Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek 18 évesen ha...

Ti mit tennétek 18 évesen ha a szeitek vernének titeket? Hogy kezdenétek új életet lépésről lépésre?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 30. 17:06
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
* szüleitek
2018. ápr. 30. 17:06
 2/28 anonim ***** válasza:
81%

Feljelentés, így később mentesülsz a kötelező szülői tartás alól.


A többit nem tudom, mert nagyon kemény lehet 18 évesen kikerülni az utcára.

Nézd meg a Lili c. kisfilmet. Hát elég xar lehet...


https://www.youtube.com/watch?v=5yr-1Yn3SpY

2018. ápr. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Na igen, csak az a baj, hogy én nem akarok évekig pereskedni. El kellene valahogy kezdeni az önálló életem és elfelejteni ezt csak nem tudom hogy csináljam. Meg a másik,hogy még ennek ellenére sem bírnám börtönbe küldeni a saját szüleimet, egyszerűen nem megy.
2018. ápr. 30. 17:29
 4/28 anonim ***** válasza:
79%

Nem mondtam, hogy küld börtönbe őket, csak azt, hogy legyen egy papírod arról, hogyan bántak veled, hogy vertek. Később amikor ők öregek lesznek, akkor ne tudjanak az újonnan elfogadott törvényre hivatkozni, hogy te tartsd el őket a nyugdíjrendszer helyett.


Ha megnyomorítanak lelkileg, akkor ne tudjanak később kihasználni. Nem te akartál megszületni, ők így viselkednek veled.

Jó, érhető, hogy nem akarsz nekik problémát...


Albérletárakat felküldték az égig, kizárólag betársulni tudsz valami főiskolások közé, vagy kollégium és tanulás, és munka.


Munkahely az első amit szerezni kell, anélkül csöves leszel. Esetleg a tanulás + kollégium. DE oda is kell pénz.

2018. ápr. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Bocsi én azt hittem a kettő együtt jár. Mármint, hogy a feljelentés után jön a rendőri kivizsgálás, meg a bíróság kiszab valami ítéletet. De nézzétek el nekem, tipikus mai fiatal vagyok aki érettségi után a logaritmusról, meg a többiről mindent tud, az életről meg semmit...
2018. ápr. 30. 17:48
 6/28 A kérdező kommentje:
Egyébként semmi bizonyítékom. Csontomat sosem törték el, amikor meg lett volna alkalmam másról látletet vetetni vagy mit akkor nem mentem orvoshoz hanem megvártam amég meggyógyul.
2018. ápr. 30. 17:51
 7/28 anonim ***** válasza:
Költözz el koleszba vagy egy rokonhoz.
2018. ápr. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
95%
A helyedben úgy lépnék le, hogy arról nekik fogalmuk se legyen. Menj albérletbe, ha anyagilag nem bírod, költözz össze másokkal, még az is sokkal jobb. Ezt leginkább akkor tudod kivitelezni, ha van állandó munkád vagy elegendő megtakarításod a kezdetekkor. Ha nincs, egy kis ideig még tűrd egy kicsit az ottlakást, de kerüld el őket, későn menj haza, korán el otthonról, vagy igazodj az ő beosztásukhoz, pl ha éjszaka dolgoznak. Amikor már van egy kicsit stabilabb anyagi helyzeted, menj el akkor, amikor semelyikük sincs otthon. A továbbiakban a stabilitás a lényeg, illetve az, hogy akarsz e egyetemen tanulni. Ha igen, akkor a nalpali oktatást nem engedheted meg magadnak. Szakmát tudsz elvégezni még esetleg.
2018. ápr. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2018. ápr. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
18. Na amugy azt nem tudom meg honnan szerezzek penzt. Egy honap mulva ha a szobelik is lemennek lesz erettsegim,de meg azzal se biztos hogy talalok munkat. Meg alapbol hol keressek? Egyetemre akarok menni de iden nem fognak felvenni,de ha megis akkor is fuggetlenedni akarok itthonrol. Az ilyen vendeglatos helyeken vagy diakmunkasok dolgoznak vagy vendeglatos iskolat vegzettek.
2018. ápr. 30. 18:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!