Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy valószínűleg át fognak sorolni fizetősre?

Figyelt kérdés
Ez a félév elég döcögős volt, én sem voltam túl jó passzban, beteg is voltam, nehezen ment a tanulás és emiatt a félévem is nagyon rosszul sikerült. Több tárgyamból is megbuktam, az egyik miatt pedig csúsztam is egy félévet. A szüleim mindezt tudják és nyilván nagyon nem örültek neki, de megértik és elfogadják. Viszont az bennem is csak most tudatosult, hogy az átlagom miatt majd át fognak sorolni önköltségesre. Szerencsére nem nagyon magas a tandíj, csak egy félévről lesz szó, nem is állunk rosszul anyagilag és valószínűleg idővel majd ezt is elfogadják. Csak mégis bánt, szégyellem és rosszul érzem magam miatta. Voltak elvárásaik velem szemben és nekem is saját magammal, ezeket pedig most leromboltam. Az önköltségesre való átsorolás is egyfajta kudarc, szégyen és ezt nagyon nem akartam.
2021. jan. 21. 21:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Mivel még nagyon fiatal vagy, nem tudhatod, de az emberek életében egy-kétévente bekövetkezik egy-egy hasonló méretű "kudarc". Sajnos lehet belőlük egyszerre több is. Az élet egyik fő leckéje úgy elviselni ezeket, hogy ilyen előfordul, lesz is még sok belőle, sima életpálya nincs, nem roppanunk össze ilyesmi miatt. És ha a szülők világvégét kiáltanak, az bizony nem normális dolog. Elhiheted, hogy az ő életükben is sok ilyen "kudarc" volt már. Legfeljebb letagadják.
2021. jan. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%

Ha mar semmit nem tehetsz a mostani helyzetedben, akkor tegyel meg mindent hogy a kovetkezo sikerüljön.

En egyebkent a helyedben (ha tenyleg ennyire rosszul lettem volna) biztos passzivaltatok. Sajnos sok egyetemistanak vannak csaladi problemai, vagy sima betegsegeik ugyhogy szerintem megertheto.

Törekedj arra hogy a következő jobban sikeruljon, esetleg probalj meg össze szedni egy kis pénzt hogy ne az egeszet a szuleidnek kelljen fizetni.

2021. jan. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%
Legyél velük őszinte. Esetleg említsd meg, h.keresel vlmilyen diákmunkát és beszállsz a költségekbe. Aztán legfeljebb azt mondják majd, h. nem kell. De legalább látják a hajlandóságot rajtad.
2021. jan. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
44%
Apa, Anya elcsesztem a félévem,ezért àttesznek fizetõsre. De mivel van véra pucàmban, és nem akarlak terhelni titeket,ezért felveszem a diàkhitelt és kifizetem a sajàt trehànysàgom következményét.( Hidd el még büszkék is lesznek, hogy embert neveltek és nem egy herét. De ha csak ki akarod fizettetni a szüleiddel, akkor inkàbbno comment..)
2021. jan. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
26%
Kudarcként azért nem kell tekinteni, fogd fel humorral, eltévesztetted az igekötőt, sikerült nem fel- hanem leküzdened magad.
2021. jan. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
Elvileg most nincs átsorolás, nem? Vagy ez csak tavaly volt így?
2021. jan. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
49%
Diákhitelt nehogy felvegyél!! Inkább passziváltass és menj diákmunkázni,ha nagyon kell a pénz, de ne verd magad és családodat még nagyobb bajba!
2021. jan. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
78%
Nalunk ebben a tanevben nincs atsorolas a jarvany miatt, szerintem mashol se.
2021. jan. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Évenként van átsorolás és ha átsorolnak, akkor az minimum 2 félévet jelent vagy többet. Akkor tudsz csak visszamenni államira, ha valaki elbukja a támogatását és bekerülsz a helyére.
2021. jan. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Már semmit nem tehetek ezügyben, hiszen ezeket a tárgyakat már elbuktam és olyan rossz lett az átlagom, hogy már lehetetlenség felhozni a következő félévvel.

Passzív félévre nem tudtam volna menni. Azon gondolkozom, hogy a most következőt passziváltassam-e, de lehet nem lenne jó döntés.

Igazából nem a pénz a lényeg. Mármint nyilván az lenne a legjobb, ha nem kellene tandíjat fizetni, mert a semmihez képest minden sok és felesleges. Viszont én is ki tudom fizetni azt a félévet, illetve valószínűleg a szüleim nem is hagynák, hanem kifizetnék ők. Inkább az erkölcsi része aggaszt a kérdésnek. Ezen sajnos semmi humorosat nem találok, úgyhogy nem igazán tudom pozitívabban felfogni.

Azt tudom, hogy az előző évben csak pozitív irányba történtek átsorolások, de azt nem tudom, hogy most is így lesz-e. Én még nem láttam ezzel kapcsolatos tájékoztatást.

Nálam csak egy fizetős félévről lenne szó (eddig legalábbis), mert az már az utolsó félévem lesz, most végeztem volna tavasszal.

2021. jan. 21. 23:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!