Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők elvehetik a gyerek...

A szülők elvehetik a gyerek "tulajdonát"? Akár 18 év fölött is?

Figyelt kérdés
A kérdés arra vonatkozik hogy a szülőknek van e joga elvenni a gyermekük tulajdonát. Értem ez alatt a ruhát, használati tárgyakat, esetlegesen telefont, stb... Mind ez 18 év fölött is igaz e? Tegyük fel nincsenek papírok amik egyes dolgok eredetét (tehát azt hogy ki vette meg) bizonyítaná. Lehet e feljelentés ha a gyermek elviszi a cuccait a beleegyezéssük nélkül vagy fordítva?

2021. ápr. 14. 00:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%

Egyszóval elköltöztél és vitted, amiről úgy érezted, a tied?

ha nem ürítetted ki a lakást, vagy nem a családi gyémántot vitted magaddal, hiába is lenne feljelentés. Tyúkper lenne belőle.

2021. ápr. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy az egyes is írja, ez a tyúkper egy tipikus esete lenne. Nem lesz belőle semmi.
2021. ápr. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ mit gondol a gyerek "saját cuccnak" Ha viszi a mobilját, nyilván a kutya se fog vele törődni. ha a családi autót viszi el, az már más téma. Amúgy egy éppen tizennyolc évesnél elég valószínűtlen hogy ha milliós gépe van, ő fizette. Tehát ez megint az a kategória hogy a szülő jóindulatból vagy odaadja. vagy nem.
2021. ápr. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%
#3: A családi autót ne keverjük ide, mert annak egyértelműen, hivatalos papírban rögzített tulajdonosa van.
2021. ápr. 14. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%
De miért írod ""-be a tulajdonát? Most az övé vagy nem?
2021. ápr. 14. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
99%
Nekem van egy majdnem 18 éves gyerekem. Ha elköltözne, evidens, hogy viheti a ruháit, a laptopját, a telefonját, hasonlókat, de nem viheti a szobabútort, a csillárt vagy a szőnyeget.
2021. ápr. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
97%
Gondolom, a tulajdonát szó azért áll idézöjelben, met valamiröl nem tudnak megegyezni, hogy kié is az a tárgy: pl számítógép vagy hasonló
2021. ápr. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

A személyes tárgyaid hozzád tartoznak. Nem fognak a szüleid pert nyerni, ha magaddal viszed a ruháid. Értékes dolgoknál az a kérdés h kinek a nevén van.


Ha pertől félsz, akkor tényleg csak a legalapabb dolgaid vidd, amivel körbe fogják őket röhögni a bíróságon.

2021. ápr. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Nos hát igazság szerint érdekelt az a kérdés hogy mi számít a gyermek tulajdonának és hogy mennyire élhet vissza vele ő vagy ugye a szűlője. Vannak nagyon, hát nem normális szülők akik mikor a gyerek elköltözött, (asszem az 1. válaszoló írt hasonlót, bár nem rám vonatkozott de ügyesen kitalálta a sztorit) a szülei pedig azzal fenyegették hogy az utolsó ruháját is vissza perlik amit vettek neki. De már olyan "gyerekről" os hallottam aki szinte az egész szobáját össze csomagolta mindent és nagy balhé lett belőle. És hát megmondom őszintén felvetette a kérdést hogy meddig a tulajdona valami, mi az a határ amit pl nem vehetnek el tőle, de elvinni (pl.szekrényt vagy( hát az autót én se keverném ide) valamilyen nagyobb értékkel bíró tárgyat ami az ővvé volt), a szülőt kihasználva nem teheti, már csak jogi alapon se.
2021. ápr. 14. 08:44
 10/24 A kérdező kommentje:
A tulajdon szót azért raktam idézőjelbe mert nem teljesen lehet eldönteni az eredetét, mondjuk egy régebben vásárolt ruhának vagy egy nem is tudom, használt szekrénysornak. Nincsenek papírok hogy ki vette, mennyi az értéke,stb. Ezért nem teljesen tisztázott végülis kié, vagy honnan jött. Ne haragudjatok én is pontosíthattam volna hamarabb.
2021. ápr. 14. 08:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!