Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam meg szüleimnek,...

Hogyan mondjam meg szüleimnek, hogy Muszlim lettem?

Figyelt kérdés

Nemrégiben elkezdtem kutakodni a vallások iránt, egy-kettőt gyakorolni, kipróbálni.


Amikor az Iszlámhoz értem elképesztő nyugalom fogott el és kifejezetten élveztem a "próbákat".


Szüleim atheisták, sőt, hülyeségnek tartják az összes vallást. Nem vagyok biztos benne, hogy mit is kellene mondanom...



2021. ápr. 19. 18:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
91%
Miért mondanád el? A vallás magánügy.
2021. ápr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
29%
Napkultuszt,olvastad már azt azért könnyebb lenne otthon is előadni .
2021. ápr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
87%

Mennyire vagy az?

Mármint hogy még nem tűnt fel nekik...

Ez olyan mint az ultrafutás.

Én is nézegetem sokat,hogy bakker, micsoda emberi teljesítmények.

De azért,mert elolvastam néhány cikket a spartathlonról, meg van futócipőm,nem mondhatom el magamról,hogy ultrás vagyok.

2021. ápr. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
76%
Semmi gond, két hét és kinövöd, mint az összes többi tinikori hülyeséget.
2021. ápr. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim válasza:
80%

Kérdezd meg tőlük, hogy mi a véleményük a muszlim vallásról. Próbálj meg óvatosan beszélgetni a témáról, és attól függően közöld velük, hogy mit mondanak. Ha teljesmértékben elítélik és bosszantja őket a téma, akkor a helyedben én nem mondanám meg.


Persze az más kérdés, hogy ha már nagykorú vagy. Ebben az esetben még mindig óvatosan kezdenék el beszélgetni a témáról, de biztosan megpróbálkoznék vele, hogy elmondjam.

Esetleg számíthatsz rá, hogy kitagadnak?

2021. ápr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
94%
Te tartod a ramadánt és mellőzöd az alkoholt vagy csak kikiáltottad magad muszlimnak?
2021. ápr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
88%
Ne ronts ajtóstul a szájukba... Azaz várj még néhány évet, hátha kiderül, hogy ez nem a te vallásod.
2021. ápr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
93%
hogy lehet egy vallást kipróbálni, gyakorolni?
2021. ápr. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem egy ateista könnyebben elfogadja ezt mint egy hithű keresztény..

Én is ateista vagyok, és ha a fiam azzal állítana haza, hogy ő muszlim lett, akkor azt mondanám, hogy egészségedre.

A hit nem olyan amibe bele lehet szólni, és egy ateista van annyira logikusan gondolkodó, hogy ezt ne vegye személyes sértésnek.

De én a helyedben várnék addig amíg tényleg 100%-osan biztos vagyok a dologban.

2021. ápr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj, de ez inkább nevetséges...

Ennyi idő alatt még nem volt időd megtapasztalni. Még a netflixnek is hosszabb próba ideje van!

Szüleidnek én annyit mondanék, hogy érdekelnek a vallások, ezért beleások magam egy-kettőbe.

2021. ápr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!