Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mostantól beleállok az összes...

Mostantól beleállok az összes vitába. Jó lesz ez így nekem hosszútávon?

Figyelt kérdés

Jövőre végzek gimiben, tehát a szüleim tartanak el nagyrészt, de már nagykorú vagyok. Eddig egy csomó vitám volt anyámmal, aminek mindig az lett a vége, hogy ráhagytam. Kissé úgy érzem, hogy túlságosan is adok a véleményére, és folyton amiatt aggódok, hogy ő mit szól. Meg ugye nem akarok mártírkodást hallgatni, miszerint ő abban a hitben él, hogy utálom őt és azt akarom, hogy meghaljon. Emiatt soszor nem merek meglépni dolgokat, amiket évek óta nagyon szeretnék. Szinte jóváhagyást várok tőle, és ő is azt hiszi, hogy engedélyt kell kérnem bizonyos dolgokra. Szerintem ez már nagyon nem egészséges. Most arra jutottam, hogy kezdetnek tényszerűen közlöm vele, hogy mit akarok, és én azt meg is teszem. Természetesen ezt azokra a dolgokra értem, amik őt semmilyen szinten nem érintik, csak pusztán azért szól bele és próbál tiltani, mert neki nem tetszik. Tehát nyilván spontán házibulit nem rendezek, meg nem mondom azt, hogy csinálok valamit, ami neki nem tetszik, de azért fizesse már ki. De szerintem mostmár, ha az adott dolog nincs hatással az ő életére, akkor én azt igenis megcsinálom, ha tetszik, ha nem. Ebből nyilván vita lesz, de bele kéne állni. Ezúttal nem hagyom rá. Az akaratomat érvényesíteni fogom, ha az őt csak annyiban érinti, hogy nem tetszik neki, amúgy meg semmi egyéb ellenindok nincs. Úgy érzem meg kell húzni már a határokat a részemről.


Viszont nem tudom, hogy jó-e ha beleállok az ebből adódó vitákba. Eddig nem álltam bele, és nem annyira jó nekem így. Abba szinte biztos vagyok, hogy kirakni nem fog itthonról, mert az neki szégyen lenne mások előtt. A kapcsolatunk eddig sem volt túl rózsás, tehát nem aggódok, hogy emiatt lesz majd rossz. Javítani eddig sehogy sem tudtam, szóval amúgy lehet az kéne, hogy húzzak be saját határokat, hogy tudjunk úgy kommunikálni, hogy ne ő járjon elnyomni.


Szóval szerintetek jó ötlet beleállni az összes vitába?



2021. jún. 15. 20:36
A kérdező szavazást indított:
Jó ötlet
Rossz ötlet
Egyéb (fejtsd ki kommentben)
33 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat, autocorrect itt-ott belenyúlt.

*"ne akarjon elnyomni" lett volna a vége felé

2021. jún. 15. 20:37
 2/8 anonim ***** válasza:
7%

Hát én ezt nem olvasom el.

Addig eljutottam hogy anyádról van szó.

Bárkivel szemben érvényes: Az megfontolt ember azzal vitázik akivel érdemes, és amiről érdemes, hisz (ha) tudja igaza van.

Ha valakivel te szeretnél vitázni, csak akkor tedd, ha szintén tudod, hogy van értelme annak, és képes vagy végigvinni. Így ha fel szeretnél lépni anyád ellen valamiben, akkor nyugodtan tedd meg (ha tudod, hogy igazad van, vagy változást akarsz).

Ettől függetlenül, mindenki rengeteg spontán vitába találhatja magát bármikor. A fontos, hogy tudj érvelni, tudj is vitázni, ha belédköt valaki, megvédeni magad, ha nem te kezded a vitát. Persze, amint fent említettem, csak azzal kell leállni vitázni, és a véleményével törődni, akivel érdemes. Idiótáknak nem kell adni a szavára.

2021. jún. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát neki a kiabálás és az érzelmi zsarolás van, mint eszköz, érv nem igazán hatja meg :D Maximum az ő eszközein belül tudok érvelni, a kérdés az, hogy túl tudok-e mutatni a rutinján ezekben.
2021. jún. 15. 20:51
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Fuu, ez a halalaval valo manipulálás...ezt ne hagyd ennel tovabb, igy is sok volt .


Mondd neki ilyenkor nyugidtan, hogy igen, jo lenne. Nehany meghökkenés utan talan abbahagyja. Latja, hogy zsarolhat vele. Reg lazadnod kellett volna amugy is, de tedd most, még tini vagy

2021. jún. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát eddig is veszekedtem vele, csak a vége az lett, hogy inkább ráhagytam és megvártam az engedélyét egy adott dologra, ami őt nem érinti igazán. :D Tehát lázadtam valahogy, csak nem vittem végig szinte soha.
2021. jún. 15. 21:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Kimaradni még jobb.
2021. jún. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

"Tehát lázadtam valahogy, csak nem vittem végig szinte soha"

Tehát nem lázadtál. Csak kicsit visszaugattál.

2021. jún. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Olvasd el az erőszakmentes kommunikáció című könyvet.


[link]

2021. júl. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!