Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy költözzek el 19 évesen...

Hogy költözzek el 19 évesen itthonról?

Figyelt kérdés

Nincs munkám és félretett pénzem sem...


Még nincs meg még az érettségim sem.


De nem bírok egy napot sem itthon anyámmal.


Ha csaj lennék komolyan elmennék prostinak is.


De fiú vagyok.


12.-es koromban otthagytam az iskolát, amire meg volt az okom de itt nem írhatom le hogy mi...

De szerintem mindenki így cselekedett volna a helyemben.

Tehát nem csak az érettségim, de az utolsó évem sincs meg...


Jelentkeztem portásnak, meg gyárba de nem vettek fel.


Nyílván be akarom még fejezni a gimit, meg egyetemre is akarok majd menni...

Az hiba volt, hogy miután kiléptem a gimnáziumból, nem iratkoztam be rögtön egy másikba, de már későbánat.


Úgyhogy majd felnőtt képzésben kell befejeznem...

Igazából amit néztem egyetemi szakot, ott a minimális a ponthatár, tehát elég hogyha éppenhogy csak leteszem majd az érettségit. Akár levelező tagozaton.

(Ez nem ugyanolyan mint az egyetemen a levelező, kevesebbet kell bejárni)


És akkor gondoltam, hogy mellette dolgoznék.


Csak ugye nem igazán vesznek fel így sehova...


De anyámmal egy fedél alatt biztos hogy nem tudok leérettségizni.


Van esetleg valakinek valamilyen ötlete? Ti mit tennétek a helyemben?


Hajléktalanszállón meddig lehet lenni egyszerre?


Arra is gondoltam, hogy oda megyek, mellette meg közmunkázok amíg fel nem tudom vetetni magam egyetemre... Utána meg kollégium.


Ez így kivitelezhető lenne?


Közmunkára felvennének?



2021. máj. 14. 20:01
 21/94 anonim ***** válasza:
67%
Akkor még egyszer: LEHET VÁLOGATNI és hétfőn telefonálni.
2021. máj. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/94 anonim ***** válasza:
72%

Tanulj szakmát.

Egyetem neccesebb.

Ha van szakmád tudsz gyujteni egyetemre és szép lassan helyre jön az életed is.


Ne sértődj meg de te életképtelen vagy és sokat álmodozol.

Miközben érettségid sincs!

Rokonaidtól meg ne szégyelld mivel nélkülük nem fogsz onnan kitörni! Minden segítséget fogadj el amit lehet és tanulj szakmát.

Írtad pénzed se sok, egyetem tandíj nem olcsó gyári munkából alig tufdu félre rakni.

2021. máj. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/94 anonim válasza:
78%
Kőműves segéd, akár még szállást is adnak
2021. máj. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/94 A kérdező kommentje:

#22. Ne sértődj meg, de Te melyik században élsz?


“ egyetem tandíj nem olcsó ”


Az egyetemi szakok 90 százaléka indul államilag támogatott formában és minden magyar állampolgár rendelkezik 12 államilag támogatott félévvel...

Értsd, ha olyan szakra jelentkezek ami államilag támogatott és sikeresen el is végzem soha semmit nem kell érte fizetnem.


Annyi van csak megszabva, hogy annyit utána legalább dolgozzak itthon, amennyit időt az egyetemen töltöttem, de az viszont már megint csak nincs kikötve hogy mit...

Illetve van rá sok idő, talán valami 20 év. Nem tudom pontosan... De a lényeg, hogy nem kell rögtön teljesíteni.

2021. máj. 14. 21:38
 25/94 A kérdező kommentje:

A szakmát viszont ki kell fizetnem, nem úgy van az hogy az első kettő ingyenes.

Ez igencsak kevés szakmára érvényes...

Tehát többszázezer forintról van szó...

Sok szakmához pedig érettségi kell ugyanúgy mint az egyetemhez.


Egyébként nincs bajom a szakmákkal sem, szívesen tanulnék akár azt is.


De sajnos, amennyire tudom, mostmár 3 évesek azok is, vagy hosszabbak.


Így én nem annyira látom reális alternatívának az egyetemmel szemben.

2021. máj. 14. 21:42
 26/94 anonim ***** válasza:
83%

Valóban fennáll az a helyzet amit felvázoltál a kérdésben? Mert, ha igen akkor gondolom most az egyetem lenne a legkisebb gondod.

Nagyon okosnak képzeled magad, csak éppenséggel még egy gyári munkára sem kellesz sehova. Valami hibádzik nem gondolod?

2021. máj. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/94 A kérdező kommentje:

Ki gondolja magát nagyon okosnak?


Én? Hol?


Idézz kérlek!


Mivel a legtöbb gyári munkánál feltétel az érettségi, nem kellek.


Illetve ha nem feltétel, van elég jelentkező... Miért választanák a legalacsonyabban képzett jelentkezőt?


Abból mert jelenleg nincs meg az érettségim, mivel kirúgtak, hol következik hogy nem tudnék elvégezni egy egyetemet?

2021. máj. 14. 21:46
 28/94 anonim ***** válasza:
86%
Sajnálsz 3 évet egy szakmunkás vizsgára, de nem sajnáltad azt az elvesztegetett 4 évet amit kidobtál az életedből mert nem jártál be a suliba. 12-es voltál érettségizhettél volna, de nem. Egyből beiratkozhattál volna egy másik iskolába, de nem. Azokat miért nem sajnáltad ennyire? Akkor kellett volna okosnak lenni és kibekkelni azt a pár hónapot érettségiig, vagy már 15 évesen előre látónak lenni és szakmát tanulni. 18 éves korodra "munkaképes" lehettél volna, ha jó szakmát választasz a kutya nem kér érettségit.
2021. máj. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/94 A kérdező kommentje:

Utólag már nyílván másképpen csinálnám amit elrontottam, de ugyebár nem létezik időgép...

Mindenki hoz rossz döntéseket.


Egyébként meg 4 évet nem dobtam ki az életemből azzal, hogy nem jártam suliba, hogyha még elvégzem valamikor.


Akkor csak azt a plusz időt dobtam ki...


4 évet akkor dobtam volna ki, hogyha már nem lenne esély sehogy sem befejezni.


Magához a szakmához bemeneti követelmény az érettségi, sok esetben... Nem mindegyiknél, azért van választék anélkül is.


De most elég zavaros a dolog, sajnos sok szakmánál nem találom az aktuális követelményeket...


3 évet nem sajnálok egy szakmára, de azért ha már ugyanannyi idő elvégezni mint egy egyetemet, akkor lehet hogy okosabb döntés azt választani...

De nem tudom.

2021. máj. 14. 21:55
 30/94 anonim ***** válasza:
66%

Akkor f*szs*gokat beszélsz, hogy kaparom az arcom. Mióta kell egy szakmunkás iskolához érettségi? 3 éves szakképzés. Tudod, hegesztő,csőszerelő,asztalos,autószerelő stb stb....... Ezek mind mind többet keresnek mint a diplomások 90%-a. 8 általános után lehet szépen ilyen iskolába továbbtanulni.


Milyen diplomát szerzel meg 3 év alatt? Kapásból az egyetemhez belépő szint az érettségi az 4 év plusz erre jön rá az egyetemi képzés. Alsó hangon 7-8 évről beszélünk, ha minden elsőre sikerül.

2021. máj. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!