Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én vagyok a rossz "gyerek"...

Én vagyok a rossz "gyerek" vagy anyám a nem normális?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, már nem otthon lakom. Anyám nem bír leszállni rólam. Nincsenek barátai sajnos és szabadnapjain folyamatosan engem hivogat hogy menjünk ide meg oda. Neha el is megyek de úgy gondolom nem velem kellene ezt csinálnia. Van egy hugom is (21 eves), aki még otthon lakik velük. Rendesen sajnálom őt. Vele még rosszabb az egész. Hivogatja hogy hol van, mikor ér haza, ez a kaja, az a kaja. Egyen már valamit. Mit csinál? Stb. Lett már szólva anyunak nem is egyszer, mire neki az a válasza hogy én nem érthetem milyen egy aggódó szülő mert még nincs gyerekem... És hogy az aggódás a szeretet jele. Ez így is van. De szerintem amit ő csinál az beteges. Mással is van ilyen? Mit lehet tenni? Pszichológushoz nem akar menni.
2021. ápr. 25. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Egyszerű. Nem kell felvenni a telefont. Pár óra múlva visszahívod néha.
2021. ápr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%

Te nem vagy a normális!

Nem elmebetegeknél, ha az anya felhívja agyerekét és javasol egy programot, akkor a "gyerek" vagy elfogadja, vagy kitér, de ettől még az anya nem szorul pszichológusra.

A 21 éves húgod, meg otthon él, anyád félti, túlgondoskodja, de nem betegesen. Minden szülő - jó viszony esetén - ezt teszi a gyerekével.

Majd ha a húgod is elmegy a szülői háztól, akkor lazulni fog a kötelék vele is.

2021. ápr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
"Aggódás"... Persze. Mondd meg neki, hogy azért ennyire ne vigye túlzásba, mert konkrétan nem kapsz levegőt miatta. Szerintem, ha nem vagy vele őszinte, nem fog leszállni rólad. Vagy vedd rá, hogy ismerkedjen más felnőtt emberekkel is, hogy legyenek barátai. Nem hiszem el, hogyha összehoznátok az egyik ismerősödnek az anyukájával egy találkozot, úgymond ne pletykálnának egymással. Kicsit mozduljon ki otthonról, ahol megismerhet másokat is. Ha nem is akarja, de fojton ezzel nyaggatod, lehet úgyis leszáll rólad, mert megunja.
2021. ápr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Az aggódás nem a szeretet jele, hanem az unatkozásé és szorongásé. Nagyon határozottan, keményen kell kioktatni, és a telefonok számát heti 2-ben limitálni. A húgod is legyen vele kemény és hűvös, és amint befejezi az iskoláját, költözzön el.
2021. ápr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Ez nem szeretet, hanem kontroll.
2021. ápr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Szerezz neki barátokat, javasold, hogy menjen el ilyen klubba, keresse fel a régi osztálytársait stb ha vége a COVIDnak. Pl ahol én lakok van egy ilyen "anyuka csevegő" és a város anyukái itt beszélgetnek egy csomó mindenről, alkalom adtán találkoznak.
2021. ápr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Próbáld rávenni, hogy regisztráljon fel társkereső oldalakra; ha lenne valaki az életében, a figyelme felé fordulna.
2021. ápr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
Elutasítod mint én Lisbeth-et hajnalban :D
2021. ápr. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz gyerek, de ő sem egy elvetemült gazember, ez elég gyakori jelenség. Nem is kellene feltétlenül szakemberhez küldeni. Neki is, neked is, tesódnak is a legjobb, ha bizonyos korlátok között lassan leépítitek. Húgod költözzön el, mindketten érzékeltessétek, hogy nem vagytok a tulajdona, de azért segíteni akartok, amiben tudtok.


Alapszabály: eddig ti függtetek tőle, ő megtett értetek mindent, amit tudott, viszont ti nem mondhattátok meg, hogy ő mikor mit csináljon, nem ellenőrizhettétek (jobb esetben), hogy mikor hová megy.


Ez a viszony most megfordult. Ebbe bele kell nyugodnia, ennyire nem szólhat bele az életetekbe, nektek viszont most reális keretek között illik viszonozni a gondoskodást.

2021. júl. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
42%
Tesód szólt már anyátoknak, hogy nem szorul rá a kotyvalékára, kell a francnak se, borítsa a moslékba, de őt ne zargassa azzal, hogy mikor mit dzsuvernyákolt össze, mert marhára nem érdekli, hogy mi a szart kutyult?
2021. júl. 14. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!