Ez normális dolog?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, de már alig várom, hogy 18 éves legyek, és elköltözhessek egy saját házba.

Kezdjük ott, hogy nincsen semmi magánéletem, anyám minden nap bejön pakolászni, az én tudtom nélkül kidobja a cuccaimat, én meg keresem, mint a hülye. Nem vehetek semmit, mert tudniuk kell róluk, bezzeg ő rögtön megvehet bármit, amit meglát. Beosztja a pénzemet, a saját telefonomat elveszi, és nem használhatom, csak ha ő megengedi. Mindent rámken, olyat is, amit nem is én csináltam, mindennaposak a veszekedések. Már alig várom, hogy lehessen egy saját házam, ahol senki sem parancsolgat, és lehet magánéletem, és nem dobál ki senki semmit. Más is így van vele?



2021. ápr. 15. 14:44
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ezért ilyen olcsók itt a házak. De ha van egy rendes állása akár messzebb, akkor jobbat is kifoghat. Mellesleg itt vannak jobb környékek is, de a város vége felé én nem mennék ki este egyedül, mert még a zoknit is lelopják rólad.
2021. ápr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen. És belülről ezek a házak ki tudja milyenek. Gyanítom esedékes lenne áthúzni az áramot, bevezetni a korszerű fűtést, esetleg biztonságosabb ajtót venni. És akkor még nem beszéltem az átlagosnak mondható felújításról mint a járólap, festés, vagy új konyhabútor. Bár ez már ízlés kérdése is, de a legtöbb ember szereti az újat.

Nem tudom hol él a kérdező de pl Miskolcon 2 szobás panelt normális környékén 15 millióból már lehet venni. De ha nagyon akar 13-ért is lehet csak azokat fel kell újítani. "Átlagos" felújításra gondolok. A többi várost nem ismerem. Mondjuk szerintem jobb ha maga újítja fel mint ha az előző lakó csinálná. Néha elnézem hogy milyen ízléstelenül vannak felújítva a lakások..

Nade eltértem a tárgytól. Kérdező sok víznek kell lefolynia a Dunán még hogy te házat vagy lakást vehess. De ha elég céltudatos vagy akkor 30 előtt sikerülhet.

A másik dolog hogy fogalmunk sincs hogy te hogy viselkedsz. Pl lehet hogy anyukád nem szereti a kupit, akkor rajk te rendet, akkor kevesebb indoka lesz hogy bemenjen a szobádba. Vidd ki a szennyest te, hogy ne neki kelljen bemenni érte. Vagy megkérdezheted hogy mikor mos és akkor kiviszed a szennyest.

Végül a kisebb fontos dolgaid ak vehetnél egy dobozt és belerakhatod, így nem fogja azt hinni hogy szemét. Ja szemetes. Használd. Sokan nem oda dobják a szemetet hanem kinnt hagyják. Ha te is akkor lehet higy ezért szelektál anyukád.

2021. ápr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Ja, most megy a szidás, de itt mindenki biztat amúgy mindenkit, hogy 18 évesen költözzön el.


Egyebkent nem csak város létezik a világon, főleg nem csak BP. Felénk 5-6M-ért már 2-3 szobás házak vannak (kevés C-tipusu lakik erre ráadásul)


Kerdezo, a legjobb az lenne, ha ennyire zavar, akkor menj el koliba valami távoli egyetemre.

2021. ápr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Amúgy összepakolok magam után, meg rendet tartok, ha kosz lenne, meg is őrülnék(hetente takarítok), de akkor is idegesítő, hogy a használatos cuccaimat elteszi máshová, pld a gépem egerét is eldugta, mert szerinte csúnya ott az asztalon, és még vissza sem adja. Meg a telefontöltőt is berakja a szekrény legmélyére, hagy keressem egész délután.
2021. ápr. 15. 16:51
 15/28 anonim ***** válasza:
17%
ANyád elvált, és egyedül nevel téged...?
2021. ápr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Egyébként Cserépváralján lakok, itt egy jó állapotú 2 emeletes családi ház udvarral 5 millióért megy. Persze azért ilyen olcsó, mert nincs itt semmi, csak egy kisbolt, egy kocsma, meg egy dohánybolt. A városok innen messze vannak.
2021. ápr. 15. 16:55
 17/28 A kérdező kommentje:

#16

Nem. Pontosabban elvált 9 éve, de azóta újra összeházasodott.

2021. ápr. 15. 16:56
 18/28 A kérdező kommentje:
#15**
2021. ápr. 15. 16:56
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Köszi...


Bocs, tényleg csak azért voltam kíváncsi erre, hogy vajon egyéb "program" híján csesztet téged, vagy mi van...

2021. ápr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
11%
Cserépváralja...ez mindent megmagyaráz. Nyugi egy faluban anyaddal n lesznyugalom. Apád tud erről amit anyád csinál? Mit tanulsz? Matyók vagytok?
2021. ápr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!