Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondanád otthon, ha súlyosab...

Elmondanád otthon, ha súlyosabb mentális problémád lennének?

Figyelt kérdés
Esetleg egyszer olyan helyzetbe kerülnél, hogy segítségre lenne szükséged vagy olyan téma kerül elő (pl.miért nem mész xy helyre dolgozni, közben pedig kizáró ok a betegséged), akkor elmondanád vagy kitalálnál valamit?

2021. ápr. 7. 21:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
76%
Nem mondom el nekik, mivel szerintük a mentális betegségek is nem léteznek. Csak veszekedés lenne belőle.
2021. ápr. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem mond el nekik, mert ha mentális problémákkal küzdesz, akkor abból később komolyabb gondok is kialakulhatnak.


Valószínüleg ilyen jellegű problémákkal a családod sokkal jobban támogatna, mint a barátaid.


Ha viszont nem akarsz meggyógyulni, akkor ne várj el megértést senkitől.

Bár nem tudom milyen jellegű problémával küzdesz, de ilyenkor az első az hogy ki kell beszélni magadból és ne félj segítséget kérni...(egy mértékig)

2021. ápr. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem attól függ: mennyire elfogadóak.

Nem tudom mi a mentális betegség, pl. olyan -e, amit egy-egy helyzet, szituáció hoz csak elő (onnan gondolom, hogy írtad: nem dolgozhatsz bizonyos helyen).

Ha elfogadóak, az jó, ha nem, akkor az meg kellemetlen lehet.

2021. ápr. 8. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
15%
súlyos mentális probléma észrevehető. Ha bedumálod magadnak, hogy depis vagy, az nem súlyos
2021. ápr. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy nálunk hogyan fogadnák. Főleg édesapám az aki tart ezektől és bolondnak minősít mindenkit, akinek papírja van ilyesmiről. Állandóan hazudozni egy idő után unalmas. Gyerektéma, miért nem ez/az lettél, miért nem aludhat ott tesóm kisgyereke stb.
2021. ápr. 8. 09:41
 16/23 anonim ***** válasza:
71%
Nem szólnék rokonoknak, mert ahogy ismerem őket nagy hűhót csapnának körülötte. Anyámék egyből rávetnék magukat a netre, hogy legjobb orvost megkeressék, ahelyett, hogy hagynák a magam tempójában megoldani.
2021. ápr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 1Léna ***** válasza:
77%

Miért dilemma ez?

Van valami szégyelni való a problémád hátterében?

Nem bízol bennük annyira hogy segítenének?

Nem szeretnéd, hogy ők segítsenek?

2021. ápr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Anya a gyógyszerek ellen van nagyon. Nekem segítenek, de nem szüntetik meg a problémát, csak kezelni lehet, gyógyítani nemigen. Elég stresszes családom van, vitázni tudnak mindenen. Dilemma nekem, mivel képesek ezen is veszekedni. Vajon ki okozta? Ha megtudják, hogy nem lehet okozni, hanem ez örökölhető hajlam, akkor azon fognak vitázni, hogy melyik családból jöhetett. Anya mindent elolvas a neten és el is hiszi. Ha talál valami szennyoldalt, akkor abban fog hinni, nekem nem, mert beteg vagyok, nekem biztos nincs betegségtudatom, mert ezt írták. Az orrom alá tolna mindent hülyeséget. Ilyen-olyan gyógynövényt próbáljak ki, meditáció, torna stb. Ezek nem segítenek. Mellette szégyellem is. Van hogy nehezebben tudom ellátni magamat, amit kínos bevallani még az orvosnak is.
2021. ápr. 8. 11:44
 19/23 anonim ***** válasza:
Nem mondanám el, most sem tudják kezelni ezeket a dolgokat, komolyabbat pláne nem
2021. ápr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

A bolondoknak ténylegesen nincs betegségtudatuk, de még veszettül is tiltakoznak az ellen, hogy őket bárki bolondnak tartsa, vagy kivizsgálásra küldje.

Ha te nem vagy ilyen szinten bolond, akkor simán rövidre tudod zárni azzal a témát, hogy önkénr elmész valami pszichomókudhoz a családod kíséretében, aztán amit az orvos mond hivatalosan, azt már csak elhiszik, és annak megfelelően járnál el.

Hidd el, ha súlyos mentális beteg lennél, akkor nem itt kérdezgetnél, hanem halálosan megsértődnél, ha valaki azt állítaná, hogy nincs rendben valami az agyaddal. Ha pedig kórházba, vagy kivizsgálásra akarnának vinni, akkor az lenne a főellenség aki ezt javasolná.

Tapasztalat.

Sajnos a bolond az pont azért bolond, mert nem látja ezt be. Ő normális, és mindenki más a bolond. Ilyen embert csak erőszakkal lehet pszichológushoz vitetni, ha mondjuk közveszélyed, úgyhogy ha ilyen lennél, akkor nem is kérdezgetnél itt.

De még a ténylegesen bolonddal se lehet mit csinálni amíg vér nem folyik, úgyhogy sztem ereszd el a témát.

2021. ápr. 12. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!