Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak hogy a gyerekeim...

Mit csináljak hogy a gyerekeim ne öljek egymást?

Figyelt kérdés
Most el kellett költöznünk, és a 16 éves lányom, meg a 8 éves fiam egy szobába kerültek. Folyamatos az üvöltözés, káromkodás. A lányom nem tud átöltözni, a fiam nyafog hogy nincs hely a Lego cuccainak. Petra folyton jön hozzám hogy ő a konyhában akar tanulni mert megőrül az öccsétől, hogy ő soha nem tud elintézni egy magántelefont mert sehova nem lehet itt elvonulni. Mikor elmegyek dolgozni valamelyikük folyton felhív hogy tegyek igazságot. A fiamnak sosem jó amit a lányom főz. Meg Dávid folyton ezért is nyafog, mert az előző lakásban 2 WC volt, itt meg csak egy kis fürdőszoba, és hogy Petra folyton bezárkózik oda, és ő nem tud menni mosdóba. Már megbolondulok tőlük. 37N

2021. ápr. 19. 16:43
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
98%
Esetleg nem tudtok egy függönyt felszerelni a lányod ágya/ágyrésze (magas ágy van?) fölé? Akkor ott át tudna öltözni. Legoval kapcsolatban, meg kéne állapodni, hogy mondjuk maximum három dolog lehet egyszerre összerakva, ha újat akar építeni szét kell szednie. Tanulásnál azt nem értettem pontosan, hogy miért baj, ha a lány a konyhában tanul? A fürdőszobánál ki kell, hogy alakuljon egy rutin. Pl. Ha a fiú hamar végez meg lehetne állapodni, hogy minden este és reggel először ő megy ki mosdóba. Bele fog telni egy időbe, de majd megszokjátok egy idő után, kialakul az új rutin. Sajnálom, ami történt, a mi családunk is hasonló helyzetben van.
2021. ápr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonymousreview60 ***** válasza:
73%

#18: Oszt ki mondta, hogy nem fogtam fel? Igen, kényszerhelyzet. Én meg megmondtam, hogy mi a megoldás. Igen, kényszerhelyzet: az anya kénytelen viselni a helyzetet.


Más: Egyébként tényleg az a legkevésbé rossz megoldás, ha az anya és a 8 éves gyerek alszik a nappaliban.

2021. ápr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
78%
3x5m az 15nm,egy gipszkarton fallal siman kette lehet valasztani a teret, megse egy fuggony, de nem is horrorisztikus beruhazas. 1 nap alatt fel lehet huzni, aztan gletteles, festes, 3 nap az egesz es nyugi lesz.
2021. ápr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
75%
#23 ha az ablak engedi
2021. ápr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
93%
Én és a húgom is egy szobában laktunk kiskorunkban, majd ahogy egyre nagyobbak lettünk, kettéválasztottuk a szobát hogy legyen sajátunk. Így mindketten 8-8 négyzetméteres szobában lakunk, én kábé nyolc év alatt soha nem éreztem hogy túl kicsi lenne. Gipszkartonnal van megcsinálva, szerintem ez csodákra képes. Ha az elrendezés vagy ablakok nem engedik, akkor egy függöny és sok sok türelem lehet a megoldás.
2021. ápr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Polcokkal, szekrényekkel is le lehet választani a teret, ha pl albérlet és nem lehet gipszkartonozni.
2021. ápr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
71%

Leulsz veluk es megbeszeled


Mond el h neked igy is megterhelo a valas a koltozes es meg a folyamatos vitaik is. Megerted h eddig volt kulon szoba, de most nem fer bele a keretbe. Ez a helyzet probaljanak meg kompromisszumot kotni. Megerted h oket is megviseli a valas a koltozes de a penzbol ennyire telik. Szeretnel persze magyobb lakas de nem tudod kifizetni. Mond el h a gyerektartas is ketseges mert apanak ossze vissza van bevetele igy lehet arra sem tudsz szamolni.


Nalunk az volt a szerencse h volt ablak mind a ket oldalon igy kozepen egy szekrennyel le lehetett valasztani de ha nincs akkor azon fog menni a vota h ki legyen a vilagos es ki e sotet fele. Most teljesen mindegy mi van allandoan ossze fognak kapni minden vackon.


Masik h keresd meg az iskola pszichologus es kerd h beazelgessen a gyerekekkel. Segithet.

2021. ápr. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Emeletes ágy ?

Mondjuk a kanapé helyére ?

Ha már nagyon kicsi a ház, akkor nem kell "szépnek" lennie, hanem praktikusnak.

Rakj be egy nagy emeletes ágyat a nappaliba a kanapé helyett, így már 2 fekhely. Akár tud ott fent is tanulni a lány.

A wcre jó megoldás a helyes sorrend a kissrác először.

A headset telefonálásra jó ötlet lehet, mert a legnagyobb hangzavarban is lehet érteni azt amit mondanak rajta, így az öcsi max csak az egyik részét hallhatja a beszélgetésből. Amúgy a lányod nem tud addig kimenni a házból ha olyan a téma ?

A kajáról meg talán annyit, hogy tudd meg, hogy az öcsi mit szeret enni, azt tanítsd meg a lánynak, hogy majd meg tudja neki főzni, akkor talán nem lesz balhé, illetve rendelhetsz is pl gyroszt(girosz) mert az elég olcsó is, ki is hozzák, tápláló is :D ;) és még finom is.

Vagy vegyetek mirelit kaját amit csak ki kell sütni, az sem bonyolult. Vagy épp szilvás gombócot.

A legó helyett meg nézhetnél neki valami más elfoglaltságot, ami nem foglal annyi helyet és még érdekli is és elvan vele.

És adhatsz valami kis feladatot a fiúnak (olyat) hogy érezze hogy hasznos, tud valamit csinálni, örömöt okoz vele neked azzal ha megcsinálja és te meg megköszönöd neki, és a dicséret mellett kaphat valami jutalmat is. Most nem valami nagyon komoly feladatra gondoltam, hanem olyat amit amúgy meg tud csinálni és nem is érzi tehernek, és ezzel hasznosnak is érezheti magát és azt is tudhatja h büszke vagy rá, emellett meg megkérheted, hogy ne piszkálja a nővérét, és tegyen azzal boldoggá, hogy nyugodtan hagyhatod el a házat.

Pl vehetsz is nekik valami kis apróságot édességet ha jók voltak.

A csúnya beszédről meg le kell szoktatnod őket.

Ebben ne legyél vajszívű.

Határozottan mondd meg nekik, hogy így NEM beszélhetnek egymással.


Illetve a gyerekek valami közös hobbit is kitalálhatnának.

Pl miben jó a lányod ?

És mi az amire az öcsi felnéz, h tudja h jó benne a nővére ?

Vagy épp fordítva, miben jó az öcsi ?

Valamit csinálhatnának együtt is, és mivel van együttműködés kevesebbnek kell h legyen a vita is.

S itt a legegyszerűbb dolgok is szóba jöhetnek, mint pl a zene meg az ének.

Vagy egyéb művészet is.


De am írj vmit, h miben kaptál itt vagy másutt segítséget meg mi van még amire kellene megoldás ?

2021. ápr. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Na, mizu ? :)
2021. máj. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!