Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mihez kezdenétek ilyen "szülőv...

Mihez kezdenétek ilyen "szülővel"?

Figyelt kérdés

"apám"-ról van szó. Egy összeférhetetlen ember, buta, mentálisan enyhén fogyatékos sajnos, egyfolytában kötekszik az emberekkel, egész nap beszél, akár még magában is, hazudozik, rendetlen.


Engem nagyszülők neveltek, "apám" most az én lakásomban lakik, amit elakarok adni, mert brtuális lelakja, holott 1 éve újítottam fel teljesen. A lakás árából magamnak kell elsősorban venni valamit, és így neki csak egy vidéki lakást tudnék venni olyan helyen ahol sok rokon él. Viszont itt jön egy hatalmas probléma, ezzel nagymamámat a sírba raknám kb, mert hallani se akar róla, hogy pesten kívülre költözzön(de vele se jön ki jól igazából, egyből marják egymást, ez csak ilyen anyai védelem a részéről szerintem). Együttélni nem lehet "apámmal", de a magam jövőjére kell gondolom, még fiatal vagyok.


Ti hogy döntenétek így kívülállóként?



2018. nov. 20. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
MIért kéne apádnak venned bármit is? Közöld, hogy keressen alternatív megoldást, mert szeretnéd eladni a lakésodat, oldja meg, felnőtt ember. Mindenkinek magáért kell felelősséget válllnia
2018. nov. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mert nem lehet sajnos az utcára lökni.. Magának egy csekket nem tud feladni, nem hogy lakhatást intézni..
2018. nov. 20. 17:10
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

De rendes toled,hogy neki is akarsz venni.

A legjobb megoldas,amit leirtal!

2018. nov. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Most ez a mentálisan fogyatékos szöveg tényleg így van, és papírral bizonyítható vagy csak arra értetted, hogy buta mint az átlag magyar? Ezt jó lenne tisztázni, mert ha egyszerűen csak buta, akkor fel is út le is út. Ha beteg akkor akár kereshetsz neki otthont is vagy egy házi betegápolót oda ahová majd végül költözteted.
2018. nov. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
van róla papír. De gyámság alá nem szorul, így berakni otthonba nem tudom, meg kijelentette hogy ő nem is menne, mert neki családi ház kell.
2018. nov. 20. 18:15
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

"és így neki csak egy vidéki lakást tudnék venni olyan helyen ahol sok rokon él. "


Ha a lakás teljes tulajdonjoga a tiéd, akkor ha eladod, az a pénz is teljes mértékben a tiéd. Miért vennél belőle házat apádnak???

2018. nov. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, neked van egy lakásod, amit eladnál, hogy külön tudjatok költözni? Ha saját lakást/házat veszel neki a nevére, akkor lehet, hogy a betegsége és a rendetlensége miatt előbb-utóbb hitelt vesz fel rá, eladja, elherdálja, aztán megint a nyakadra megy. Nagymama is veletek lakik? Ez nem volt világos. Ha veszel lakást, amiben lakhat, akkor a saját nevedre vedd, ne adj neki haszonélvezetet sem, köss vele szívességi lakáshasználói szerződést, mely szerint ingyen lakhat (rezsit fizeti). Ha tényleg sérült valamennyire mentálisan, és papír is van róla, akkor olyan nincs, hogy nem lehet gyámság alá helyeztetni, létezik korlátozott cselekvőképesség is, ilyenné kell nyilváníttatni, és akkor is kirendelnek mellé egy gyámot, így pl. a gyám tudta nélkül nem írhat alá szerződéseket, nem vehet fel hitelt, stb., de önállóan élhet, nem kell otthonban laknia, nem válik cselekvőképtelenné. Ennek járj utána mindenképpen, családjogi ügyvéd tud benne segíteni.
2018. nov. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogy került apad a lakásodba?
2018. nov. 30. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Úgy hogy a nagyszülők vették a lakást nekünk amikor még gyerek voltam, felét én kaptam, felét "anyám", én őt kifizettem, és így lett enyém a lakás.
2018. nov. 30. 07:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyire foglalkozott volna velem a faterom, akkor engem az se érdekelne, ha az utcán halna meg.
2018. nov. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!