Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom elviselni az örökbef...

Nem bírom elviselni az örökbefogadó szüleim viselkedését! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

16/l

Tehát a sztori ott kezdődik hogy 4 éves voltam amikor engem örökbefogadtak anyáék. Majdnem 5. És előtte már voltam nevelőszülőknél stb. és emlekszem 7 évesen anyáék rátaláltak egy naplóbejegyzésemre ami nagyon rosszul esett nekik:hogy én csak a harmadik szüleimnek tekintettem akkor őket, és kívàncsi voltam hogy ők nem dobnak e el engem. Persze megmondták,hogy ilyen nem fog megtörténni. De azóta is van oéldaul ha az utcán mögöttem mennek vissza nézek hogy ott vannak e még. Rengeteg szeretetet adtak nekem, és ez egészen addig a percig jo is volt amig nem kezdtem el iskolába járni es a többiek el kezdtek szekalni, meg verni is és én lettem az osztály kitaszitottja azért a tényért, mert minden jegyemmel és minden mondatommal anyuéknak akartam megfelelni. És a legrosszabb az egészben az, hogy tulajdonképpen azért, hogy ne dobjanak el. Aztán amikor kamaszodtam lejjebb engedtem a tanulásba. Azt hiszem az iszfálytarsak miatt megelégedtem a 4es-5össel. Ez apáéknak nem tetszett mindig kiabaltak velem es azota romlott el a kapcsolatunk. Óriási büntudatom van emiatt, de néha mar azt érzem hogy nem is szeretem őket, csak félek hogy egyedül maradok. Ők se segitenek tulzottan: ha durvabb veszekedés van néha a fejemhez vágnak pl olyat hogy: az alma nem esik mesze a fájától, vagy hogy ha igy folytatom visszavisznek. Ettől már totál bediliztem, egy önbizalom-és szeretethiányos lany lett belőlem, aki mar egy kedves szóért is ölni tudna. Anyáék úgy kezelnek mint sgy kisgyereket, ha ezért merges vagyok rájuk csak nevetnek, és nagyon idegesít hogy azt mondják hogy én lelkileg 12 éves vagyok. Mert levonják a 4 évet. Ez engem sokszor annyira feldühít hogy idegrohamit kapok a szobámba.

Boccs hogy hosszú lett. Vélemény?



2020. dec. 9. 08:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Hat, ez szomorú, hogy ilyeneket mondanak. A szülőnek a gyerek gyereke marad, akármilyen. Nincs iskola pszichológus vagy egy tanár, akiben megbízol? Vagy tanacsolnam, hogy hivj fel egy lelki segély vonalat.
2020. dec. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%

Nincs egyszerű életed, de úgy tűnik tök jól helytállsz :)

Biztos nagyon szeretnek, és sok családban vannak hisztik, nincs jelentősége, hogy örökbe fogadott vagy....csak az emberek legtöbbször nem tudják uralni az érzelmeiket, olyanokat mondanak-vágnak egymáshoz, amit nem is gondolnak komolyan, de ez ilyen...sok felnőtt valójában gyerek :)

Az idegrohamokat el kellene hagyni lehet...

Az tök jó, hogy az önbizalom -és szeretethiányodat tudatosítod magadban, a hiányállapotok mindig kicsit kiszolgáltatnak, szóval arra vigyázz.

Szerintem próbáld adni a szeretetet, amikor neked van rá szükséged, akkor adj nekik, öleld meg őket, stb.

Sokan sokkal rosszabb háttérrel vannak, szóval semmi gond :)

Ügyesen!

2020. dec. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Teljesen érthetőek az érzéseid, nem veled van a probléma. Nagyon ronda dolog a nevelőszüleidtől, hogy olyanokat mondanak, hogy visszavisznek, ez egyáltalán nem normális. A naplódat meg miért olvasták el? Ez is szemétség, semmi közük hozzá. Sajnálom, hogy ilyeneket kell átélned.


Jó lenne, ha ezekről tudnál valakivel beszélni. Barát, barátnő, esetleg egy szakember is sokat segíthet, ahhoz nem kell a szüleid engedélye, hogy beszélj az iskolapszichológussal. Sajnos a mostani helyzetben nem tudom, hogy ez megoldható-e. Az osztályfőnököddel milyen a kapcsolatod? Esetleg ő is ajánlhatna valamit, talán jobban ismeri a helyzetedet, mint mi.

