Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan szoktathatnám le...

Hogyan szoktathatnám le anyukámat arról, hogy mindenbe belekényszerítsen?

Figyelt kérdés
Mindig kérdezi, hogy nem megyek e el vele sétálni, nem megyek e el a barátnőjéhez hasonlók. Ezzel nincs semmi baj. Sokszor elmegyek de sokszor nem akarok. Ilyenkor mindig megkapom, hogy jaaaj menjek már meg elkezd erősködni és azt mondja, hogy undok vagyok ha nem megyek. A barátnője akihez kötelező jeleggel járunk pont a barátnőmnek az anyukája aki lecserélt, csomószor basztatott és én inkább nem találkoznék vele. Nem akarok veszekedni vele de nincs kedvem ezekhez a progikhoz és anya ezt nem fogadja el.
2021. ápr. 8. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem kényszerítés, hanem érzelmi zsarolásnak hívják. Úgy lehet leszoktatni, ha nem engedsz. Mondhatod is, hogy "anyu, ne próbálj érzelmileg zsarolni, mert nem fogok neki engedni". De fontos, hogy kitarts, különben rájön, hogy meg tud törni téged.
2021. ápr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%
Esetleg ha nem válik be amit az első írt, akkor megpróbálhatod te is ugyan ezt eljátszani vele.
2021. ápr. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
juuuuj okeees kosziii nektekk
2021. ápr. 8. 16:35
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanulnod nemet mondani, akkor is, ha érzelmileg zsarol. Mert amúgy az első helyesen írta, azt teszi: zsarol. Ilyenkor tudom, hogy nehéz erősnek lenni, főleg a szülővel szemben, aki valószínűleg egész életében gyakorolta ezt, de ha egyszer elkezded a "nem" gyakorlását, meglátod, le fog szokni róla.
2021. ápr. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!