Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha apám mindig lenéz?

Mit tegyek, ha apám mindig lenéz?

Figyelt kérdés

Apámmal alapjáraton jóban vagyok. Mindenben segít, ha megkérem rá. De mostanában azt érzem mintha lenézne engem. Nem tekint rám rendes emberként. Ma is itt volt egyik barátja nálunk, én odamentem köszönni neki apám meg "de le vagy lassúlva". Nemértem mire gondol, úgy mozgok mint egy rendes ember. Kisebb gerincferdülésem van. majd 1 óra múlva megint megemlíti.


Ezelőtt 2 nappal segítenem kellett neki egy kiskaput leszedni amit megemeltem, de lett egy kisebb seb a karomon, ami miatt nehezebben tudtam megemelni, ő meg elkezdett velem káromkodni és puhánynak nevezett meg hogy mindig bent ülök és rohadok (az igaz, hogy egész nap bent vagyok, mivel kint nemtudnék mit csinálni. Jelenleg egy regényemen dolgozok, meg néha játszom kb 3 órát 1 nap + a telefonomon sorozatot nézek, vagy valami egyéb dolgot csinálok) én is mondtam neki vissza valamit, erre ő idegesebb lett majd ordibált velem hogy húzzak el, nem kell a segítségem. Egyedül nemtudta volna megoldani, ezért ottmaradtam vele segíteni.


Ami azt illeti nagyon érzengős vagyok, de nem szeretem kimutatni másoknak. Szorongásom van. Sok dolgot nem merek mondani. Meg még a szexualitásom sem hetero... biszex vagyok. Ezekről nem szeretnék beszélni szüleimnek, mert tudom, hogy lenéznének mégjobban mint most.


Na de visszatérve a sztorira: ahogy végeztünk a kapuval, kisírtam magam, majd a mosdóba mentem és bevizeztem a szemem, majd odamentem anyához, és aztmondtam, hogy valami belement a szemembe, ezzel eltakarva a valóságot.


Apám odajött, megölelt és bocsánatot kért tőlem. Másnap megint bunkó volt velem, meg ma is.


Nem sportolok semmit. Nincs is kedvem hozzá, nem is érdekel semmilyen sport. Esetlek kezdjek el edzeni? De félek, hogy azért is leszól, hogy a puding gyúrni próbál stb.. (máskor meg erősnek nevez btw)


Mit tegyek, hogy jobb legyen a kapcsolatom vele, és rendes emberként nézzen rám, nem pedig egy rothadó emberre, akinek nincsen élete és csak van?


Bocsi, hogy sokat írtam, valahol kikellett engedni ezt a sztorit, de változtatni is szeretnék.

A szorongásommal mit kéne kezdenem? Nem merek szólni róla szüleimnek.



2021. ápr. 4. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Lehet tudni a korod?

Az ilyesmi mögött szinte mindig az áll, hogy valószínű apukádat is hasonló módon kezelte az ő apja. Furcsa viselkedés, hogy egyszer dicsér, máskor leszól, az is, hogy még a barátja előtt is ezt teszi. Vélhetően a fizikai erőnléthez köti a férfiasságot. Az jó jel lehet, hogy képes elnézést kérni, az én apám pl. nem rossz ember, de ilyesmire sosem volt hajlandó.

Ilyenkor segíteni szokott, hogy komolyan félrhívod és megkérdezed, mi a baja veled, és te miért nem érzed ezt jogosnak, eltúlzottnak. Nem úgy félvállról megkérdezni, mert akkor félvállról válsazol, hanem félrehívni. Hidd el, lesz változás.

Egyébként az edzést nagyon határozottan javaslom, jó ötlet, saját tapasztalatból mondom, hogy nagyon sok önbizalmat ad, ha rendes életmódváltásba kezdesz. De ne azért kedd el, meg semmit se azért, hogy apádnak imponálj. Tegyél meg mindent magadért, tűzz ki folyamatosan célokat, de ne azért, hogy bárkinek megfelelj. A napi 3 óra játékot amúgy én sokallom, ebből 2-ő nyudogdtan mehet az edzésre :). Sok sikert, szerintem azért nincs nagy baj.

2021. ápr. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, tudom, hogy ez most nem tartozik ide, de ha szeretnél nyugodtan írhatsz privátba, mert sokszor én is hasonló helyzetbe vagyok. Hátha tudunk beszélgetni. :)
2021. ápr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Hat ha apukád oda ment és bocsánatot kért akkor biztos hogy nagyon szeret és fontos vagy neki, nrm véletlenül csinálta. Gondolom neki is megvannak a maga problémái ( az én szüleim is ilyenek és ugyan úgy rajtam vezetik le) én mindig megmondom nekik hogy ne rajtam vezessék le a feszültségüket amit haza hoznak. Ha valami szarul esik amit neked mond akkor akkor kerdezd meg hogy ezt miért kellett most így mondania. Ha jobb kapcsolatot szeretnel vele akkor csak kérdezz a napjáról meg hasonlók. Illetve hogy “emberként nézzen rád” akkor mesélj érdekes dolgokat, ha esetleg olvasol valamit arról is meselhetsz neki. Edzeni meg mindenképpen kezdj el ha szeretnel. Senki nem profiként kezdi, ha mindenki az lenne alapból akkor szinte senki sem edzene.
2021. ápr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem viselj legalább tíz centi magas tűsarkút, akkor kénytelen lesz felnézni rád.
2021. ápr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem próbálj vele őszinte lenni. Mondd el neki ezt a legutóbbi példát. Tudod hogy nem vagy egy izomagy de láthatja hogy segítesz neki ha kell, amennyire tőled telik. Nagyon rosszul esett hogy puhánynak nevezett, vagy hogy a barátja előtt élcelődött stb viszont azt értékeled hogy utólag bocsánatot kért. Szeretnéd ha kicsit kedvesebben beszélne veled, cserébe te mondjuk edzenél/sportolnál egy kicsit (esetleg együtt vele?) hogy erősebb légy.

Szerintem a szexualitást nem kellene belekeverni, arra ráérsz ha lesz majd párkapcsolatod.

2021. ápr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!