Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van-e joga a szüleimnek olyan...

Cybee kérdése:

Van-e joga a szüleimnek olyan iskolát választani, amibe nem egyeztem bele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok, és egész életemben úgy kezeltek a szüleim, mint a mosott szart, de ezt most hagyjuk.

Mindig jó jegyeim voltak, 4-es, 5-ös,de pár éve ezek leromlottak a folyamatos terror és depresszió miatt. A szüleim ezért bosszúból kitalálták, hogy nekem nincs jogom magas szinten tanulni (eddig gimibe jártam), ezért beirattak egy szörnyen lepukkadt szakmunkásba az én akaratom ellenére. Azóta sok mindem történt, otthonról kivágtak (16 évesen) és most nagyszüleimmel élek, de még így is minden pontban akarják kontrollálni minden lépésemet, és nem engedik, hogy másik iskolába menjek (amúgy a családom maradék része semmiben nem támogat, csak úgy tudomásul veszik a dolgokat), viszont én minden áron el akarok ebből a suliból menni, mert szinte két órát kell utaznom, és még nem is olyan iskola, ami érdekel... Viszont támogatás nélkül félek bármit is csinálni. Mit tehetek? A szüleimnek van ehhez joguk? Bocsi, hogy hosszú lett, de nem tudtam rövidebben leírni.



2021. ápr. 19. 17:19
1 2 3
 21/21 anonim válasza:
100%
Kedves kérdező! A válaszolók értelmi része már leírta amit akartam (gyámügy) szóval én azt kívánom, hogy kitartást, és sok szerencsét a továbbiakban! :)
2021. ápr. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!