Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Félek a szüleimtől. Mit tegyek?

Félek a szüleimtől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromtól kezdve rossz a kapcsolatom a szüleimmel. Olyan sokszor bántottak, testileg és lelkileg is hogy már nem szívesen vagyok a közelükben sem. Amikor otthon vagyok próbálok mindig a szobámban lenni, ezért ők haszontalannak és senkiházinak tartanak.

Pedig nem így van, mivel velük lakom igyekszem takarítani a házat de akkor jön anyám és leordibál hogy ez az ő dolga én ne takarítsak, ha nekem nem tetszik ahogy ő takarít akkor elmehetek. Amúgy ehhez hozzá kell tennem azt is hogy anyám ritkán takarít, a wc-nk undorító, körbe van fosva, pár napja kitakarítottam és anyám leszidott hogy ne pazaroljam a vizet a takarításra, elég havi egyszer takaítani a wc-t.... Próbáltam kivenni a részem a kerti munkából, megkérdeztem mit kell csinálni, erre a válasz az volt hogy nem kérdezgetni kell hanem csinálni, és elküldtek. Akkor ez után kérdezés nélkül magamtól elkezdtem nyírni a füvet, erre anyám utánamjött hogy mit képzelek én, miért nyírom a füvet, majd apám lenyírja. Akkor beszólnak azért is mert az ő ételüket eszem. Úgy voltam vele hogy akkor veszek magamnak élelmiszereket, erre amikor vettem magamnak ételt és látták hogy azt eszem akkor elkezdték kérdezgetni hogy mi van, tán nincs elég kaja a hűtőben??? Pár napja vettem a boltban egy csomag vizet és anyám meglátta hogy nem az ő pénztárcáját vittem a boltba, nem az ő pénzéből fizettem hanem a salyátomból erre anyám leordított hogy az ő pénzéből kellett volna fizetnem, ne költsem a salyátomat... Amott meg beszólnak hogy az ő pénzükön élek.

E mellett nyilvánosan is meg szoktak alázni, sose felejtem el amikor családi nyaralásra mentünk (17 éves voltam akkor) másik 2 családdal, anyám a másik kettő családanyával napozott és amikor odamentem hozzájuk valamit megkérdezni anyám hangosan bemondta hogy: "Jajj ennek a lánynak nincs se feneke se melle, mi lesz vele?" - milyen anya mond ilyet a lányának??? Emelett mindig kritizál hogy csúnya vagyok, még régebben megdícsért a fogorvos hogy milyen szép a fogsorom, szépek a fogaim, amikor hazaértem elmondtam anyámnak aki erre döbbenten nézett rám és azt mondta hogy milyen butaságot mondott az az orvos, nekem csúnya fogaim vannak...

Próbáltam velük beszélgetni, megosztani velük a jövőbeli terveimet, de amikor elmondtam hogy mit szeretnék mindig azt mondták hogy én ettől eltörölhetem a számat, én ehhez nem vagyok elég...

Mivel mindíg azt éreztették velem hogy nem vagyok elég jó, soha semmiben nem támogattak, mindig kritizáltak, ezért egész nap a szobámban vagyok, csak akkor megyek ki a szobámból ha muszály. Anyám állandóan ideges, nem szeretek a közelében lenni mert rámragad a rossz hangulata... Apám pedig semmibe vesz, szerinte nem érek semmit, kijelentette hogy ha egy muszlim országban élnénk már rég eladott volna egy férfinak. Szerinte egy nő csak egy cseléd, arra jó hogy kiszolgáljon.

Van itt valaki aki hasonló helyzetben volt? Kérlek írjátok le hogy hogyan vészeltétek át és hogy helyre e jött a kapcsolatotok a szüleitekkel, vagy mentheteten a helyzet. Nagyon ki vagyok készülve idegileg, jó lenne egy kis lelki támasz. Persze szeretnék elköltözni de még 1-2 hónapot ki kell bírnom.



2021. márc. 31. 12:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem egyszerű a helyzeted, de egyet ne felejts el: értékes és szerethető vagy.

