Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gondolják egyes szülők,...

Miért gondolják egyes szülők, hogy a gyerekeket nem szabad korlátozni a nevelésben?

Figyelt kérdés

Gyakran hallom, hogy elég sok a neveletlen gyerek. És mindig ezt mondják az anyukák, hogy ők nem korlátozzák a gyereküket. Ez az ő dolguk, majd kinövik, meg ilyenek.


Barátnőm mesélte, hogy tavaly a férjével meg a 6 éves kisfiával vidékre utaztak kikapcsolódni. Olyan szállodában foglaltak szállást, ahol van medence is. Már az első nap a vacsora előtt le is mentek oda. És ez a látvány fogadta őket: a gyerekmedencében a gyerekek hangoskodtak, erősen dobálták a labdát egymásnak. Senki nem szólt rájuk. Ráadásul voltak, akik más medencébe is beleugráltak, ami nem volt szabad nekik. Voltak, akik a jakuzziba is beleültek és zavarták a relaxáló vendégeket. A barátnőm kisfia kérdezte, hogy ezek miért hangosak? Azt felelte az anyja, hogy ezek nincsenek megnevelve. "Látod azt az anyukát, aki csak az telefonjával törődik és nem a gyerekével?"

Szerencsére a barátnőm kisfián kívül akadt 3 rendes gyerek, akik nem akartak csatlakozni a neveletlen társasághoz. Ők szívesen játszottak a kisfiúval -normálisan.


Számomra teljesen érthetetlen, hogy egyesek miért nem szabályozzák őket a nevelésben. A barátnőm nem így neveli a gyerekét. Ismeri a nem szabad kifejezést, az illemszabályokat.



2014. jan. 2. 09:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is :( É sa legrosszabb hogy egy idő után kivédhetetlenül elviszik a te gyerekedet is a rosszba....

Sajnos egyre több ilyen van. A kisebbikkel a játszótérre már alig merek lemenni a múltkor is lelökte egy gyerek a mászókáról direkt. Az anyuka csak nyomkodta a telefonját és odavakkantott nekem mikor szóltam neki hogy ne foglalkozzak vele az gyerekek dolga így megtanulják hogyan kell előrébb jutni....

2014. jan. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Miért nem hangoskodhatnak a gyerekek a GYEREKMEDENCÉBEN? És ha nem volt kiírva, hogy nem szabad labdázni, akkor miért baj, ha labdáztak? Oké, a nem nekik való medencébe ne ugráljanak be, de azon a területen, amit azért alakítottak ki, hogy gyerek módjára pancsolhassanak, szórakozhassanak, ott miért kell karót nyelve ülniük, mintha ők is 80 évesek lennének?

Az, hogy a gyereket hagyjuk a neki kialakított részlegen hangoskodni, nem jelenti azt, hogy nem ismerik a nem szabad kifejezést. Az én gyerekeim nem üvöltöznek a buszon meg a boltban, de igenis kiabálhatnak a játszótéren és strandon, mert valahol nekik is ki kell engedniük a gőzt. Nem labdázhatnak a lakásban, de labdázhatnak a medencében és a parkban ha nincs kiírva, hogy tilos. A gyerekmedence ugyanis erre való. Nem az a jó gyerek, aki soha nem ereszti ki a hangját.

2014. jan. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Mert ma ha fegyelmeznek egy gyereket, akkor "megsérül" a lelkük. Később ezek a szülők panaszkodnak, hogy nem bírnak a gyerek hisztijével.

Lehet hangoskodni a gyerekmedencében és a játszótéren is. De ezt nem lenne szabad túlzásba vinni, és nem lenne szabad "vadulni".

