Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szüleid nyernének félmill...

Ha a szüleid nyernének félmillió forint értékben valamit és azt mondják először, hogy neked adják, aztán meg azt mondják, hogy ja megtartottuk...Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Egyébként el se fogadtam volna, arra gondoltam, hogy eladjuk a nyereményt (elosztani nem lehetne, mert 1 db tárgyról van szó) és megfelelezzük az árát, amikor azt mondták, hogy nekem adják. Tavaly vettünk lakást nem dúskálunk, tudják és mégis eszükbe se jutott segíteni, inkább megtartják a méregdrága nyereményt (aminek a feléből is ugyanolyan jó ugyanolyan típusú háztartási cuccot lehetett volna venni) nyilván pénzt nem várok, de tőlem számonkérik az unokát, mért nincs még. Nem kisnyugdíjasok, nem irigylem tőlük, de minek hitegetnek..?. Nyilván nem gondoltam, hogy a méregdrága cuccot nekem adják, mert gyerekkoromban is mindig átvertek, hogy kapok valamit és nem kaptam meg, nagyon csodálkoztam volna.
2021. máj. 18. 19:43
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
20-as miről beszélsz? Amikor mondtàk mit nyertek tudtam mennyibe kerül ezért mondtam,hogy megbeszéljük.., ők nem tudták ezért ajánlották fel, tudtam,ha megtudjàk úgyse adják nekem, csak fellángolás volt.
2021. máj. 19. 21:06
 22/33 anonim ***** válasza:
0%
12-es hozzászólásodból részlet: "èn se tudtam mennyibe kerül".
2021. máj. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Meg miről beszèlsz a Jó isten szerelmére? Ki telhetetlen? Te elolvastad amiket írtam, vagy jó magyar szokás szerint gyerek kuss, szülő az Isten elv alapján èlsz? Ne válaszolj,mert nem érdekel.
2021. máj. 19. 21:13
 24/33 A kérdező kommentje:
Azt tudtam,hogy nem 100 ezer, amiről beszéltek..,megnéztem gyorsan amikor beszéltünk, ezért is tudtam,hogy olyan, mint amikor gyerekkoromban megígértek.dolgokat, amiket sose kaptam meg, könyv, baba stb...,amiket sajnàltak. Bezzeg a kedvenc könyvemet gyerekzsúrra el kellett vinnem ajàndèkba,mert anyám sajnálta a kislánytól az ajándékot,merthogy úgyis jómódúak, dögöljenek meg (by anyàm).
2021. máj. 19. 21:19
 25/33 anonim ***** válasza:
27%
Tizen-x ember egyetértett veled, miért akkora gond, hogy van két-három ember, aki nem? Egy pont után már nem a szülők dolga a gyerekek mindennapi boldogulása, tehát számonkérni sem lehet rajtuk. A régi sérelmeiddel lehet, hogy pszichológushoz kellene fordulni.
2021. máj. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Mond valaki ezt számonkéri? Èn örülnék, a legjobban,ha normálisak lennének mégha esetleg nem is tudnak segíteni anyagilag, de jó velük lenni, pozitívan hatnak, sajnos nem így van. Az unokát a presztízs miatt kérdezgetik,mert ciki,hogy még nincs, nem a segítségnyújtás miatt. Mielőtt szentté avatnád őket a gyerekkori sztorikat azért írtam le. Èn kívánok neked ilyet, ja és senki nem kéri a pénzüket, nagyon rossz a szövegértési képességet, tőlem arra költik amire akarják.
2021. máj. 19. 21:38
 27/33 anonim ***** válasza:
39%

Én a segítséget nem az esetleges unokára írtam, megértettem, hogy úgy érzed, nem segítenének vele, ezért írtam, hogy ha úgy érzed, mondd meg nekik kerek-perec, hogy nem lesz unoka. Az új bútorok megtervezésére értettem a segítséget.

Senki nem kéri számon, csak próbálok segíteni. Ha ennyire nem bírod őket, akkor miért tartod velük a kapcsolatot? Én egyáltalán nem támogatom, hogy szakítsuk meg a szüleinkkel a kapcsolatot, de ha úgy érzed, hogy ők annyira rosszul bántak veled, hogy csak ellenük beszélsz, akkor akár megléphetnél egy ilyet is, és egy nagy adag stresszt feloldhatnál ezzel.

