Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire kóros egy olyan...

Mennyire kóros egy olyan anya-lánya kapcsolat, ahol az anya belé beszéli a lányába, hogy nem szabad gyereket vállani és a lánynak nincs is gyereke 34 évesen? Mit lehetne tenni amivel segítek a lánynak?

Figyelt kérdés
Ismerős családról van szó. Az anya nagyon fiatalon esett teherbe, 16 éves volt mikor megszülte a lányát. Egyedül nevelte fel és ő az egyetlen gyereke. Amúgy elvégezte rendesen az iskoláit a gyerek mellett is és a lányát is tisztességesen kitaníttatta. Látszólag eléggé szereti is a lányát, nagyon szoros a kapcsolatuk, csak az anya mindekinek arról szónokol, hogy veszélyes a teherbeesés és milyen kemény felelősség felnevelni egy gyereket, tönkre teszi a fiatalságot, minél később kell gyereket vállani, de inkább élvezni kell az önálló életet és hasonlók. Mindenkit a saját példájával próbál inteni, csak nagyon is túlzásba viszi. És ebből az eszmefuttatásból természetesen a lánya kapja a legnagyobb dózist, konkrétan ebben nőt fel. Még a pasik terén is arra biztatja, hogy ne kötelezze el magát ráér még.

2021. máj. 16. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Eléggé rossz az üzenete, már csak azért is, mert mintha ezzel bánná,hogy lett neki a lány. És a lány se hülye, gondolom átjön ez neki. Részben igaza van, okosan kell pasizni, szülni, valamennyire tudjuk ezt szabályozni. Amúgy én is ennyi idős vagyok, nincs gyerekem, anyám pedig pont az ellenkezője a lány anyjának! :)
2021. máj. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Miért kéne segíteni a lánynak? Miért gondolod, hogy bajban van? Miért az az alap, hogy szülni kell? Mi van, ha anyukától teljesen függetlenül a lány nem akar gyereket vagy nem találkozott olyannal, akinek szülne?

Egy idő után mondhat a szülő bármit ezzel kapcsolatban, úgyis az lesz, amit az illető akar. Az én szüleim 10 éve rágják a fülem unokáért, de nem fogok szülni, mert nem akarok. Tök mindegy, mit gondolnak mások erről.

Nem kell megmenteni senkit, nem kérte, hogy segíts neki.

2021. máj. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
En egy ilyen családból jövök. Nagyon nagy megfelelesi kényszerem volt, meg is gyozott hogy nem kell gyerek, közben meg lebecsult, hogy könnyű nekem mert nincs gyerekem... Én végül külföldre költöztem, a szüleimmel nem beszélünk, és később lett gyerekem de sajnálom hogy csak 30 felett.
2021. máj. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök mindegy, hogy mit mond az anya, és mit próbál "belebeszélni" a lányába. Ha az a lány nagyon akarja, akkor nem fog vele foglalkozni, és ha nagyon szülhetnékje lesz, úgyis szül.
2021. máj. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De már 34 éves. Nem ér rá annyira, amennyire az anyja mondja.
2021. máj. 16. 14:40
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Ezt akkor se kéne a lányba belemantràzni,mert még komplexusai lesznek szegénynek. Hallottál róla, hogy valakik jóval később szülnek,mint az elfogadott lenne? Vagy soha.
2021. máj. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Az anya mindekinek arról szónokol, hogy veszélyes a teherbeesés és milyen kemény felelősség felnevelni egy gyereket, tönkre teszi a fiatalságot - teljesen igaza van.


Csak ugye ezt nem szabad hangoztatni, mert te vagy a sátán. PEdig a terhesség a legnagyon szpás, testileg kicsinál, aztán a gyereknevelés meg lelkileg.

2021. máj. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Nem nevezném kórosnak, de nekem rosszul esne, ha anyukám ilyeneket mondana, mert úgy gondolnám megbánta, hogy megszült engem. Nem lehet jó érzés úgy felnőni, hogy az anyád azt kívánja, hogy bárcsak a világon se lennél és ezt hangoztatja is.

Egyébként meg nyilván nem volt tisztességes fiatalkora annak a nőnek, aki 16 évesen lányanya lett, szóval ez valahol érthető, hogy így érez, de a saját nyomorát nem kellene mindenkire projektálnia, mert azért hála istennek nem általános dolog, hogy valaki 16 évesen szül. (Talán csak Kalányoséknál.) Azért az, hogy 16 évesen teherbe esett az az ő hibája, meg azé, aki felcsinálta aztán lelécelt, meg talán az ő szüleié, amiért nem vitték el abortuszra. Bár ezek a körülmények nem derülnek ki a kérdésedből, hogy hogy a fenébe maradt terhesen 16 évesen, hol vannak az ő szülei a képletben? A megszült gyerek a legkevésébé hibás ebben, mégis őt terrorizálja lelkileg az anyja egy életen át. Az ilyennek tényleg nem kell gyerek, dehát már késő.

A lánya meg, ha jól érzi magát gyerek nélkül, akkor nem kell "segíteni" neki. Nincs miben. Ha akar szülni, fog, ha meg nem, akkor nem. Az ő dolga. Akármit szónokol az anyja, az ő döntése. 34 évesen ki a franc követi mindenben az anyja szavát? Szerintem senki. Hagyd békén.

2021. máj. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
Ha ennek a lanynak 34 evesen meg mindig annyi esze van hogy igy hagyja magat befolyasolni,akkor te az egvilagon semmit nem tudsz tenni.. nem lehet mindenkit megmenteni a hulyeket foleg nem
2021. máj. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!