Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mindig nekem kell a...

Miért mindig nekem kell a hugommal lenni? Hogy mondjam meg úgy ezt anyukámnak hogy ne haragudjon meg?

Figyelt kérdés

Van barátom már egy fél éve és kezd komoly lenni. Több időt szeretnék már a barátommal lenni nem 1x egy héten találkozni..

Délelőtt szoktam én tanulni, délután a hugommal kell foglalkozni, tanulni estig és másra nincs időm.

Szüleim mind ketten dolgoznak 17-18ig. Van amikor hamarabb haza jönnek de akkor elmennek vásárolni.

2.os a hugom.

19 éves vagyok


2021. máj. 4. 22:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
77%
Figyelj, felnőtt ember vagy. :D Szóval a szülőnek felkéne fogni, hogy a gyerek az nem tulajdon. Belefér ez az egész heti párszor. De minden nap nem. Szóval akkor gáz van a szülők fejében is.
2021. máj. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
94%

Mond meg nekik hogy ők akartak második gyereket nem te testvért, nem neked szülték oldják meg. Ha az én anyámék álltak volna elő ilyennel a szemükbe röhögtem volna, de szerencsére több eszük volt.


A gyerek azé aki szülte az ő kötelességük megoldani(nem nem a nagy testvér nyakára sózni)

2021. máj. 5. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%
Egyet értek az előttem szólókkal. Ingyen bébiszitternek használnak, nekik így kényelmes. Ha nem laknál otthon hogy oldanák meg a dolgot? Heti 1x-2x belefér, hogy vigyázz rá vagy segíts neki, de azért van egy határ.
2021. máj. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
15%

Nézd, nyilván okkal alakult így és mindenki hozza kell tegyen a család életéhez, hiába nem neked vállalták a gyereket. Felnőttként megteheted, hogy elköltözöl, oldják meg, pl. kiadhatják a szobád, vehetnek kisebb lakást és egyikük dolgozhat 4 órában, gondolom nem direkt csesznek ki veled. De gondolom jó neked még otthon, akámi okból is. Így inkább valami kompromisszumra kellene törekedni.

Pl. a barát legyen alkukérdés. Szívesen bemutatod őket egymásnak egy-egy közös ebéden, délután néha vigyáztok együtt a hugira, elmentek játszótérre stb. Aztán egyre többet ott lehet.

Az idődet meg oszd be jobban, egy 8 éves nem lehet felügyelet nélkül, de azért már el van magában is amíg vele vagy, tudd le a tanulás nagyját, akkor az estéd szabad és mehetsz a pasidhoz.

Érvelj, viselkedj éretten, mert ha egy hisztis kamaszt látnak benned, úgy is fognak kezelni. Ha felnöttként állsz a vitába, jobbak az esélyeid.

2021. máj. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
92%

Mivel a hülye korona miatt amúgy is otthon vagy, addig míg a szülők haza nem jönnek, nem szólnék.

De 17-18 óra után, amikor hazaérnek, már ne a te gondod legyen a húgod, ha mennek vásárolni, vigyék magukkal!

Nem csecsemő, akit cipelni kell, miért gond ez egy szülőnek?

Te meg ha már addigra elvégezted a dolgodat, menj a saját programodra!... de ezt neked kell kiharcolnod, ha olyan mentalitásúak, ahogy leírtad.

2021. máj. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
37%
Miért nincs napköziben?
2021. máj. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
82%

14es ez mind szép és jó de a kérdező akart szerinted megszületni?


Nem ez ő dolga vigyázni a tesóra és nehogy már kegy legyen hogy otthon lakhat. Igaza van az utolsónak legyen a hugi napköziben, ne a kérdező szívjon mert a szülők túlvállalták magukat gyerek téren.

2021. máj. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Nincs napközi a vírus miatt. 11 - 12 körül jön haza mindennap.
2021. máj. 5. 21:53
 19/24 anonim ***** válasza:
75%
Ha annyira nem meg oldható másképp a felügyelet, mikor a szüleid haza érnek miért nem mész el akkor a barátoddal valahova? Már elég sokáig világos van. Vagy napközben vidd a hugodat is magaddal a parkba pl és ott talizz a pasiddal. Menjetek el egy fagyira. Ennyit sem engednek meg a szüleid? Ha így van akkor az nagyon gáz
2021. máj. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Nem engednek sehova mióta a vírus van. Mikor a szüleim haza érnek 18 felé busz már nem megy arra amerre a barátom lakik. És onnan sem jön busz hogy a barátom jöjjön. Gyalog meg messze van.
2021. máj. 5. 22:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!