Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig normális egy szülőtől...

Meddig normális egy szülőtől a kiabálás?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi ki mit gondol arról hogy milyen szinten és milyen okból számít még nevelésnek ha egy szülő dühös és kiabál és honnantól bántalmazás. Bántalmazásnak számít-e ha a szülő a gyereket ,mint személyt szidja és nem csak a gyerek cselekedeteit? (itt nyilván nem jogi értelemben hanem így morálisan)


Gondolkodtam ezen, de nem tudtam konkrétan meghatározni :)


16/L (és igen jelen esetben én vagyok a gyerek, de ettől függetlenül nem kezelem elfogultan a dolgot szerintem)



2021. ápr. 14. 20:23
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
85%

Nem a te dolgod a barátnőjének, sem a pszichológusának lenni.

Forduljon pszichológushoz és tegye rendbe magát, ne a gyerekétől várja ezt.

2021. ápr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mindegy, hogy ha hülyeséget csinálsz, leszid, vagy minden aprócseprő fxságért üvölt.


Előbbivel nincs baj, de a második eset ugyanúgy bántalmazás. Attól, mert fizikálisan nincsenek rajtad sebek, lelkileg tönkremész benne.

2021. ápr. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Az mind szép és jó, hogy ha a gyerek a valami ökörséget tett akár sokadjára is, akkor rá kell szólni, de a kiabálás fő forrása sokszor nem ez.


Anyám néha pl azért is képes rámordítani, ha megkérdezem, hogy hol a habveró, mikor csináljuk a madártejet. S hogy miért? Mert a munkahelyén felcseszik, s a stresszt a gyerekén vezeti le...

2021. ápr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Jó azért nálunk nem arról van szó alapvetően, hogy sokszor kell rám szólni (max amikor nagyon fáradt vagyok és nem állok neki takarítani) hanem így spontán történnek (valszeg csak az én szememben random). Pl. csak otthon vagyunk és egyszer elkezdi mondani mekkora szemétdomb van, vagy nincs rendben a szekrényem stb és akkor onnan fokozatosan kiépül egy vihar, gyakorlatilag különösebb kiváltó ok nélkül :/
2021. ápr. 15. 12:16
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb lenne, ha együtt fordulnátok pszichológushoz családterápia céljából, mert ezek a dinamikák egyszerűen nem egészségesek. Nekem az a benyomásom, hogy a negatív érzelmei feloldásával nem foglalkozik eleget, azok öntudatlanul alakítják a cselekedeteit, és rajtad tölti ki a magával, életével való elégedetlenségét, frusztrációját, a vírushelyzet okozta természetes negatív érzéseket. Az online oktatás hatalmas terhet róhat most a te korosztályodra, ezt tényleg beláthatná. Ugyanakkor te is lehetnél vele megértőbb. Ebben tényleg pszichológus segíthetne nektek szerintem.
2021. ápr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Igen, tervezünk, igazából beszéltünk róla, főleg mert nekem vannak problémáim anorexiával és ilyesmivel és emiatt. Egyébként hiszek benne, hogy lehetne sokkal rosszabb a helyzet, mert amikor nincs vihar nagyon harmonikus és jó a kapcsolatunk, a barátaim irigyelnek miatta ,mert nem korlátoz, de nem hagy saját magamra :)


Szóval igen ,az lenne a legjobb ha terápián vennénk részt, ő sem elutasító ezzel szemben. Egyébként is nagyon nyitott és tájékozott, a téma nem áll tőle messze :) Köszönöm a tanácsot!

2021. ápr. 15. 12:47
 27/29 anonim ***** válasza:
Akkor neked is pszichológus kéne és nekik is, mert nem tudják miben vallottak kudarcot, amiért te éhség sztrájkba léptél.
2021. ápr. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Nem éhség sztrájk :D lehet csak viccből írtad de ez igazán nem anyukám hibája csak és ezt tudom. Rengeteg olvastam róla :)


illetve nem "nekik" egy szülő van képben. De tudom hogy jó szándékkal írtad, csak letisztáztam :)

2021. ápr. 15. 15:23
 29/29 anonim ***** válasza:
50%

Olyan nincs, hogy csak és kizárólag anyukád hibája, ezt a "megküzdési stratégiát" te választottad (nem tudatosan), sok másikkal szemben, és még ha tényleg "csak anyukád hibája" akkor is te vagy az, aki elsősorban tehet a megoldásért.

Sajnos ez a felnőttkor egyik első lépcsője. A szülők/nevelés sok mindenért hibáztatható és talán hibás is, de az arra adott reakciókat az egyén választja meg (ha nem is tudatosan) attól függően, hogyan dolgozza fel a történteket, és az egyén tehet a megoldásért. Persze nem segítség nélkül, főleg nem kiskorúként. Ezért gondolom, hogy mindkettőtöknek egyaránt jót tenne a pszichológus segítsége.

2021. ápr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!