Az, hogy olyanok amilyenek... sok esetben ilyenkor a szülő nem látott egy megfelelő példát maga előtt, tehát az ő szülei (te nagyszüleid) se mutatták meg, milyen jó szülőnek lenni, ők pedig ezt vitték tovább.

Esetleg nincs egy barátnőd vagy valaki, akivel azt az 1-2 hónapot kivészelhetnéd? Akár úgy is, hogy sokat vagy velük/nála?

2021. márc. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Sajnálom. Elképesztő, hogy ezen a világon akárkivel is megtörténnek ilyen, vagy még rosszabb dolgok. Elkeserítő, dühítő. Ezért is utálom annyira ezt a világot.
2021. márc. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szívből ajánlom a Mérgező szülők c. könyvet. Hasonló helyzetben vagyunk, és amikor kezdetlegesen kezdtem el olvasgatni a témában, nagyon sokat segített, mi a helyes irány, hogy az ember segítsen a saját helyzetén. Többen vagyunk így, mint gondolnád, nem megoldhatatlan a helyzeted! Kitartást kívánok!
2021. márc. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Olyan, mintha Téged hibáztatnának azért, amiért így alakult az életük.

Ha tényleg így van minden, ahogy leírtad, nem lehet egyszerű életed, sajnállak. Hány éves vagy és a szüleid?

2021. márc. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%
Milyen 1-2 hónap? Réges rég el kellett volna költöznöd! Nincs visszaút. Magad felelsz a saját sorsodért, felnőtt vagy, munkaképes.
2021. márc. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
El kell költözni és vissza sem nézni. Az ilyen szülők a saját kudarcaikat élik ki a gyerekeiken.
2021. márc. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Az a legrosszabb ebben hogy mivel ők a szüleim mindezek után nekem kell gondoskodnom róluk idős korukban. Anyám sose dolgozott nem lesz nyugdíja, apám nyugdíja pedig nem lesz elég. Többször hozzávágták a fejemhez hogy azért vállaltak gyereket hogy majd valaki gondoskodjon róluk. Persze eszem ágában sincs ápolgatni őket időskorukban, ugyhogy fizethetem nekik az ápolót vagy az idősek otthonát, amit az itteni fizetésekből nem fogok tudni fizetni.

Azon vagyok hogy kiköltözzek külföldre, de most nem olyan könnyű a vírus miatt, ilyen szülőktől jobb minnél távolabb lenni.

20 éves múltam, tudom hogy el kellett volna már költöznöm otthonról, de ismerősökhöz, rokonokhoz nem tudtam menni, albérlet fizetése mellett pedig nem tudtam volna pénzt gyűjteni, pénz nélkül pedig nem tudok elmenni külföldre.

Ne haragudjatok hogy sajnáltatom magam, muszály volt kiírnom magamból mindezt :(

2021. márc. 31. 13:33
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen már el kellett volna költöznöm itthonról, de előbb meg akartam szerezni egy szakmát és a jogsit, szakma nélkül úgy se megyek semmire. Mostanra össze tudtam spórolni egy kis pénzt ami elég ahhoz hogy elköltözzek.
2021. márc. 31. 13:47
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell. Miért kéne, nem a te feladatod. Neked majd a saját gyerekedet/gyerekedet kell felnevelned, persze ha szeretnél. De ha nem is, hát ilyen szülők rám nem igazán számíthatnának, hanem kapcsolat megszakít, letilt ahol lehet, és onnantól nem is hallanak rólam. Mondom ezt úgy, hogy nekem van a legfantasztikusabb apám a világon. Szülőnek lenni nem azt jelenti szerintem, hogy szül vki egy gyereket és eteti, mert ez (ha csak a fizikai szükségleteire figyel) elég durva elhanyagolás. Egyetlen egy dolgot tehetsz, hogy munkát vállalsz, akár több műszakban, akár tanulmányok mellé, és amint lehet, költözöl, mert ilyen környezetben fejlődni lehetetlenség.

És miért haragudnánk, hogy leírtad, erre van ez az oldal, hogy kérdezz.

2021. márc. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
Bocsi, a #8-at nem láttam
2021. márc. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!