Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek anyám megbolondult...

Szerintetek anyám megbolondult? 47 évesen gyerekvállaláson gondolkozni?

Figyelt kérdés

Szerintetek normális az ha egy 47 éves nő gyerekvállaláson töri a fejét úgy, hogy már van 2 felnőtt gyereke. Én 19 vagyok, a bátyám 25. Tegyük fel ha össze is jönne neki, 48 éves lenne mire megszülné a babát. És majdnem 70 éves mire az nagykorúvá érik. Szerintetek ez nem beteges? És a slussz poén az, hogy nem az apámtól, hanem egy olyan férfitól akit 1 éve ismer és 52 éves. A pasinak nincs még gyereke és folyton azzal tömi anyukám fejét, hogy vállaljanak egyet közösen, amit lassan anyám is kezd komolyan venni.

A múltkor tartott nekem beszámolót arról, hogy még van vérzése ergo simán teherbe eshet és mivel ő fiatalos 5-10 évet letagadhatna.

Lehet, de akkor is rengeteg kockázata van ilyen idősen kihordani egy gyereket és az anyukámat is féltem, valamint tényleg sz@r lenne potenciális testvéremnek, hogy nagyi korú az anyukája (és az apja is papa korban van).

És nem, nem viccelnek, anyu már dokinál is volt emiatt :s

Az egészről az a véleményem, hogy a pasi nagyon akarna utódot, csak elkésett és mivel anyám látszólag szerelmes belé rávette. Ja és nem, nem vagyok féltékeny, sőt vágytam is kisebb testvérre egy időben, de nem akkor mikor már én is felnőtt vagyok.


2021. máj. 8. 19:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
33%
Nem a te dolgod, az anyukád és a párja ezt tudják rendezni, hidd el. Egyébként a közhiedelemmel szemben ez nem annyira nagy dolog.
2021. máj. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
Ne aggódj nagyon nagyon kicsi az esély ebben a korban a terjessegre.
2021. máj. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
38%

1. semmi közöd hozzá kb.

2. nem olyan életveszélyes dolog ez, mint ahogy előadod

3. és nem is anyád lesz az első vagy az utolsó, aki szül egy babát ilyen helyzetben

2021. máj. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
19%
A CSOK nagy úr
2021. máj. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Ja, nem épp az én dolgm, csak érdekel, hogy minden rendben legyen az anyukámmal, annyira nem az én dolgom. : )

Tudom, hogy vannak idősebb szülők is, de olyan 40 körül. Meg egy barátnőmnet 39 évesen szülte az anyukája és neki is rossz nézni elmondása szerint, hogy már idősödik.

2021. máj. 8. 20:06
 6/22 anonim ***** válasza:
93%
Szia!Szerintem öreg már újra szülni de ő dolga.Majd lombikra mennek szerintem bár 45 felett már nem is foglalkoznak vele úgy tudom.Fontos az anya kora.Nem hiszem egyébként hogy összejön a dolog.Elhiszem hogy aggódsz érte,érthető is de nem tudsz mit tenni
2021. máj. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Megbolondult? 'Hogy nönek érzi magát? Szerinted???????
2021. máj. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Te attól leszel nő, hogy szülsz? sajnállak.
2021. máj. 8. 20:38
 9/22 anonim ***** válasza:
66%
Bár szerintem is már túl idős ehhez, annyira azért nem tudom elítélni a gondolatért. Nekem is már nagyobbacska gyerekeim vannak (jó, még nem felnőttek, de már nagyobbak, 10 és 12 évesek), és bár sosem voltam híve a nagy korkülönbségnek, őszintén vágyom egy újabb gyerekre, hiányoznak a babás évek. Ha ehhez még hozzájönne az, hogy esetleg a párom is nyomja folyton a sódert, hogy ő gyereket akar, hát nem kéne sokáig győzködni. A felnőtt gyerek jó dolog, de egy baba még annál is jobb. Én legalábbis imádtam babázni, és ugyan örülök neki, hogy a lányaim szép, okos, ügyes lányok lettek, azért igenis hiányzik az a kezdeti időszak. Lehet a te anyukádnak is van egy ilyen érzése, plusz ugye a kora miatt ott van a "most vagy soha" érzés is, és ugye az új párja is jön ezzel... Nem tudom hibáztatni, őszintén. Lehet én is nekifutnék. Nem ő lenne az első, és nem is az utolsó, aki ilyen idősen vállal babát.
2021. máj. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező én teljesen megértelek, nem is értem a korábbi valaszolók miért támogatnák anyukádat. A magyar halálozási korok miatt erősen valószínű, hogy te meg a tesód fogjátok felnevelni a tini kistesótokat... Senki nem örülne neki, ha 35 évesen a családalapítás helyett a saját kiskamasz húgát kéne nevelnie az anyja felelőtlensége miatt. Lehet az anya megéli a gyerek középiskolai ballagását, de az biztos, hogy egy 65 évesnek semmi kedve nem lesz a kamaszkori hisztikhez, ilyenkor majd rásózza a 2 idősebb gyerekére...

Igazából azon kívül, hogy megmondod neki, hogy semennyire nem szeretnél részt venni a gyerek nevelésében és az esetleges halála után sem fogod bevállalni nem tudsz mit tenni. Szoríts annak, hogy ne jöjjön össze.

2021. máj. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!