Rosszat kívánni... hm...

Nem kéred a pénzüket, csak beosztanád, hogy mire költsék, és lehetőleg rátok, hiszen írod többször is, hogy nem segítettek, meg nézték, hogy szegényes körülmények között laktok, és nem adtak pénzt, hogy jobb körülményeitek legyenek/többet tudjatok spórolni/hamarabb tudjatok felújítani.

2021. máj. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

27-es senki nem osztja be a pénzüket, én nem akartam volna elfogadni az ajándékot vagy maximum felezni, mert megnéztem mennyibe kerül, eszembe nem jutott volna elfogadni, de nagyon rosszul esik, hogy valamit felajánlottak é és még én vagyok a számító a szemét?

Senki nem osztja be mire költsük és kösz, de nem élünk szegényen, 1szobás lakást vettünk, mert ezt tudtuk megfizetni, de normálisan berendeztük, jövő hónapban fizetek vissza egy céges hitelt és megint nullán leszek, hogy a másik hitelt is kifizessem elkezdek újra gyűjtögetni, mert szeretnénk 2 éven belül 2 szobás lakásba költözni és akkora már ki lesznek fizetve a hitelek, és csak úgy tudjuk megoldani, ha ezerrel dolgozunk és félreteszünk. Igen gyarló vagyok, jól jött volna az a fél millió ha eladhatjuk vagy akár a fele, mert így gyorsabban fizethetnénk vissza a hitelt. Másoknál azt látom, hogy mennyit segítenek a szülők, egyik ismerősünk mindkét gyerekének lakást vett, más szülő hozzásegítette. Más szülő lelkileg segíti, pozitívan feltölti a gyerekét, ez is sokat számít, nemcsak a pénz. Van aki mindkettőre képes, mert olyan személyiség. Senki nem mondja, hogy erőn felül adjanak a szülők, azt én se támogatom, de amikor nem erőn felüli a segítség és látom, hogy a másik embernek kéne és nem segítek, pedig a vérem, az gáz. És tudják, hogy ezért nincs unoka, mert egyszerűen magunkat próbáljuk eltartani, nem kell még egy kolonc is jelenleg (hozzáteszem Mo-n nem rossz fizetésből, de mivel nulla segítség volt, 8 évig spóroltunk egy lakásra).

Kapcsolatot azért tartottam eddig, mert nincs más rokonom, nincs testvérem, unokatestvérem, senki, de mivel nem hozzátesznek az élethez (nem pénzben értem !!!!!!!), hanem elvesznek, így ennek nincs sok értelme.

2021. máj. 20. 07:53
 29/33 A kérdező kommentje:
Ja és én neked ugyanezt kívántam, hogy ez rosszat jelent? Hát akkor elszóltad magad :D, hogy te is rossznak gondolod.
2021. máj. 20. 07:56
 30/33 anonim ***** válasza:
0%

Én csak abból indulok ki, amiket írtál. Nem azt írtad, hogy csili-vili körülmények között éltetek a pároddal, hanem a szüleidet hibáztatod, amiért nem segítettek jobb körülmények között élni.

"Millióik vannak és elnézték,hogy egy putriban lakjunk,hogy összespóroljuk az önerőt? Akik húztàk a szájukat,mert nem akartunk sz.rrá adósodni és 1 szobásra futotta csak,amit újítani kell?"


Tudom, mit kívántál. A szüleidről igazából semmit nem tudunk, pláne nem az ő nézőpontjukról, csak azt tudjuk, hogy te nem vagy megelégedve velük. Vannak szülők, akik azért nem adnak felnőttként sokat a gyerekeküknek, mert így szeretnék elérni, hogy azok értékeljék a pénzt, és helyt tudjanak állni felnőttként. De valóban vannak olyan szülők is, akik se lelkileg, se máshogy nem támogatók. Már adott, hogy neked milyenek a szüleid, és az is adott, hogy az én szüleim milyenek, de nem is én tettem fel kérdést.

2021. máj. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!