Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Félek a szüleimtől. Mit tegyek?

Félek a szüleimtől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromtól kezdve rossz a kapcsolatom a szüleimmel. Olyan sokszor bántottak, testileg és lelkileg is hogy már nem szívesen vagyok a közelükben sem. Amikor otthon vagyok próbálok mindig a szobámban lenni, ezért ők haszontalannak és senkiházinak tartanak.

Pedig nem így van, mivel velük lakom igyekszem takarítani a házat de akkor jön anyám és leordibál hogy ez az ő dolga én ne takarítsak, ha nekem nem tetszik ahogy ő takarít akkor elmehetek. Amúgy ehhez hozzá kell tennem azt is hogy anyám ritkán takarít, a wc-nk undorító, körbe van fosva, pár napja kitakarítottam és anyám leszidott hogy ne pazaroljam a vizet a takarításra, elég havi egyszer takaítani a wc-t.... Próbáltam kivenni a részem a kerti munkából, megkérdeztem mit kell csinálni, erre a válasz az volt hogy nem kérdezgetni kell hanem csinálni, és elküldtek. Akkor ez után kérdezés nélkül magamtól elkezdtem nyírni a füvet, erre anyám utánamjött hogy mit képzelek én, miért nyírom a füvet, majd apám lenyírja. Akkor beszólnak azért is mert az ő ételüket eszem. Úgy voltam vele hogy akkor veszek magamnak élelmiszereket, erre amikor vettem magamnak ételt és látták hogy azt eszem akkor elkezdték kérdezgetni hogy mi van, tán nincs elég kaja a hűtőben??? Pár napja vettem a boltban egy csomag vizet és anyám meglátta hogy nem az ő pénztárcáját vittem a boltba, nem az ő pénzéből fizettem hanem a salyátomból erre anyám leordított hogy az ő pénzéből kellett volna fizetnem, ne költsem a salyátomat... Amott meg beszólnak hogy az ő pénzükön élek.

E mellett nyilvánosan is meg szoktak alázni, sose felejtem el amikor családi nyaralásra mentünk (17 éves voltam akkor) másik 2 családdal, anyám a másik kettő családanyával napozott és amikor odamentem hozzájuk valamit megkérdezni anyám hangosan bemondta hogy: "Jajj ennek a lánynak nincs se feneke se melle, mi lesz vele?" - milyen anya mond ilyet a lányának??? Emelett mindig kritizál hogy csúnya vagyok, még régebben megdícsért a fogorvos hogy milyen szép a fogsorom, szépek a fogaim, amikor hazaértem elmondtam anyámnak aki erre döbbenten nézett rám és azt mondta hogy milyen butaságot mondott az az orvos, nekem csúnya fogaim vannak...

Próbáltam velük beszélgetni, megosztani velük a jövőbeli terveimet, de amikor elmondtam hogy mit szeretnék mindig azt mondták hogy én ettől eltörölhetem a számat, én ehhez nem vagyok elég...

Mivel mindíg azt éreztették velem hogy nem vagyok elég jó, soha semmiben nem támogattak, mindig kritizáltak, ezért egész nap a szobámban vagyok, csak akkor megyek ki a szobámból ha muszály. Anyám állandóan ideges, nem szeretek a közelében lenni mert rámragad a rossz hangulata... Apám pedig semmibe vesz, szerinte nem érek semmit, kijelentette hogy ha egy muszlim országban élnénk már rég eladott volna egy férfinak. Szerinte egy nő csak egy cseléd, arra jó hogy kiszolgáljon.

Van itt valaki aki hasonló helyzetben volt? Kérlek írjátok le hogy hogyan vészeltétek át és hogy helyre e jött a kapcsolatotok a szüleitekkel, vagy mentheteten a helyzet. Nagyon ki vagyok készülve idegileg, jó lenne egy kis lelki támasz. Persze szeretnék elköltözni de még 1-2 hónapot ki kell bírnom.



2021. márc. 31. 12:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Viszont akkor nagyon jó úton jársz
2021. márc. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Sajnos sokan azért vállalnak gyereket hogy legyen mit felmutatniuk, hogy elmondhassák magukról azt hogy nekik van gyerekük, abba már nem gondolnak bele hogy a gyereknevelés mivel jár.

Nekem még sok év kell ahhoz hogy ezt az egészet kiheverjem és alkalmas legyek a gyerekvállalásra...

2021. márc. 31. 14:03
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kell neked öregek otthonát fizetni! Lelépsz külföldre, azt se tudják hol vagy, aztán kész. Nem érdemlik meg.

