Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők elvehetik a gyerek...

A szülők elvehetik a gyerek "tulajdonát"? Akár 18 év fölött is?

Figyelt kérdés
A kérdés arra vonatkozik hogy a szülőknek van e joga elvenni a gyermekük tulajdonát. Értem ez alatt a ruhát, használati tárgyakat, esetlegesen telefont, stb... Mind ez 18 év fölött is igaz e? Tegyük fel nincsenek papírok amik egyes dolgok eredetét (tehát azt hogy ki vette meg) bizonyítaná. Lehet e feljelentés ha a gyermek elviszi a cuccait a beleegyezéssük nélkül vagy fordítva?

2021. ápr. 14. 00:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem semmilyen tulajdonàt nem lehetne elvenni a gyereknek. Èn ùgy vagyok a sajàt gyerekem holmijàval, hogy neki vettük, az övè. Nem attol az övè, hogy ő kereste volna a pèznt rà, hiszen nincs mèg bevètele. Hanem attól az òvè, hogy neki ajàndèkoztuk. Innentôl egyedül ő rendelkezik vele.

Rosszabb pillanataiban szoktam fenyegetni, hogy majd kidobom valamijèt, de pròbàlok ròla leszokni.

Ha majd oda jut, hogy elköltözik, akkor termèszetes, hogy viheti a sajàt holmijàt.

2021. ápr. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk már a kezdetektől tisztázva volt: ami a szobámban van, az az enyém, a bútorok is, minden, és ha elköltözök, vihetem vagy nekik adhatom. Én elhoztan, óriási segítség volt, hogy nem kell egyből újonnan bebútorozni a lakást. De azt is megértem, aki nem akarja, hogy egy szoba totál kiürüljön. Csak mondom, hogy nálunk ez volt a megegyezés.
2021. ápr. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
81%

A ruhafélék mindenképpen a gyerek tulajdona - ezt egyértelmüen "bizonyítja", hogy rá passzolnak, a müszaki tárgyak esetében lehet esetleg vita belöle, de a használat módjából kiderül - ha föleg a gyerek használja (adatok, személyes témák), akkor az övé, ha nem igazán vannak rajta ilyenek, akkor kétséges.

Bútorokat nem igazán tartanék amgántulajdonnak, kivéve talán az ágyat meg esetleg íróasztalt.

2021. ápr. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
27%
#13: Jogi értelemben nem lesz az ő tulajdona attól, hogy ő használja. Gondolom a szülei vették, akkor az övék.
2021. ápr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
73%
Értem. Hát nézd, vegyük az én gyerekemet: a ruhai egyértelműen az övé, viheti. A laptopja, telefonja szintén. A telefonja előfizetéses, a férjem nevén van, ahogy az enyém is, így itt mondjuk felmerülne a kérdés, hogy hogyan tovább: ha szó nélkül lelép, nyilvánvalóan megszüntetnénk, ha megbeszélés alapján költözik el, simán fizetnénk tovább, nem egy nagy összeg. Viheti a tv-t is, azt anyósomtól kapta. Egy ágy és egy ruhásszekrény van még a szobájában és két bárszék: ha lelép, ez marad. Ha megbeszélés alapján költözik és megkérdezi, hogy viheti e, vagy úgy látjuk, neki nagyobb szüksége van rá, mint nekünk, akkor azt is viheti. De általánosságban a bútor nem olyan dolog, amit a gyerek összecsomagolhat és vihet, legalábbis szerintem. A bútor a szobához tartozik, nem az emberhez.
2021. ápr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
15%
#16: értem amit mondasz, és ez a normális ahogy gondolkodsz. De a kérdés arról szólt, hogy a szülők ezeket elvehetik-e, ha EL AKARJÁK VENNI.
2021. ápr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
73%

17!


Ok. Nos, továbbra is az én gyerekemet alapul véve, igen elvehetem tőle ezeket, a ruháit kivéve, mivel az egyértelműen az övé akkor is, ha fejre állok. A laptopot a férjem vette, a számla az ő nevére szól. A telefon úgyszintén. Kiskorú gyerek az eszközeit, használati tárgyait használatra kapja, így a szülő ha akarja, elveheti őket. Hogy helyes e elvenni, azt meg az adott helyzet és a szereplők döntik el. Nem gondolom hogy pl az én gyerekem olyat tenne, hogy ez eszembe jusson. De simán el tudom képzelni, hogy ha X gyerek úgy dönt, hogy ő lelép és viszi a fél háztartást, mert neki ahhoz joga van, akkor a szülei közlik, hogy max a ruháidat, Janika.

2021. ápr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig írt válaszokat! Nyílván tudtam hogy konkrét válasz nem lesz teljeségébben, de azért már egy kép kirajzolódott. A kérdés oda vissza vonatkozik a gyerekre és a szülőkre, mivel mind a két oldalról történhet visszaéles. Úgy gondolom hogy azért is érdekes a kérdés mivel erről eleve nem szoktunk beszélni, pedig ha bele gondolunk nem teljesen egyértelmű hogy mi tartozik a szülők és mi a gyerek tulajdonai közé. Erről a témáról még bőven lehet vitatkozni(nem veszekedni,

hanem értelmesen vitázni, véleményt megosztani mint eddig is). Szóval a további írásokat is szívesen fogadom, előre is köszönöm!

2021. ápr. 14. 15:38
 19/24 anonim válasza:
0%
nem
2021. ápr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Én ezen még soha sem gondolkoztam. Azt hittem higy valahol egyértelmű. Mivel a szülők vették pl a bútorokat nyilván az ő beleegyezésük kell ahhoz hogy elvigye a gyerek. Mert pl mi van ha ők azt vendégszobának szánják?

Szóval ahogy 17.írta, igazából a szülők vették, de az más kérdés hogy mit helyes elvenni aszülőnek és elvinni a gyereknek az már más kérdés.

Ha pl a családban 1 számítógép vanv csak mert nincs többre pénz azt is a szülők vették akkor szerintem azt ne vigye a gyerek hanem hagyja otthon és vegyen magának. Ha viszont van neki saját használatra akkor azt vigye. Ugyanígy a biciklivel stb. Mindent ami kifelyezetten neki lett véve az az övé. De én még nem hallottam olyat higy a gyerek vitte volna a bútorokat is. Meg általában hazalátogatnak és akkor valamin kell aludni.

2021. ápr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!