Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, aki vett a...

Van itt olyan, aki vett a gyerekének lakást? Nem bántad meg? Tudta értékelni a gyerek?

Figyelt kérdés
2021. jún. 4. 19:03
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
55%

Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy nem mondtuk a gyerekeknek, hogy kapnak lakást majd. A fiam jelenleg úgy jár egyetemre, hogy már kiskorában megvolt a lakása, de nem tud róla. Keményen és szorgalmasan tanul, mert ő is vinni akarja valamire, egyetem mellett dolgozik, teljesen önszántából. Neki az lesz a meglepetés, hogy a diplomaosztóra megkapja a lakást. Szerintem már most is értékelné, de férjem ehhez ragaszkodik. A kisebbik, a lányom még érettségi előtt áll, de ő is hasonló. Ha ő is szorgalmasan tanul tovább, a neki szánt lakást is odaadjuk neki.


Nálunk is azaz elv, hogy a gyerekekért bármit megtennénk, amit csak lehet, de én láttam azért a negatív példát, hogy milyen amikor valaki túl sok mindent kap hirtelen. Megtanítottuk őket küzdeni és helyt állni, de nem akarom, hogy nekik is annyira szenvedés legyen az életkezdés, mint nekünk volt.

2021. jún. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
69%
21-es, van a családnak egy plusz lakása, amit titkoltok a gyerek elől 20 éve? Vagy elmentetek közben lakást venni úgy, hogy ő nem tudott róla? Nálunk ez a fokú titkolózás nem működött volna.
2021. jún. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk a családi házhoz építettek egy abból nyíló 2 szobát fürdővel, és közölték, hogy ez lesz a lakásom...
2021. jún. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Mi akkor kaptunk egy felújítandó házat amikor szóba jött a különköltözés. Ne kelljen felvenni hitelt. Nagymamám azt szokta mondani hogy kinek adjon ha nem nekem. Viszont van miből adni, de ha szűkösen lennének nem fogadnám el. Nem szimpatikusak az olyan szülők akik mindenüket odaadják a gyereknek. Ilyet nem szabad és utána meg vàrják a nagy hálát mert ő mennyit dolgozott érte. Mint amit az egyik válaszoló írt nénit. Ez az egyik oldal, hogy mondja a fia menjen már haza. De ki tudja a néni is mit művel a lakásban mondván ő vette. Én úgy gondolom hogy ha a gyereked normális akkor vegyél neki. Ha

nem bízol benne mert okot adott rá ( drogos, piás) akkor a sajàt nevedre vedd vagy tetess rá haszonélvezetet.

2021. jún. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
84%
A 24-esnek annyiban is igaza van, hogy belefuthat a gyerek olyan párba, aki kiforgatja a lakásából. Általános iskolai osztálytársam nősült úgy, hogy az asszonyka eladatta vele a családi házát, majd vetetett vele az árából lakást, de már kettejük nevére. A szerelmesebbik féllel gyakran mindent meg lehet csinálni, mert elvakítja a rózsaszín köd. Ha a gyerek szülői haszonélvezettel kap lakást, abból viszont nem lehet kiforgatni. Ilyenkor minimum 2- inkább 3 szobás kell eleve, mert a haszonélvezet miatt nem fogják tudni nagyobbra cserélni ha gyerekek lesznek, akkor sem. Van egy pszichiátriai beteg ismerősöm, ő is szülői haszonélvezettel kapott egy garzont, mert rájönnek olyanok, hogy lelkesedésből csinál marhaságokat, egy ilyen hatása alatt simán odaadná a lakását pl. egy szépfiúnak.
2021. jún. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
46%

De jó! Nekünk is van 3 házunk, amit el lehet adni, de apám testvére ül az örökségen és nem adja el egyiket se. Nagy, szép házak, van köztük nyaraló is.

Gyönyörű lakásom lehetne belőle, de így majd nekem is marad az albi, mamahotel vagy a hitel.

Szuper önző emberek vannak. Most biztos én leszek a rossz amiért ez le mertem írni. Viszont azt gondolom ha másnak is van miből adni és ad, akkor az én rokonságom is adhatna, hisz bőven van mibôl. Édesapám szeretne is adni, de a hüle testvére nem adja el a 3 közös tulajdont és beköltözni sem enged. Nekik nem lehetett gyerekük, ezért egész életükben nehezteltek rám és a családomra. Ott tettek keresztbe ahol tudtak. Beköltözni sem enged a házakba. Azt állítja 2-t használ éd valamennyire ott is van, mellé meg nem szívesen mennék be, a harmadik meg felújítandó

Bocsi valahová panaszkodnom kellett. Nem hiszem, hogy bármivel kevesebbet érdemelnék mint bármely fiatal akinek a seghe alá lett tolva egy lakás, mert nincs gonoszkodó rokona, aki ül a családi vagyonon. Ha 1x lesz gyerekem BIZTOS nem csinálok neki testvért. Mindent ő fog örökölni és nem kell osztozkodnia. :)


Kérdező: a gyerekeden múlik, hogy mennyire fogja értékelni. Én értékelném.

2021. jún. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

#26


Ez a helyzet csak apád tehetetlensége miatt állhat fent nálatok.

Már régen indítania kellett volna "Közös tulajdon megszüntetése iránti pert"

és a bíróság rendelkezett volna a megosztásról, illetve a pénzbeli rendezésről.

2021. jún. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
34%

Nalunk a férjem részéről nincs semmilyen vagyon, az én részemről a szüleimnek több berbeadott lakása van, ők maguk egy 200 négyzetméteres házban élnek ketten, orokoltek is a saját szüleiktől pl. Balatoni nyaralót.

Soha eszükbe sem jutott hogy segítsenek. Amúgy nem tudom hova teszik a pénzt, mert bár tény hogy nagyon pazarloan élnek viszont nem fényűzően.

Én is és a férjem is szorgalmasak vagyunk, most külföldön élünk és évi 3-4 alkalommal látogatjuk oket, ok pedig nagyon büszkén meselgetik hogy külföldön élünk ...

...az életben nem jöttünk volna külföldre, ha nem szembesülünk azzal hogy az albérlet mellett még az onreszre is 5 éveket kell gyűjteni sporolosan. Ja és az albérletet apámnak fizettük.

Én nem tudom mire halmozzák a vagyonukat, mert ha gazdag örökséget akarnak hatrahagyni nekem, már abszolút későn lesz (remélhetőleg) de az biztos hogy a gyerekeimnek adom az egészet.

Hogy mit érzek a szüleim iránt? Kozonyt. Haragudtam egy darabig de rájöttem hogy ők egyszerűen észre sem veszik hogy ez így nem jó. Persze szerencsére mindig is szorgos voltam, de egy könnyebb élet is juthatott volna, ahol nagyobb szerepet kap a család közelsége például...

Na bocsi, én nem is értem ki másért küzdenek ha nem a gyerekeim konnyebbsegeert.

2021. jún. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
26- bizony ám, jól mondja a 27. Kifogásokat mond apád, meg lehetne oldani a helyzetet.Ügyvédhez kellene menni!!!
2021. jún. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
28- nem lehetett volna szólni nekik??
2021. jún. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!