Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kernetek idopontot orvoshoz...

Kernetek idopontot orvoshoz telefonon a telefonfobias felnott gyereketeknek, ha o nem mer, vagy elneznetek otthon, hogy rosszul van?

Figyelt kérdés
21 eves, szerintem epp itt az ideje telefonalnia, ha meg nem akar, annyira nincs is rosszul.
2021. ápr. 27. 12:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok, én ezt inkább annak szántam, aki azt mondta, hogy nem telefonálna, oldja meg. Én kimondottan örültem volna, ha valaki segített volna eljutni szakemberhez, sajnos így az is addig húzódott, amíg rosszabb nem lett.
2021. ápr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
98%
pszichologushoz kernek neki idopontot. es ezt nem rosszindulatbol mondom, de ha ilyen szintuek a fobiai, hogy veszelyeztetik az egeszseget (nem jut el orvoshoz) vagy akadalyozzak a mindennapi eletben (allasinterjura hogy fog elmenni, randizni hogy fog elmenni) akkor azt kezelni kell
2021. ápr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
43%
22 vagyok én sem szeretek telefonálni, de muszáj, nagy levegőt veszek és felhívom azt akit kell, ha nem megy neki segíts
2021. ápr. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértem, bár nálam szerencsére nincs ennyire elharapózva a dolog. Ha valami hivatalos ügyben kell telefonálnom, addig halogatom, amíg csak tudom, és ha rászánom magam, senki nem lehet a közelemben. Ja, és én 34 éves vagyok.

Basszus, te inkább elnézed, hogy rosszul van és szenved, minthogy megeressz helyette egy telefont? Nyilván kell ezzel a fóbiával is foglalkozni, de addig is segíts neki, basszus! Amúgy te vagy a szülő? Mert akkor gratulálok...

2021. ápr. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
32%
Nem kérnék, én is utálok telefonálni.
2021. ápr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Savlekotő ***** válasza:
84%
Ha épp szívrohamot kap valaki körülötted megvárod az exitus letálist is mert úgy sincs olyan rosszul lusta fel emelni a telefont magának,akkor gratulálok-
2021. ápr. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
35%
Utolsó telefon, amit intéztek helyettem, a kerületi pszichológiára ment.
2021. ápr. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kérnék neki időpontot.


Két autista fiam van. A nagyobbik fél telefonálni, mert szemtől szemben sem tudja értelmezni az emberek gesztusait, de legalább próbálkozhat, telefonon viszont végképp tanácstalan. Velünk is csak videóhívásokon keresztül "telefonál". Amikor rosszul lett a suliban, akkor is az egyik osztálytársa hívott fel (a tanára már csak akkor hívott mikor a suli kapujában voltam), hogy baj van, mert ismerik és elfogadták őt ilyen "furcsának".

2021. ápr. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Azért egy autistát ne hasonlítsunk már egy egészséges felnőtt férfihoz. Autistának természetesen megteszik az ember.
2021. ápr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

A "nem autista" baromira nem egyenlő az egészségessel.


Ha valakinek komoly fóbiája van, ami ennyire megnehezíti az életét, az mentálisan nem egészséges...és ez egyáltalán nem sértés, bár tudom, sokan annak gondolják. Attól még, hogy valakinek vannak mentális problémái, nem lesz "bolond". Jó lenne kicsit haladni a korral.

2021. ápr. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!