Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen érveket mondjak anyámna...

Milyen érveket mondjak anyámnak, hogy elfogadja, hogy nem szeretnék egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Érvekre lenne szükségem, mert én már minden kártyám kijátszottam. Elmondtam, hogy utálok tanulni, a 3 év nekem túl sok, hogy tanuljak, ráadásul olyat, amit nem szeretnék. Függetlenedni, dolgozni szeretnék, minél korábban (2 éve dolgozok suli mellett is). Kozmetikus "okj"-re szeretnék menni, ott is 2 év a képzés, szóval a tanulmányokat nem hagynám abba (tudom, tudom, túl telített a szakma, meg amúgy se csinál semmit a kozmetikus, ezeket ne írjátok le légyszi). Szociológiát kéne tanulnom, de semmit nem érnék vele, nem szeretnék se gyámügyön se hajléktalan szállón dolgozni, illetve irodán sem. Emberekkel szeretnék foglalkozni.

Mit mondhatok még anyámnak, hogy ezt elfogadja?



2021. máj. 15. 21:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%

Megértelek. Én elvégeztem egy szakot, amit rám tukmáltak, mert "legyen egy diplomád, jól jöhet". Soha egyetlen másodpercig nem dolgoztam benne - és nem is fogok, mert utálom.

Szr a fizetés, ellenben elvárások az egekben. Igen, eü. pálya :D, ráadásul külföldön sem lehet vele elhelyezkedni.


Ha a jobbik eszemre hallgatok, a kinézett OKJ-t végeztem volna el, amivel olyan szakmám lenne, amit külföldön is kamatoztathatok (lakberendező). :)

2021. máj. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd, hogy a szüleid befolyásoljanak a döntésedben, különben sosem leszel önálló személyi egyéniség!
2021. máj. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
64%

Felesegem is olyan szakra ment az egyetemen amivel nem tud most elhelyezkedni. En diploma nelkul tobbet keresek mint o.

A kozmetikusok szinte mint egyeni vallalkozok. Ez valakinek jo, valakinek nem. Neked kell a vendegkort kialakitani es berelned kell egy helyet valamelyik szalonban tehat mindenfelekepp kell hozza kezdotoke az eszkozoket megvenni, berleti dijat fizetni, adot, jarulekot fizetni, es nem csak 1-2 honap hanem legalabb fel evre elegendo osszeg kell, abban az esetben ha nem indul be a biznisz olyan gyorsan.

Ehhez nem csak a szakmat kell szeretni hanem vallalkozo mentalitas is kell hozza hogy tudd, mennyit kerhetsz a szolgaltatasert, a bevetelbol mennyi a koltseged es mennyi marad mire mindent kifizetsz, szamlakat, jarulekokat, anyagkoltsegeket.

Ez igazabol minden szepsegipari szakra vonatkozik, a fodraszok is igy mukodnek.

Viszont en nem talaloztam egy fodrasszal vagy kozmetikussal sem aki kimondottan tehetos de teny hogy megelnek belole.

2021. máj. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
43%

A kozmetikusok egy nagyobb városban nagyon is jól keresnek!

Legjobb megoldás: lepd meg anyukádat egy csajos nappal: beszélj egy számodra szimpatikus kozmetikussal és vidd el hozzá anyukádat (akár csak egy arc-dekoltázs masszásra vagy arckezelésre - ami kicsit több idő) és végig legyél bent a kozmetikus szobájában és beszélj a kozmetikussal anyukád előtt. Tereld a munka szeretetére a témát, arra, hogy milyen jó kis szakma ez... Csak az egészet próbáld ne túl egyértelműve tenni, játszd meg, hogy ez most nem egy rábeszélő nap, hanem tényleg csak csajos nap.

Vaaagy kérd meg, hogy menjen el veled a kozmetikus suli nyílt napjára (mondjuk sajnos a vírus miatt lehet ez nincs megtartva :( ).

2021. máj. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
65%
14-es vagyok: Jó érv még az, hogy a kozmetikus suli mellett simán tudsz diákmelózni, mert elég könnyű a képzés (fodrászként mondom, én is okj-n voltam) és a képzés után kozmetikusként simáááán tudsz menni egyetemre, ha meggondolod magad.
2021. máj. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

14-es!


Anyának nincs baja magával a kozmetikus szakmával, hanem azzal, hogy nem akarok egyetemre menni. Azt mondta, hogy ha van diplomám nem érdekli mivel foglalkozok utána. Szóval, szerintem felesleges lenne ezt megtennem, de amúgy nem rossz ötlet.

A diákmeló meg egyértelmű mellette, hiszen 2 éve dolgozom, mostmár nem fogom abbahagyni:D , sőt holnap kezdek az új munkahelyemen.

2021. máj. 16. 20:47
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt vagy.Ha nem akarsz egyetemre menni és dolgozni és okj-zni akarsz,akkor csináljad.A te életed.Lesz valószínű belőle még beszélgetés(veszekedés:nem ismerem anyukádat,szval nem tudom,hogyan reagál),de ha nem azt csinálod amit szeretnél az jobban fogod bánni visszagondolva.Hidd el.Viszont ha dolgozol és önálósodsz benne van,hogy a jövőben fog változni anyukád véleménye erről.
2021. máj. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Sose fogod meggyozni. Nem is kell. Egy eleted van
2021. máj. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Honnan tudod hogy nincs több? Az is lehet hogy már éltünk csak nem emlékszünk rá.
2021. máj. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Tipikusan olyan családba születtél mint én sajnos... Apám, anyám is tanár." Diploma kell mert ha jól és sokat tanulsz fiam akkor jól és sokat fogsz keresni." Hát a nagy lótúrót! Informatikus könyvtáros diplomám lett és finoman szólva kitörölhetem vele... Havonta egyszer hirdetnek könyvtáros munkát a megyénkben amit nem mellesleg utálok mint a szart.... Dolgoztam már benne és hányingerem van tőle.

30 éves vagyok egy kényszerbeteg leszázalékolt alkoholista... NE HALLGASS MÁSRA, EZ A TE ÉLETED ÉS AZT VÁLASZD AMIT SZERETSZ! tanulj a példámból ami nem egyedi könyörgöm... Egész életem arról szól / szólt hogy megfeleljek ősöknek és tessék...leírtam mi a szitu

2021. máj. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!