2014. jan. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Pontosan, nem a hangoskodásról van szó hanem arról amikor már direkt durvák, üvöltenek, hisztiznek. Ezekből lesznek a plázapics.ák meg a tahó férfiak és akkor majd a gyk-n olvashatjuk tovább hogy miért ilyenek a nők és miért ilyenek azok a fránya pasik....
2014. jan. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Le lehet pontozni, és meg lehet sértődni, de akkor is vállalom: szerintem nagyon el vannak ma tévedve egyes szülők azzal kapcsolatban, hogy mi a nevelés. A mi játszóterünkön az a divat, hogy a gyerekeknek nem szabad semmit. Ismétlem SEMMIT. Nem mászókázhatnak, mert leesnek, nem szaladgálhatnak, mert elesnek, a csapot fejvesztés terhe mellett szigorúan tilos kinyitni, mert vizesek lesznek, ami 40 fokban valóban tragédia. A szülők nagy része folyamatosan a gyerek fenekében van, és veszekszik velük, hogy ez se csináld, azt se csináld, ne csúszdázz, ne homokozz, hozzá ne nyúlj a fűszálhoz, mert piszkos, fujj. Összekoszoltad a ruhádat? Hogy képzeled? Itt hagylak, nekem ilyen disznó gyerek nem kell. Van néhány kislány, akik akár egy órát is képesek hintázni egyetlen szó nélkül, az ő anyukáik vannak a legjobban megelégedve magukkal, hogy lám, milyen jól megnevelték a gyerekeiket, meg sem nyikkannak.

Szerintem meg ez nagyon egészségtelen. Soha nem voltak még a kisgyerekek így agyonkorlátozva, mint manapság. Pár évtizede még természetes volt, hogy a gyerekek kint játszottak egész nap a szabadban együtt, miközben a szüleik otthon végezték a házimunkát. Szaladgáltak, kiabáltak, labdáztak, fogócskáztak. Ma kicsi játszóterekre kényszerítik őket napi egy órára, mert anyukájuk csak ennyit ér rá, és ott sem lehetnek szabadon gyerekek. Ha már kicsit kieresztik a hangjukat, azonnal üvöltenek velük, nem nyúlhatnak a sárhoz, nem vizsgálhatják meg a leveleket. A maradék időben meg leteszik őket a tévé és a számítógép elé, és boldogok, mert a gyerek csendben van, és persze büszkék, hogy milyen jól is nevelik - pedig csak leszedálják.

Tudom, hogy ezzel a véleményemmel kisebbségben vagyok, de attól még kikívánkozott.

2014. jan. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Persze neked is igazad van túlkorlàtozni sem szabad,egyszerüen meg kell talàlni a közèputat. Az is ugsan ilyen rossz hogy folyamatosan szemmel kell tartani egy zàrt helyen is mert ha kicsit is elkalandozol egy màsik lerugja a jàtèkról mert õ èpp kiskiràlyt jàtszik. Sok gyerek sajnos nagyon csúnyàn tombol. Szerintem nem fèr bele a harapàs, rúgàs ès a màsik fejènek tàrgyal verese semilyen jàtèkba.
2014. jan. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
A durvaság nyilván nem fér bele, de ahogy kivettem, a Kérdezőt felháborító szituációban nem volt szó ilyesmiről, csak hangoskodtak és labdáztak. Ez az, amiről nem értem, miért nem szabad.
2014. jan. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Az én véleményem az,hogy a gyerek nem hülye. Normálisan kell vele (az ő kis szintjén) megbeszélni a dolgokat, elmagyarázni mi helyes és mi nem, és a legfontosabb, jó példát mutatni. Ha a gyerek rossz,előbb-utóbb úgyis megüti a bokáját, és akkor tapasztalatot szerez. Ami meg kell az embernek a normális lelki fejlődéshez. Érdekes,nekem sosem tiltottak meg semmit. Jártam bulizni fiatalon, ittam,cigiztem, drogot is próbáltam (persze ezt anya csak utólag tudta meg)..de nem lettem link, tanultam, van stabil, elég jól fizető állásom, és már a családalapításon gondolkozom. Nincs kedvem már bulizni..csak a nyugodt kis lakás a párommal :) Ezt csak azért írtam le,hogy láss ellenpéldát. És a jó öreg mondás: a tiltás dacot szül!

25/L

2014. jan. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%
Hiába szavazzátok le az előttem szólót csak mert jujj kipróbálta a drogot, igaza van. Minél jobban tiltasz egy gyereket, főleg egy kamaszt csak azért is azt fogja csinálni, csak az a kamasz amelyiket jól letorkolod meg elversz az züllött is marad amelyiket meg nem az a tapasztalat után továbbáll.
2014. jan. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
Semmit nem próbàltam ki nem voltam bulizós mindig betartottam az otthoni szabàlyokat a fèrjem is. Semmi sem hiànyzok...ez megint egyèn függő. Simàn az agyammat hasznàltam azèrt van....
2014. jan. 3. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!