Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a Jehova Tanúi...

Mit tegyek ha a Jehova Tanúi szüleim folyamatosan nyírnak engem és a vőlegényemet annyira hogy már élni sem akarok?

Figyelt kérdés
Nekem van egy házam a szüleimtől 3 házzal arrébb, amit épp felújítunk. Ki vagyok közösítve ami annyit jelent hogy a szüleim nem tarthatnák a kapcsolatot velem. Egy kis faluban lakunk. Eleinte mikor elkezdődött a felújítás normálisan viselkedtek hogy ők segíteni akarnak. De amikor a párom nem volt ott lehordták nekem mindenféle l*tornak meg szemétládának. Mindig elküldöm már őket de próbálja anyám bevetni az érzelmi zsarolást de nem engedek neki. És mikor megkérem, hogy hagyjon minket, ne ócsárolja a vőlegenyemet akivel a közös jövőnket építjük akkor vallásos létére azzal jön hogy akkor a vőlegényem dögöljön meg. Meg hogy ő majd elintézi a sorsát. És hogy vissza küldi az anyjába. Hogy ő miattam kockáztat mert ha megtudják a tanúk hogy beszél velem kiközösítik. Megjegyzem, nem én kérem soha hogy jöjjön. Próbáltam a tanúkkal felvenni kapcsolatot hogy beszéljenek vele, hiszen annyira hívőnek tartja magát akkor hagyjon, de nem foglalkoznak ezzel. Bár ezek a "jókívánságok" mást mutatnak, mint azt hogy ő milyen szent. Kezd romlani ez végett a párkapcsolatunk, az esküvőnkre sem jön el anyám a hivatalba mert akkor van nekik a gyülekezet, és kiabál amiért megkértem, az utána levő bográcsozásra se jöjjön el. Ordít hogy márpedig addig várjam meg a menyasszonyi ruhában. De közben azt is ordítja hogy a büdös l*trom neki nem kell. Már néha élni sem akarok már. 14 évesen volt öngyilkossági kísérletem mert bele kényszerítettek a vallásba, erőszakkal vittek az összejövetelekre és ha nem akartam menni, megvertek. Mikor 18 évesen kiközösítettek nem volt semmi baj, betartották hogy békén hagynak. Hiába laktam közel, nem volt probléma. Megtudta másfél éve hogy van párom, akkor kezdett volna velem beszélgetni. De pár hónapja egyre durvább. Már semmi nem okoz örömet. A párom is szarul érzi ezért magát.
2021. máj. 23. 18:06
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Meneküljetek! Ha még a párodat is elveszíted miattuk, egyedül maradsz!!! :(
2021. máj. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tartom a kapcsolatot emiatt velük, szintén a jehova hul.ség miatt.

Költözz el onnan, mert csak bajt fognak okozni. Ha gyereketek lesz képesek lesznek majd tömni a fejét. A szüleim követelték a gyerek láthatását. Havi 1x 2órára lehet velük a felügyeletünkkel.

2021. máj. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
88%

"Ótvar nagy marhaság, nekem is van testvérem, unokatestvérem, aki Jehova tanúja. Nincs semmi ilyen előírás."


Miért, katolikusoknél, reformátusoknál van ilyen? Nincs, mégis sok családot ismerek, ahol a gyerek ki lett "tagadva" mert nem lett úgy vallásos ahogy a szülők és a közösség akarta.

2021. máj. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
15%
13, nem azt írta, nem tartják, hanem nem tarthatják. Ilyan nincs, semmiféle tiltás nincs.
2021. máj. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Ki vagyok közösítve. Mikor 18 év alatti voltam a szüleim nyomására keresztelkedtem meg 15 évesen. Mikor nagykorú lettem nem mentem tovább az összejövetelre és paráznaság miatt kiközösítettek. Akit kiközösítenek azzal a tagok nem tarthatnak kapcsolatot akkor sem ha az családtag.
2021. máj. 23. 19:32
 16/30 anonim ***** válasza:
98%

14

Attól mert "nincs", mégis van. :)

Akkor nem jól fogalmazok, ismerek olyan sima keresztény felekezetbe tartozó kis közösségeket, ahol pont ugyanez van. Lehet, hogy te az írod, a jehováknál sincs ilyen, de igenis ott is lehet néhány radikális csoport. :)

2021. máj. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
92%
Házat eladni, most!
2021. máj. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
15%
Azért fura, hogy van interneted, írsz is rajta, gondolom, olvasod is a netet, és agyilag ilyen alacsony szinten vagy még, hogy érzelmi, értelmi gúzsba vagy kötve. Vagy pedig kamu sz egész...
2021. máj. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
94%
add el a hazat, es koltozzetek el a falubol, anyaddal meg szakitsd meg a kapcsolatot es csereld le a zaradat
2021. máj. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
86%

18, akarmilyenek a szulei megiscsak a szulei. Nem mindenki tudja konnyen venni azt ha totál meg kell szakítani a kapcsolatot.. Ez egy folyamat. Neki nehezebben megy, ezert kért segítséget

Kerdezo, előttem leírták, add el a házat es menjetek messzebb. Konnyebb lesz úgy hidd el.

2021. máj. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!