Az nem a te bajod, hogy anyád soha nem dolgozott és nem lesz nyugdíja. Kit érdekel?

2021. márc. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Én ugy tudtam, hogy az alaptörvényben benne van az hogy a nagykorú gyerek köteles gondoskodni a rászoruló szüleiről.

Jól írjátok, az lenne a megoldás ha teljes mértékben megszakítám velük a kapcsolatot.

2021. márc. 31. 14:16
 15/18 Metionin ***** válasza:
94%
Benne van a kérdésedben a válasz, a szüleid idióták akik alkalmatlanok a gyereknevelésre de baxtak egyet mert kell aki idős korukban gondozza őket. Eszköz vagy nekik, egy szolga akit a saját jövőbeli ápolójuknak csináltak. Csessz ki velük, lépj le. Nem kötelező ám őket gondozni idős korukban, mennek majd szociális otthonba meg az elfekvőbe.
2021. márc. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

" mindezek után nekem kell gondoskodnom róluk idős korukban"

nem kell. Ugyan van kötelező rokontartás, de nemigen élnek ilyennel.

2021. márc. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az alaptörvényben benne van, de senki nem fog fegyvert tartani a fejedhez, hogy megtedd. El van tévedve az a szülő, aki a saját rabszolgájának szüli a gyerekét. Pont ezek a szülők koppannak nagyot, hiszen úgy nevelik a gyereküket, hogy annak semmi öröme ne legyen a családjában, így majd lesz eszében gondoskodni megvénült bántalmazóiról. Igazad van, sok önismereti munka, sokaknak évekig tartó pszichoterápia kijönni a mérgező, bántalmazó családtagok hatása alól, de ha megvan ez az önismereti meló, akkor már a gyerekeiknek valami jobbat adnak át.

Nyilvánvaló, hogy az anyád (és persze az apád is, hiába nem írsz róla sztorikat) patológiás eset (=beteg), valamit nagyon elszúrt az életében és rajtad veri le, tökmindegy mit csinálsz. Ha ezt belátod, egy picivel könnyebb is elvonatkoztatni tőle, keresztülnézni a szavain és csak a teljes képet látni, hogy ez egy beteg ember frusztrációja, ami önmagát jellemzi, egy "őrült" szavaiban nem kell az értelmet keresni. Természetes, hogy nagy töréseket okoz a gyerekben, ha a szüleinek semmi sem jó, különösen kisgyerekként, így a Te nehézségeid is mind rájuk mutatnak vissza, róluk állítják ki a szegénységi bizonyítványt.

Az viszont szép, hogy még 20 éves bántalmazottság ellenére is van benned menekülési ösztön, tettvágy, a jobb élet reménye. Sok ilyen szemét szülő képes annyira megnyomorítani a gyerekét, hogy az még ráadásul teljesen életképtelennek is fogja érezni magát és képtelen lesz lépni. De Nálad van remény, nem is csekély, hogy hátad mögött tudod ezt hagyni. Hajrá!

Csak úgy zárójelben kérdezem meg, hogy próbáltál már rájuk kontrázni a negatív, lehúzó kijelentéseikben? Ez egyfajta stratégia, hogy megjátszod vagy csak gúnyból rákontrázol a szidalmaikra, hogy jaj, milyen igazad van, olyan randa vagyok, olyan béna vagyok, remélem minél hamarabb megszabadultok tőlem, hiszen annyira utáltok, csak zavarlak titeket, jobb is, ha nem gondoskodok rólatok, csak elrontanám... A lényeg, hogy ez csak gúnyolódás, de ha kellően hülyének tetteted magad, mintha nem szándékosan csinálnád, akkor lehet hogy néznek nagyot, hogy na mi ez.

2021. ápr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

En nem ajanlom neked a hasonlo taktikai visszavagasokat, erre ne fecsereld az eneegiad.

Viszont gratulalok Neked, hogy mindezek ellenere ilyen ertelmes, intelligens, okos fiatal felnott lettel, mintaz az irasaidbol is latszik. En a helyedben berelnek egy szobacskat mas lanyokkal eggyutt, tehat nem is teljes alberletet fizetnek, dolgoznek amit csak lehet, sporolnek, tanulnek egy jo szakmat. De irtad, hogy ezen az uton vagy, szoval minden rendben lesz. Az erzelmi reszet mindenkeppen egy pszichologussal kellene majd atbeszelni, ha az anyagiakban majd meg tudod magadnak engedni. Addig is rengdteg konyv van a temaban, ilyen bantalmazo szulokrol. Tarts ki, es ne vedd magadra, hogy mit mondanak, hiszen ez rolul szol,nem rolad.

2021. ápr. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!