Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek illik felhívni elsősorba...

Kinek illik felhívni elsősorban a másikat, hogy mi újság: a szülőknek/nagyszülőknek a gyerekeket/unokákat, vagy a gyerekeknek/unokáknak a szülőket/nagyszülőket?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint mindkettő mellett szólnak érvek:

A gyerekek nem kérték, hogy megszülessenek, így egy szülőnek (de még nagyszülőnek is) felelőssége van ebben is, hogy időnként keresse a gyerekeit (unokáit).

A gyerekeknek/unokáknak illő időnként érdeklődni a szülők/nagyszülők hogyléte felől, főleg, ha már idősebbek, elvégre nekik köszönhetik, hogy vannak, és felnevelték őket (persze jó esetben).


Mégis, kinek illik gyakrabban keresni a másikat?



2021. jún. 17. 10:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%
Nincs erre szabály. Most mondja azt, hogy akinek több ideje van?
2021. jún. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
az én családomban is az az elvárás, hogy a gyerek hivja a szüleit. én azt mondom, hogy nem kéne illemhez kéne kötni ezt, vagy csak illemből beszél az ember a családtagjaival. egy családban egyenlő emberek vannak, nem alá vagy fölérendeltségi viszonyok, így az keresse a másikat akinek mondanivalója van.
2021. jún. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
92%
Elég gyenge a szeretet, összetartozás abban a közösségben ahol ez a kérdés egyáltalán felmerül. Ugy is mondhatni: Ahol ez kérdés, ott nem érdemes egyiknek sem keresni a másikat!
2021. jún. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Amelyiknek épp eszébe jut, ha mindig csak egyik fél keresi a másikat, akkor egy idő után úgy jöhet le neki, hogy valójában csak nyűg, hogy mindig keresi, hisz a másik fél őt sosem keresi.
2021. jún. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Az már régen rossz, ha illem kérdést csinálunk egy ilyen közeli családi kapcsolatból. A nagyszüleimet általában én hívom, mert egyetemista vagyok és dolgozok, nagyjából esélytelen, hogy pont beletrafáljanak és akkor hívjanak amikor otthon vagyok. :D Velük első pillanattól kezdve ez volt. A szüleim hébe-hóba még szoktak hívni, de anyám már inkább viberen ír, hogy hívjam fel ha van időm. Hetente-kéthetente azért mindenkivel szoktam beszélni és nem azért, mert illik, hanem mert szeretem őket, ők a családom és kiváncsi vagyok mi van velük.
2021. jún. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően mindkettőnek. Ha a mama azt se tudja hogy kell kezelni a telefont/ hosszas procedúra neki, de a kapcsolat olyan, hívja mindig a fiatalabb. Egyik mamámnak negyed órás hadművelet már a saját régi tárcsás telefonján is hívni minket, így a mindennapokban inkább mű hívjuk, de szülinapokon erőt vesz magán és hív. Másik mamám 10 évvel fiatalabb, nagyon benne van a technológiában (okostelefon iPad ami kell), na ő egyszer nem hívna fel hogy vagyok, csak panaszkodik apámnak hogy sose keressük. Az ő esetében azt mondom, a (telefon)vonalnak két vége van. Az egyetlen amiért nem hív, hogy igazából pont le se szr minket. Na az ilyenért nem fogok kapálózni.

Szüleimmel kb felváltva keressük egymást, tesom nem egy telefonálós alkat de chaten napi kapcsolatban vagyunk

2021. jún. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem szavaztam. Annak, aki erősíteni akarja a kapcsolatot.
2021. júl. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!