Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szüleid nyernének félmill...

Ha a szüleid nyernének félmillió forint értékben valamit és azt mondják először, hogy neked adják, aztán meg azt mondják, hogy ja megtartottuk...Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Egyébként el se fogadtam volna, arra gondoltam, hogy eladjuk a nyereményt (elosztani nem lehetne, mert 1 db tárgyról van szó) és megfelelezzük az árát, amikor azt mondták, hogy nekem adják. Tavaly vettünk lakást nem dúskálunk, tudják és mégis eszükbe se jutott segíteni, inkább megtartják a méregdrága nyereményt (aminek a feléből is ugyanolyan jó ugyanolyan típusú háztartási cuccot lehetett volna venni) nyilván pénzt nem várok, de tőlem számonkérik az unokát, mért nincs még. Nem kisnyugdíjasok, nem irigylem tőlük, de minek hitegetnek..?. Nyilván nem gondoltam, hogy a méregdrága cuccot nekem adják, mert gyerekkoromban is mindig átvertek, hogy kapok valamit és nem kaptam meg, nagyon csodálkoztam volna.
2021. máj. 18. 19:43
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

Figyelj, én értékelem a pénzt, sose kaptam egy fillért se, ha nem dolgoztam meg érte, 2 diplomám van, nem fizettem érte, felvettek, első évben nem vettek fel, szüleim nem akarták kifizetni a tandíjat nekem, pedig ki tudták volna, ezt még megértettem, bár jó tanuló voltam, tehát nem volt okuk kételkedni, hogy nem fog menni (akkor még nem volt diákhitel), így 1 évet tanfolyamra jártam, dolgoztam diákmunkákat, utána mentem suliba, szerencsére felvettek. A munkahelyeimet én kapartam ki magamnak, nem volt ismerős/anyu/rokon, saját jogon kerültem be.

Nem is várok el sokat a szüleimtől, de azt igenis, hogy szavahihetőek legyenek és normálisak és ne követeljék az unokát, ha ők azért nem tesznek semmit se, mert akkor semmi joguk elvárni. Ott még megértem, ahol követelik az unokát, ha orrba-szájba segítik a gyereket, mindent alá raktak és úgysincs. Egyébként azzal én se értek egyet, hogy elkapassák a gyereket a szülők felnőttként, viszont ha látom, hogy tudnék segíteni és a gyerekem mindent megtesz, de mondjuk arról nem tehet, hogy 3x annyiba kerül a panellakás, mint 2014-ben és ha tudok akkor segítek. Én így tennék a gyerekemnél, nem hagynám szenvedni, ha látom, hogy mindent megtesz, de nagyon elszabadultak az árak például. Más az, ha lusta, nem dolgozó lenne, de konkrétan én főiskola óta mnélkül se voltam, folyamatosan dolgozom.

2021. máj. 20. 15:31
 32/33 anonim ***** válasza:
52%
Ez a gyerek kérdés nagyon beragadt neked.. soha sehol nem jogos hogy ezért bsztatják a másikat. Akkor se ha mindig ki volt nyalva az illető hátsója.
2021. máj. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Könnyen jött, könnyen ment.
2021. júl. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!