, hogy egy gyereknek idő kell, figyelem, türelem, családi minta, példamutatás, és az, hogy 0-24 tudjon fordulni valakihez. Egy leterhelt, kiégett, alulfizetett állami alkalmazott annyira nem fogja ezt megadni.


Ez még így gondolatkísérletnek is gyenge.


Akkor már több értelme lenne, ha etika és hittan helyett családtervezés óra lenne. Fogamzásgátlás, terhesség, kisdedgondozás, pszichológiai alapismeretek, testbeszéd, randik, párkapcsolati dinamika, stb.

2021. márc. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

21-es: Az a baj, hogy most azt fogod hinni, hogy én egy aljas szívtelen rohadék vagyok, egy empátiátlan fos, de én csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy az úgynevezett vérszerinti szülők is okozhatnak maradandó, soha be nem gyógyuló sebeket a gyereknek.


És ott is nagyon sok inkompetens barom szülő van, akik tönkteteszik a gyerekük életét. És sok esetben a gyerek a bajban senkihez sem tud fordulni, nem tud elköltözni otthonról.

2021. márc. 28. 17:35
 25/30 Savlekotő ***** válasza:
87%
Keress fel egy pszichoterapeutát és dolgozd fel a traumádat,mert amíg nincs fel dolgozva nem tudsz másra fókuszálni,amíg kalapács vagy mindent szögnek nézel. És a drogos alkalmatlan szülőtől most is elveszik a gyereket,nem is értem a kirohanásodat..
2021. márc. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Csomószor gondolkodom azon, hogy jobb apát érdemeltem volna, nem érdemeltem meg azt a sok bántást, ordítozást. Anyagilag támogatott mindig, de lelkileg nagyon elhanyagolt, sok lelki sebet okozott nekem ez.


Mégis a hiányzó, szerető, gyengéd apamintát én kitől fogom pótolni ??? A lelkem felének egyik része halott. Szerzek magamnak pótapát, vagy mi a rossebb ???

2021. márc. 28. 17:49
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

#26:

Nem rossz gondolat. Egy idősebb, atyai jóbarát, aki megfelelő apa minta, akivel tudsz őszintén beszélgetni férfidolgokról. Sokat segítene.

2021. márc. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező!

2-es válaszoló vagyok. Ahogy előttem írta egy válaszoló, egy pedagógusra rengeteg gyerek jut egy nevelőotthonban. Ezeknek a szakembereknek általában van saját családjuk, úgyhogy bármennyire szeretik a gyerekeket, nem tudják azt az űrt pótolni, amit kellene egy szülők nélkül nevelkedő gyermek számára, aki ugye egy a sok közül adott intézményben. Ha pedig a nevelőszülőséget vesszük figyelembe, általában olyanoknak adnak ki gyereket, akiknek van saját, mert azoknak van gyakorlatuk. Pedig evidens, hogy nem fogja úgy szeretni, ahogyan a sajátját. Rosszabb esetben a pénzkeresési forrást látja a nevelt gyerekében. Én ismerek két olyan lányt, akiket kisemmiztek a nevelőszüleik. Megvettek nekik házat, egy összegből, amit arra kellett fordítani, aztán eladták és elköltötték a pénzt, úgyhogy szegény gyerekek ugyanúgy a semmiről indultak, mintha nem is kapták volna állam bácsitól azt a támogatást. Még ha olyan házaspárnak adnak ki gyereket, akinek nincs saját gyermekük, akkor is változhat a felállás, ha születik egy. Nem biztos, hogy a fogadott gyerek ugyanolyan kedves marad számukra.

2021. márc. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

A gyereknevelést úgymond IQ-hoz kéne kötni. Támogatnám az ilyen rendszert, azért mert hiába vizsgálod ki előre az embereket, az nem mutatkozik meg milyen lesz valójában. Apám is csak akkor lett amatőr alkoholista, amikor 12-13 éves lehettem, nem egész életében volt az, most már profi.


És igen, probléma, hogy a szülő rosszul bánik a gyerekkel, mert utána a gyerek a sérelmeiért rosszul bánik a társaival, esetleg beosztottjaival és a saját gyerekeivel is, arról nem is beszélve, hogy milyen fájdalmai, önbecsplése, bizonytalansága, negatív énképe lehet a szülei miatt.

2021. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Szerintem minden jövendőbeli szülőnek pszichológusnál egy adott óraszámot kell eltölteni, esetleg párterápiára járni, hogy minél egészségesebb legyen a kapcsolat köztük és gyerekük között. Ártani nem árt. :) Ha pedig a szakember úgy ítéli meg, hogy több időre van szükségük, intézkednének ezügyben.
2021. júl. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!