Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy költözzek el 19 évesen...

Hogy költözzek el 19 évesen itthonról?

Figyelt kérdés

Nincs munkám és félretett pénzem sem...


Még nincs meg még az érettségim sem.


De nem bírok egy napot sem itthon anyámmal.


Ha csaj lennék komolyan elmennék prostinak is.


De fiú vagyok.


12.-es koromban otthagytam az iskolát, amire meg volt az okom de itt nem írhatom le hogy mi...

De szerintem mindenki így cselekedett volna a helyemben.

Tehát nem csak az érettségim, de az utolsó évem sincs meg...


Jelentkeztem portásnak, meg gyárba de nem vettek fel.


Nyílván be akarom még fejezni a gimit, meg egyetemre is akarok majd menni...

Az hiba volt, hogy miután kiléptem a gimnáziumból, nem iratkoztam be rögtön egy másikba, de már későbánat.


Úgyhogy majd felnőtt képzésben kell befejeznem...

Igazából amit néztem egyetemi szakot, ott a minimális a ponthatár, tehát elég hogyha éppenhogy csak leteszem majd az érettségit. Akár levelező tagozaton.

(Ez nem ugyanolyan mint az egyetemen a levelező, kevesebbet kell bejárni)


És akkor gondoltam, hogy mellette dolgoznék.


Csak ugye nem igazán vesznek fel így sehova...


De anyámmal egy fedél alatt biztos hogy nem tudok leérettségizni.


Van esetleg valakinek valamilyen ötlete? Ti mit tennétek a helyemben?


Hajléktalanszállón meddig lehet lenni egyszerre?


Arra is gondoltam, hogy oda megyek, mellette meg közmunkázok amíg fel nem tudom vetetni magam egyetemre... Utána meg kollégium.


Ez így kivitelezhető lenne?


Közmunkára felvennének?



2021. máj. 14. 20:01
 61/94 anonim ***** válasza:
74%

Leírtam már világosan, hogy az egyetemhez nem kell pénz...


Álomvilágban élsz. Lehet, hogy ktg nincs, de a kollégium, az étkezés, utazás, ruházkodás nincs ingyen.

2021. máj. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/94 anonim ***** válasza:
84%

Kedves 60, igen, igazad van, azt kellene mondani neki, okos fiú...


Egy éve online oktatás van, úgyhogy nem került az osztálytársai közelébe, hogy cikizzék, ergo előtte gyűjtött össze annyi igazolatlant, hogy kirúgják. Tehát ha hónapokig nem járt be, akkor lassan két éve otthon héderel. A kibírhatatlan szaranya tartja el. Nem dolgozik, nem tanul, otthon döglik és arról álmodik, hogy egyetemre megy. Igazad van, támogatni kellene ebben, véletlenül se azt mondani neki, hogy édes fiam, ébredj fel.

2021. máj. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/94 anonim ***** válasza:
21%
Akik ide írogatnak azok amúgy hol élnek? Attól, hogy nem érettségizett le, attól még nem 8 osztálya van és nem 4 év alatt szerezhetne érettségit meg mit tudom én miket írogattak még itt sokan.... Ha csak a 12 osztály hiányzik, akkor azt bepótolja, leérettségizik és mehet is egyetemre. Ha "csak" egy krízis miatt hagyta abba az iskolát és egyébként értelmes, tanul stb., akkor teljesen reális elképzelés az, hogy leérettségizik és egyetemre megy. Az egyetemmel sokkal jobban jár abból a szempontból is, hogy pl. mehet államilag támogatott képzésre, kaphat kollégiumot, kaphat tanulmányi ösztöndíjat majd a második félévtől és rengeteg szociális alapon igényelhető támogatás is van rendszeres és rendkívüli is, valamint adott képzéseken van duális képzés is (amikor gyakorlatilag a képzéssel párhuzamosan dolgozol), illetve könnyebb diákmunkát is vállalni. Arról nem is beszélve, hogy diplomát szerez és az akárhogy csűrjük csavarjuk, azért nem egy rossz dolog. A legtöbb költség pl. a ruházkodás, lakhatás, közlekedés, kaja stb. pedig mindenhogyan fennáll, akár szakmára megy akár egyetemre... csak egyetemen több forrásból tudja őket fedezni.
2021. máj. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/94 anonim ***** válasza:

Ha csak a 12 osztály hiányzik, akkor azt bepótolja


Az megvan, hogy erre eddig is volt kb másfél éve, de eszéne sem jutott sehova beiratkozni?

2021. máj. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/94 anonim válasza:
68%
Ameddig limbó állapotban vagy a döntésig: tényleg nem tudnál valami munkát találni? Én épphogy betöltöttem a 15-öt, már aznap jelentkeztem munkaközvetítőnél diákmelóra, gyárban voltam, és egy srác pont 19 volt, ő pont akkor érettségizett. Egy csomó idősebb ember is volt, akinek 8 általánosa volt meg max., de simán felvették őket. Ne add fel a munkakeresést, ameddig gondolkozol, hogy mi legyen a továbbtanulással egy kis plusz pénz nem fog ártani.
2021. máj. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/94 anonim ***** válasza:
53%
Ha ilyen helyesírással és fogalmazási készségekkel téged felvesznek ösztöndíjjal egyetemre, akkor már bánom, hogy én elpasszoltam annak idején ezt a lehetőséget. Mostanra én lehetnék a legújabb magyar Nobel-díjas.
2021. máj. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/94 A kérdező kommentje:

“Ha ilyen helyesírással és fogalmazási készségekkel téged felvesznek ösztöndíjjal egyetemre”


És az meg van amúgy, hogy az állami ösztöndíjhoz nem kell többlet pontokat szerezni?


Van egy csomó szak, ahol az önköltségesen magasabb a ponthatár mint az államin...


Itt mindenki aki okoskodik egyszerűen full tájékozatlan.

2021. máj. 16. 02:14
 68/94 anonim ***** válasza:
49%
Legálisan is lehet 16 alatt dolgozni, iskolai szünetben.
2021. máj. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/94 A kérdező kommentje:

Idénymunkát lehet vállalni, például levélkotrást, fűnyírást, szemétszedési ilyesmi...


Gyárban nem lehet dolgozni 15 évesen, nyáron sem.

2021. máj. 16. 10:58
 70/94 anonim ***** válasza:
49%
De, lehet gyárban is. Elég sok iskolaszövetkezet közvetít ki gyárba.
2021. máj. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!