Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van-e joga a szüleimnek olyan...

Cybee kérdése:

Van-e joga a szüleimnek olyan iskolát választani, amibe nem egyeztem bele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok, és egész életemben úgy kezeltek a szüleim, mint a mosott szart, de ezt most hagyjuk.

Mindig jó jegyeim voltak, 4-es, 5-ös,de pár éve ezek leromlottak a folyamatos terror és depresszió miatt. A szüleim ezért bosszúból kitalálták, hogy nekem nincs jogom magas szinten tanulni (eddig gimibe jártam), ezért beirattak egy szörnyen lepukkadt szakmunkásba az én akaratom ellenére. Azóta sok mindem történt, otthonról kivágtak (16 évesen) és most nagyszüleimmel élek, de még így is minden pontban akarják kontrollálni minden lépésemet, és nem engedik, hogy másik iskolába menjek (amúgy a családom maradék része semmiben nem támogat, csak úgy tudomásul veszik a dolgokat), viszont én minden áron el akarok ebből a suliból menni, mert szinte két órát kell utaznom, és még nem is olyan iskola, ami érdekel... Viszont támogatás nélkül félek bármit is csinálni. Mit tehetek? A szüleimnek van ehhez joguk? Bocsi, hogy hosszú lett, de nem tudtam rövidebben leírni.



2021. ápr. 19. 17:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos van hozzá joguk, mivel még kiskorú vagy és az iskola váltáshoz szükség van a törvényes képviselő hozzájárulására.
2021. ápr. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Ha betöltöd a 18at, akkor amegkérdezésük nélkül kiíratkozhatsz, és folytathatod a gimit, de akkor már valószínűleg csak estin. Annyit még megtehetsz, bár ez illegális, hogy gyűjts 50 óra igazolatlant, akkor kirúgnak abból a suliból, amit utálsz, bár a szüleidre nézve is lesz hátránya, ugyanis rájuk fog szállni a gyermekvédelem és megvonják a családi pótlékot.
2021. ápr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
Van joga, mert még kiskorú vagy. Ha viszont betöltötted a 18-at, azt csinálsz amit akarsz, viszont neked kell magadnak utánanézni mindennek, amivel az iskolaváltás jár. A helyedben előre elkezdenék érdeklődni, hogy ha itt az idő, azonnal tudjak intézkedni és minden bürökratikus hülyeséggel tisztában legyek.
2021. ápr. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
4%
Örülj, hogy hagynak tanulni! Olvasni itt sokszor, hogy 18 évesen menni kell melózniuk.
2021. ápr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

Igen, alapesetben joguk van hozzá.

Ha viszont nincs egyetértés, pláne ha nem is éltek együtt, akkor ezzel simán fordulhatsz a gyamhivatalhoz és ők felülbírálhatják a szüleid döntését.

2021. ápr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
41%
Igen van joguk hozzá, 18 év alatt a szüleid döntenek erről
2021. ápr. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Andizsuzsi ***** válasza:
43%
Nincs joguk, neked van jogod beleszólni a téged érintő dolgokba.
2021. ápr. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
30%
#7 teljesen baromságot írsz
2021. ápr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%
Már nem vagy tanköteles, úgyhogy simán otthagyhatod.
2021. ápr. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
8%
10 igazad van, én is ezt csinálnám a helyében
2021. ápr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!