Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők elvehetik a gyerek...

A szülők elvehetik a gyerek "tulajdonát"? Akár 18 év fölött is?

Figyelt kérdés
A kérdés arra vonatkozik hogy a szülőknek van e joga elvenni a gyermekük tulajdonát. Értem ez alatt a ruhát, használati tárgyakat, esetlegesen telefont, stb... Mind ez 18 év fölött is igaz e? Tegyük fel nincsenek papírok amik egyes dolgok eredetét (tehát azt hogy ki vette meg) bizonyítaná. Lehet e feljelentés ha a gyermek elviszi a cuccait a beleegyezéssük nélkül vagy fordítva?

2021. ápr. 14. 00:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
83%

Figyelj csak.

Mikor én úgymond "külön mentem", ilyesmi fel se merült. De annyira, hogy egy festményt, amit a szüleim helyeztek el nálam, nemes egyszerűséggel visszaszállítottam a családi házukba, mert túl régimódinak ítéltem. Igazából nálunk soha nem merült fel komolyan ez a kérdés, hogy ez most akkor kié, nemhogy még a saját ruháimat illetően. Az a festmény, amit visszaszállítottam, az se úgy jött le, hogy eddig az "enyém" volt, mostantól meg, mivel visszaszállítottam, az "övék".

Nálunk ez mindig "miénk" volt, legfeljebb másik helyre lett szállítva. De nem tudok elképzelni olyan szitut se, hogy ha ők kérték volna ezt vissza (amit végülis ők adtak), akkor azt én ne adtam volna vissza. Illetve, ha nekem kellett volna valami, akkor nem tudok elképzelni olyan esetet, hogy ezt ne tudtam volna velük megbeszélni. A hangsúly a megbeszélnin van. Volt olyan, hogy szóltam, hogy ezt a széket az előszobából elvinném, itt úgyis kettő van ebből, nekem meg jól jönne, senki se tiltakozott. De ugyanígy, gondolom, a csillárt is elvihettem volna tőlük. Csak ahhoz valami történetet is ki kellett volna találnom, hogy mire kellene:P De ha el tudom magyarázni, mire kell, bármit odaadtak volna.


Úgyis az enyém lesz minden egyszer hivatalosan is, mondhatták volna.


Viszont.

Ha én lennék a szülők helyében, és egy ilyen lányom lenne, mint a kérdező.. aki ott méricskéli, hogy m8 lehet az övé, kérdezget ezzel kapcsolatban a neten, netán be is perel???


Tudjátok mit, akkor én beleállnék a perbe.

Apja (mármint az is az én) fszát, bizonyítsa be, hogy őt bármi is megilleti, ha nem tudja, akkor meg fizesse a perköltséget is a vesztes per után.


Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

2021. ápr. 17. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Ne haragudj de nem rólam van szó, hál' Istennek sose keveredtem efelé szituációba. Ill. én a nagyszüleimmel lakom de még nem tervezek elköltözni mivel gyűjtögetek. Az első oldalon leírtam a két sztorit ami miatt felmerült bennem a kérdés hogy ez lehetséges-e, hogy jogi alapon el lehet-e különíteni ezeket a tárgyakat és megnyerni a vitákat. Nyilván ezekben a történetek nem egy békés családról szólnak, de se rendeletet, se íratott nem találtam ami eldöntötte volna hogy azokban a szituációkban végülis kinnek lett volna igaza. Légyszíves ne gyártsatok körítéseket kérdés köré feleslegesen, mert ez a válasz keresésben nem vezet előrébb.
2021. ápr. 17. 10:32
 23/24 Katona Dius ***** válasza:

Nos nálunk ez úgy volt, hogy a szüleim mondták: Minden, ami a szobámban van, vihetem. Minden nekem lett véve, vagy én vettem. Egy melléképületből lett szoba kialakítva, így úgy lett bele szekrény véve, hogy NEKEM, magyarul az kimondottan úgy vették, hogy majd vihetem is magammal, ha megyek. Azt a helyiséget ők úgysem használják, ha elköltözök.

Amit magamnak vettem, azt természetesen vittem, bárhol is volt a házban. (Edények, serpenyők, stb)

Amit én vettem, de a szüleimnek, azt egyértelműen nem vittem el.

2021. máj. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Katona Dius ***** válasza:
#23 voltam, még annyi, hogy a csillár is kimondottan nekem lett véve, én választottam ki, azt is vittem magammal :D persze vettem oda egy másikat, hogyha mégis kéne a helyiség, ne legyen már csillár nélkül.
2021. máj. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!