2020. dec. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%

A gyámügy felé jelezheted, hogy nem megfelelően viszonyulnak hozzád, de nem akarsz visszamenni a nevelő otthonba, mert amugy szereted őket, legalábbis mintha ezt próbálnád jelezni amit írtál. Kérj segítséget, hogy küldjenek el titeket terápiára.


Amúgy tengenek benned a hormonok 16 évesen, és neked az átlagnál több mindennel kell megküzdened, pláne hogy felemlegetik az örökbefogadott szüleid az igazi szüleidet ezzel a nem esett messze az alma a fájától. Amúgy ha örökbe fogadtak nem tudnak visszavinni én úgy tudom, maximum a gyámügy ha nem megfelelően gondoskodnak rólad akkor visszakér.


Amúgy szégyen a viselkedésük, nem is értem ezt.


Neked meg meg kéne tanulni, hogy nem azért kell tanulnod, hogy bárkinek is megfelelj, hanem azért, hogy azt csinálhasd a jövőben amit majd szeretnél. Érted? Első körben önmagadat kéne megtalálni, hogy mi akarsz lenni mikor már nagy leszel, akarsz e egyetemen tanulni, mert ahhoz kell bizony tanulni, de szakmához is.


A megfelelési kényszered akadályoz abban hogy tisztán tud látni a helyzeted.

2020. dec. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%
Na, ezért kellene kötelezően egy pszichológiai tanfolyam, mielőtt valaki nevelőszülővé válhatna. Teljesen más kategória, mint vér szerinti gyereket nevelni, és teljesen más fajta empátia szükséges hozzá. A leírásodból az látszik, hogy a nevelőszüleid nincsenek tisztában azzal, hogy min megy keresztül egy gyerek, aki állami gondozásban él, aztán családról családra jár. Hogy milyen berögződései, ösztönös félelmei lehetnek egy ilyen gyereknek, amiket nagyon is komolyan kéne venni, és nem érzelmi zsarolásra használni, ahogy a szüleid teszik. Ez még társul azzal, hogy te meg ráadásul épp kamaszodsz, és erre a kettőre így összerakva simán rámehet a kapcsolatotok. Családterápiára esetleg nyitottak vagytok? Szerintem akár hasznos is lehetne nektek.
2020. dec. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
22%
Már most készülj rá, hogy érettségi után elköltözöl tőlük. Ez egy régen gyökerező rossz kapcsolat, amiből gyorsan ki kell lépned, és megtalálnod önmagad. Nem azt mondom, hogy szakítsd meg velük a kapcsolatot, de azonnal kezdd el az önálló életed, amint lehet! Nehéz lesz, de ne félj az egyedülléttől, nagyon felszabadító tud ám lenni!
2020. dec. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

Nem vagyok egy pontozas mániás, de azért felvetődött bennem a kérdés, milyen lelkivilagu ember, aki az összes jó választ lepontozza.

Kamaszkor ide vagy oda (és persze, a kérdezőnek is lehet felelőssége), tabu arra celozgatni, hogy visszaviszik, amennyiben nem megfelelő a viselkedése.

2020. dec. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igazából ők szerintem nem is tudjá igazán hogy probléma lenne, soha semmit wem mertem velük megosztani. De megprobálok leülni velük beszélnim. Nem könnyű, már majdnem 60 évesek és nagyon maradiak ugymond.
2020. dec. 9. 09:40
 9/18 anonim ***** válasza:
32%

5-ös én úgy tudtam komoly előkészületei vannak annak, hogy valaki gyereket örökbe fogadjon. Pszihológiai vizsgálat is van.


Én amúgy ilyen nevelő szülők mellett biztos nem maradnék, ha ezzel példálóznának, hogy alma a fájától, akkor azt mondanám nekik, hogy a gyámügynek vissza se kéne adnia engem nekik.


Ha 60 évesek akkor hogy tudtak örökbe fogadni? Pláne ha előfordul, hogy nem is egészségesek, mert pl. krónikus betegségük van.

2020. dec. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
5-ös vagyok, a pszichológiai vizsgálat nem ugyanaz, mint a pszichológiai tanfolyam. Van valami tanfolyam nevelőszülőknek, de úgy tudom, már nem kötelező, és nem is tudom, mennyire részletesen tér ki az örökbefogadott gyerekek sajátos lelki problémáira. Mondjuk aki a nevelt gyerekét azzal fenyegeti, hogy visszaviszi az intézetbe, ha rosszul tanul, az szerintem alapból nem alkalmas szülőnek. Értelmes ember ilyet nem mond, ez annyira alap dolog, hogy még tanfolyam se kéne hozzá, csak alapvető empátia a másik ember felé.
2020. dec. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!