Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hagynád, hogy a 14 éves...

Hagynád, hogy a 14 éves lányod a 19 éves legjobb fiú barátjánál aludjon?

Figyelt kérdés

2021. jún. 15. 22:17
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
44%

20-as Az én válaszom az volt, hogy nálunk aludhatna, így nyilván megismerem, de nem vele egy szobában. Én sem voltam sokáig (16) szűz, volt 2 év különbség.

Itt nyilván egy naív általános iskolás kislány van, én őszintén nem tudom elképzelni, hogy vele egy 19 éves fiú érdemben mit tud beszélni, nemhogy legjobb barátok legyenek. Aludjanak együtt, de minek?

2021. jún. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
64%

21!

A nővéremnek fiai vannak, 19 és 21 évesek. Mostanság gyakran találkoztam velük, mivel segítettek a házfelújításban illetve én is meg voltam hívva a nagyobbik fiú születésnapjára. Erősen vitatkoznék azzal, hogy ezek a fiúk érettek lennének. A beszédjük, a stílusuk és minden másból is azt tudtam leszűrni, hogy nagyon kisfiúk ők még.

Természetesen vannak érett 19 évesek is, általánosítani semmiképp sem szeretnék. De nem tartom kizártnak, hogy egy 14 éves lány felnőjjön egy 19 éves fiúhoz, valamint hogy egy 19 éves lemaradjon egy 14 éves mellé.

2021. jún. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
90%
Off: Már miért ne lehetne közös témája egy 14 meg egy 19 évesnek? Nem 60 év van köztük, hanem csak 5. De én pl. ugyanúgy elbeszélgetek egy 60 évessel, mint egy korombelivel, vagy akár egy 10 évessel. MINDIG van közös téma, csak megkell találni, pl. ha közös a hobbijuk, máris van közös téma, ez nem kor kérdése.
2021. jún. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
89%

Egyáltalán beszélgettek 10 mondatnál többet, mert 5 mondat közös témájuk nincs?!


Ez marhaság. Nyolcoszt gimibe jártam, biosz szakkörös voltam, egyedül a kisgimisek közül nyolcadikban. Voltunk ráadásul hárman lányok, 10 fiú mellett. Én pl tök jól elbeszélgettem a végzősökkel. Aludni nem jártam hozzájuk :)

2021. jún. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
65%

Nem. Majd visszatérnénk a témára, ha elég őszinte lenne, hogy ne hazudjon a szemembe, hogy "legjobb barát" vagy nem lenne annyira kis hülye, hogy azt higgye, a fiú csak barátkozni akar vele.

Én elhiszem, hogy 14 éves lányként tényleg azt hiszi, hogy barátkoznak meg jó poén ugratni egymást, de az is fix, hogy a fiú mást akar és nem tenném ki a lányom egy olyan helyzetnek, amikor ott van a srácnál kiszolgáltatott helyzetben, ahol beleviszik dolgokba vagy megerőszakolják, mert naiv.

Majd ha őszintén felvállalják, hogy "anya, apa, ő itt a barátom és szeretnénk együtt tölteni az éjszakát" akkor esetleg. Bár 14 évesen nekem még ez az együtt alvás elég korai.

2021. jún. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
52%
ha csak sima barátok,akkor engedném ha másik gyermek szülei is engedélyezik..de ha párkapcsolat szex is lenne,akkor védekezzenek
2021. jún. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
94%

"Tiltással hazudni tanítasz."

És sajnos ez az idézet nem hülyeség. Persze én sem azt mondom hogy 14 évesnek egy 19 èvessel kell aludnia. De a legjobb módszer az az lehet, amit a 16-os írt? Leülni és megbeszélni hogy miért stb. Esetleg elmagyarázni hogy ez azért veszélyes és kiszámíthatatlan dolog.

De nem mindig származik jó a tiltással. Én is voltam kamasz és volt rá példa hogy tiltás miatt hazudni kényszerültem (nem fiús téma volt).

2021. jún. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
44%
Nem. Gyereknek otthon a helye. Ráér még fiúzni, főleg ott aludni.
2021. jún. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
Inkább felvilágosítanám erről-arról. Nem tiltanám, ha a srác normális. Nem egy iszákos, naplopó stb. Az az igazság, hogy mint írták úgyis megoldják, ha akarják. Tiltani felesleges, csak azt érném el, hogy utána nem mondana el semmit. 14 évesek már azért nem kislányok annyira, legalábbis én nem felejtettem el milyen voltam 14-19 évesen. Az, hogy ma mennyire életképtelennek nevelik a gyerekeket na meg csecsemőként kezelik a 16 évest is (van a rokonságban példa rá) attól egy 14 éces lány már nem kislány. A másik, hogy a fura nevelés ellenére a legtöbben már a gimibe úgy mennek, hogy nem szüzek. Visszatérve a témához, ha én is ismerném azt a "legjobb" barátot, akkor nem lenne gond, de egy jött-ment 2 hete ismert alakkal azért én sem engedném. 29N
2021. jún. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

A srác egy éve még gimis volt könyörgöm:D Kis híján összefuthattak volna a gimi folyosón:D Úgy csináltok mintha legalább 20 éve lenne köztük.

Elég sok tizenévest ismerek, érdekelnek a generációs különbségek, a közösségi média társadalmi hatásai, szóval van rálátásom. 14 évesen olyan természetes manapság a szexuális tevékenységek művelése, hogy az itteni válaszolók nem is képzelnék... Persze ez nem jár együtt a szexuális kultúrával vagy egyáltalán bárminemű ismerettel a témában. Ez is remekül jelzi az buborékvilágot amiben a szülők élnek. Azt hiszik, ha tabusítják a témát és/vagy tiltanak a probléma megszűnik létezni. Ellenkezőleg.

Egyébként annak idején mikor gimis voltam az egyik lány az osztályban kb 16 lehetett mikor egy huszonéves sráccal járt, aki dolgozott már fősuli után nem mellesleg. Szóval tuti elmúlt 21 is:D Senki sem botránkozott meg ezen. Nem értem most mi ez prüdéria.

Tiltsátok meg. Aztán majd a parkban megujjazza a srác. Feltéve ha akar valamit tőle szexuálisan... Mert az ugye továbbra sem egyértelmű-.

2021. jún. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!