Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szégyellnem kéne magam,...

Szégyellnem kéne magam, amiért gyárban dolgozok?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok és van 2 szakmám, illetve a 2. megszerzése után elkezdtem az egyetemet, de végül nem fejeztem be. Ezután elkezdtem munkát keresni, de a járvány miatt nem találtam munkát, pedig beadtam mindenféle álláshirdetésre a jelentkezésem, még takarítónőnek is...A szüleimtől minden nap megkaptam, hogy egy semmirekellő, lusta here vagyok és nem hitték el, hogy hiába adom be mindenhova a jelentkezésem, sehonnan nem jeleznek vissza.

Ők amúgy még a 20. században élnek kb. és nem értették, hogy ma már nem úgy megy az álláskeresés, hogy sétálok az utcán és bemegyek random üzletekbe meg épületekbe azzal, hogy munkát keresek és adnak, hanem interneten kell jelentkezni kb. mindenhova és folyton b4szogattak, hogy üljek fel a buszra és járjam a várost, hogy hova vennének fel..🤦‍♀️ Aztán minden rokonnak mondogatták, hogy nem is keresek munkát, csak élősködök rajtuk, mert sose megyek el itthonról munkát keresni..

Végül felvettek egy gyárba, ami amúgy nem olyan rossz, nem az a sztereotipikus "gyár", fiatalos a légkör és eddig mindenki normálisnak tűnik, akivel találkoztam, szóval azt leszámítva, hogy fizikailag kicsit fárasztó maga a munka, amúgy egyáltalán nem olyan rossz hely.

A szüleim viszont (főleg az anyám) most amiatt szidnak kb. minden nap, hogy szerintük szégyen, hogy gyárba dolgozok, szerintük el kellett volna mennem 120 ezer nettóért kasszásnak a tőlünk 5 percre lévő Sparba (itt jelenleg 160.000 a fizetésem, plusz kapok kb. 20.000 ft caretériát).

Anyám gyakran mondogatja, hogy miattam már a házból is alig mer kimenni, mert a szomszédaink gyerekei egyetemre járnak és most nem tudja, mit mondjon majd nekik, ha kérdezik, én is járok-e még egyetemre, vagy mit csinálok..


Esküszöm, nem értem ezt a gondolkodást, eddig az volt a bajuk, hogy nem találtam munkát, de amikor egyszer felvesznek valahova, már az sem elég jó. Tényleg akkora szégyen gyárban dolgozni?


2021. máj. 30. 10:11
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%
NEm!
2021. máj. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%
Nem szégyen. Az a szégyen ha utálod a munkát és a munkakörnyezetet, de változtatás helyett csak siránkozol. Te ilyet nem csinálsz, így nincs is mit szégyellned. Anyád szégyellje magát amiért nem támogat érzelmileg.
2021. máj. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
68%

Nem szégyen gyárban dolgozni, de nem mindenkinek ugyan akkora eredmény.


Pl ha olyan családból származol, ahol inkább csak hátráltattak, lehúztak, akkor egy tök szép eredmény lehet így kitörni. Ha a családod mindent a feneked alá tolt, fizették a tanfolyamokat, az egyetemet, bármit, akkor valahol ciki, hogy nem tudtál élni a lehetőséggel. Tehát nem a gyár a ciki, hanem hogy van két (valószínűleg piacképtelen) szakmád és egy befejezetlen egyetemi képzésed és hogy ennyi támogatással sem jutottál többre mint azok, akiket kb kiraktak otthonról egy szál bugyiban.

2021. máj. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 Hanna S ***** válasza:
98%
Egyáltalán nem szégyen!!! Főleg ha eleget keresel.
2021. máj. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 Psylocyber ***** válasza:
99%
A munka NEM szégyen! Édesanyád hozzáállása a szégyen. (Sajnos tudom miről beszélsz, az én szüleim is le vannak maradva 100 évvel és az én édesanyám is pszichopata.) Lassú víz partot mos, keresd tovább, azt, ami neked megfelelő munka, de ne anyádért, hanem magadért! Kitartást és legyél büszke magadra, mert helytállsz még akkor is, ha - eddig - nem minden jött össze!
2021. máj. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
85%
Miért kellene? Nem értem az összefüggést. Én is egy gyárban (autóipar) dolgozok, igaz mérnökként és jóval a magyar átlag felett keresek. Nekem valahogy nem jön be az irodaházas, öltönyös munka, jobban érzem magam a gépek között.
2021. máj. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
97%
Mond azt nekik,ha nem tetszik elmész k.rvának!
2021. máj. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
93%

Nem szégyen, de mégis sokan lenéznek ez van ilyenek az emberek.

Én is kényszerből futárkodok, nálam ugyanez van.

2021. máj. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Jó magam is gyárban dolgozom és olyan jó helyem van, hogy nem nagyon hagynám ott. Nagyjából 200e a fizetésem, ami máshol se nagyon jobb, ha az átlagot vesszük, ráadásul 5 percre van a lakhelyemtől, éjszakáznom nem kell. Nyugodtan megyek be és nyugodtan jövök ki, és szinte nem bírok elfáradni a munka jellege miatt. Nekem 6 éve megfelel, akinek ez égő, azt csak sajnálni tudom.
2021. máj. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
97%
Egyáltalán nem szégyen. Én is gyári munkás vagyok, pedig még diplomám is van. Mégis jobban keresek, mint az eredeti szakmámmalml. A munka soha nem szégyen.
2021. máj. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!