Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felfújom a dolgot, vagy...

Felfújom a dolgot, vagy jogosan esik rosszul, hogy nem én kaptam az autót?

Figyelt kérdés

Apám tavaly vett magának egy új kocsit, az előzőt eladta. Mondta, hogy nem szereti, neki sokkal kényelmesebb volt a korábbi autója (az terepjáró, ez meg egy szedán/limuzin típus volt). Karácsonykor mondta is nekünk, hogy vesz egy újat, amit használ meg odaadja a feleségének (elváltak a szüleim).

Ezzel nem is lett volna gond, de kiderült, hogy a felesége helyett annak a lánya kapta meg a kocsit, mert hogy neki nem volt saját autója és mindig vagy az anyjáét, vagy az apjáét, vagy az én apámét szedte el és ez neki sem volt kényelmes, meg a családnak sem.


Az zavar, hogy az a lány megkap mindent első szóra és még az én apámat is kihasználja. Tavaly kérdezte, hogy nem-e megyünk el nyáron nyaralni és mondtam, hogy ha talál jó áron, benne vagyok. Mondta, hogy minek nézne "jó áron", ha úgyis az apám fizeti, mindig ő szokta állni ezeket. Ez is rosszul esett, mert nekem egy nyaralásomnál sem mondta, hogy állja a felét legalább, vagy ad költőpénzt, erre meg hallom, hogy a felesége lányának minden útját fizette (és nem évente 1-2 útról van szó).

Aztán most itt ez az autós dolog is... Én egy 15 éves kocsival járkálok, amit még az anyám "selejtezett le". Van már vele probléma, havonta visszük szerelőhöz szinte. Sem teljesítményben, sem kényelemben nem lehet összehasonlítani az apám által odaadott kocsival. Ráadásul nekem munka miatt napi szinten kell az autó, ő meg eljárkál vele barátnőkhöz, Budapestre a lakásához és ennyi. Nem dolgozik, tehát az autót ugyanúgy apám fogja fenntartani utána.

Egyszer már felhoztam apámnak ezt, hogy miért fizetnek neki ki minden óhajt, sóhajt rögtön, mire mondta, hogy mert még egyetemre jár, nem dolgozik. Jó, én dolgozom, eltartom magam, de 190 ezer a nettóm. Ez nem az az összeg, amiből akkora jólétben élhetnék... Apám meg úgy viselkedik, mintha azzal, hogy én dolgozom, mindent megengedhetnék magamnak.



Tudom, vihar a biliben, vannak ennél nagyobb problémák a világban. Aki csak beszólni akar, ne tegye. Már az is jól esett, hogy kiírhattam magamból.


2021. ápr. 1. 11:16
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
96%

ez azért van, mert apád úgy tudja megtartani az új puncit, ha neki meg a gyerekeinek mindent megvesz

de ezt te is tudod

2021. ápr. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
15 éve házasok kb, annyira nem új...
2021. ápr. 1. 11:27
 3/39 anonim ***** válasza:
96%

Nos, bunkó leszek. De ahhoz a lányhoz tartozik apád új nője, és nála van az a bizonyos "lyuk".

Ergo oda fog apád tejelni, ha szeretne továbbra is a lyukhoz férni/maradni.

Ennyike.

Így működnek a dolgok..

2021. ápr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
90%
#2, megelőztél. Én is ugyanezt írtam. (4. voltam)
2021. ápr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
88%
Egyezek a második hozzászólóval, az a nő valamit nagyon jól csinál ha mindet elétesz apád.
2021. ápr. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
92%
Jogos, de hát faternak ki kell fizetni az állandó prostit meg a lányát, ha zsákolni akar.
2021. ápr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
96%
Alá tesznek, 6-os voltam
2021. ápr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
99%

Ne azt nyafogd apunak, hogy a kiscsaj miért kap meg mindent. Kérdezz rá konkrétan.

"Apa, Kati mondta, hogy nyáron te fizeted neki a dubaji nyaralást, akkor fizeted nekem is legalább részben, légyszi? Sajna nekem most nem fér bele ekkora költség."

Ha kocsiról vagy egyébről beszél: "Hú, ha az a terv, hogy eladod, gondolj rám, légyszi, az enyém már nagyon köhög, jó lenne egy ehhez hasonló a munkába járáshoz."


Ki kell nyitni a szádat, nem a háttérben duzzogni.

2021. ápr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
87%

A 3 P uralja a világot.

Pia, pina, pénz

2021. ápr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Nyaralás témában már szóltam egyszer, még 2 éve. Hívtak magukkal nyaralni, de én akkor már rendesen dolgoztam és mondtam, hogy 2 hétre nem tudok menni, de egyre szívesen elmegyek. Nem irodával utaztak, ők foglalták a jegyeket, szállást, mindent. Tehát annyi lett volna, hogy nekem a repülőjegy egy héttel korábbra szól + a szállást sem 2 hétre foglalják, hanem egyre. De ez nem volt jó, mert hogy a repülőjegy úgy "sokkal drágább" lett volna nekem és ő azt a pluszt nem akarja kifizetni (pár tízezres különbségről beszélünk).

Mikor lett véve nekem a lakásom, felhívtam, hogy tudna-e benne segíteni. Mondta, hogy most lett véve a felesége lányának is, ráadásul Budapesten, egy vagyon volt és mit gondolok én, hogy szerintem neki 3 hónapon belül 2 lakás vásárlása is belefér?! Végül annyit segített, hogy a padló felcsiszoltatását kifizette és kaptam egy mosógépet... Nem akarok hálátlannak tűnni, de nem érzem fairnek ezeket.

2021. ápr. 1. 11:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!