Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen érveket mondjak anyámna...

Milyen érveket mondjak anyámnak, hogy elfogadja, hogy nem szeretnék egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Érvekre lenne szükségem, mert én már minden kártyám kijátszottam. Elmondtam, hogy utálok tanulni, a 3 év nekem túl sok, hogy tanuljak, ráadásul olyat, amit nem szeretnék. Függetlenedni, dolgozni szeretnék, minél korábban (2 éve dolgozok suli mellett is). Kozmetikus "okj"-re szeretnék menni, ott is 2 év a képzés, szóval a tanulmányokat nem hagynám abba (tudom, tudom, túl telített a szakma, meg amúgy se csinál semmit a kozmetikus, ezeket ne írjátok le légyszi). Szociológiát kéne tanulnom, de semmit nem érnék vele, nem szeretnék se gyámügyön se hajléktalan szállón dolgozni, illetve irodán sem. Emberekkel szeretnék foglalkozni.

Mit mondhatok még anyámnak, hogy ezt elfogadja?



2021. máj. 15. 21:34
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

20-as:

Ez biztos igaz lehet a megyédben,de ezzel tök jól eltudtál volna idén helyezkedni az Országos Széchényi Könyvtár Digitalizáló szakán, ahol most már korrekt a fizetés, jár túlóra pénz, plusz szép kártya és állják az utazásod egy részét is stb. és a munka is laza, már ami a gyerekes munkatársakat vagy betegszabit illeti stb.(ismerősöm ott dolgozik és nagyon elégedett) sajnos ilyenkor költözni kell. Elég sok könyvtárosi melót raknak fel, max a könyvtárak honlapját kell nézni állás hirdetés után és nem csak a sima állás hirdető oldalakat...

2021. máj. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
69%

Sosem fogod meggyőzni, de nem is kell. Nehéz ellentmondani, főleg ha még lelkileg zsarolnak is. De muszáj megtenned, mert különben sosem leszel boldog.


Sok sikert az okj-n

2021. máj. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!