Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elég rossz a kapcsolatom a...

Elég rossz a kapcsolatom a szüleimmel .Javulni fog ez idővel?

Figyelt kérdés
Sokáig alkalmazkodtam minden hülyeségükhöz, de elegem lett. Megszakadt a kapcsolat közöttünk. Öregkorukra megjön az eszük? Aki ilyen helyzetben volt, annál mi lett?

2021. jún. 17. 13:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
37%
"A saját pszichologusommal beszéltem erről" Ja, hogy nem diagnosztizáltak, csak rájuk fogod. A pszichológusod meg adja vissza a diplomáját ha látatlanban ilyet ki mer jelenteni valakiről.
2021. jún. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
28%

#11: na pont erre céloztam az előbb...


De látod, van itt okoskodó, aki azt írja majd, hogy te is biztos állástalan pszichológus vagy, és irigykedsz... :-D :-D :-D


Szerintem maximálisan etikátlan egy ilyen távdiagnózis, ha nyilvánosságra kerülne, tuti ki is átkoznák a szakmából!

2021. jún. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért lett a 7-es válasz lepontozva... Vannak emberek, akik nem kezeltetik magukat, ez tény. És nem, nem a távdiagnózis mellett álltam ki. Viszont el kell ismerni, nem csak egy diagnózis időpontjától számítva beteg egy beteg ténylegesen. Szerintetek mit lehet kezdeni egy egyértelműen nem egészséges családtaggal, most őszintén?
2021. jún. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nna, nárciszoktól jobb, nem várni semmit, tapasztalatból mondom.
2021. jún. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez csak egyre rosszabb lesz. Kár (felesleges) reménykedni!
2021. jún. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
8%
Amúgy minden napra jut már egy nárcisztikus szülőről szóló kérdés?
2021. jún. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyire van elborulva az agyuk. Apám alkoholista és narcisztikus volt míg anyámmal együtt voltak. Mikor 17 voltam, elváltak,én egyéb okok miatt apámnál maradtam, de nagyon nehéz volt, napi veszekedések, kiátkozás, ne jöjjek haza stb. 21 évesen elköltöztem és utána valahogy minden rendbe jött. Még apám is mondja, hogy mennyire szeret végr egyedül élni. Már nem is iszik szinte semennyit, nem veszekszünk, teljesen jól lehet vele bezélgetni és még az alkoholizmusáról is(pedig régen foggal körömmel tagadta, hogy ő az lenne). Anyámnak is van egy kevés problémája - ő a tipikus érzelmi zsaroló, függő személyiség, de vele jó a kapcsolatom, és próbálom kezelni, ha zsarolna vagy bűntudatot akarna ébreszteni.

De visszatérve a kérdésre: soha nem gondoltam volna, hogy apámmal valaha is ilyen lesz a kapcsolatom. Szóval semmi sem lehetetlen, de a pszichológus fog tudni segíteni, ha mégse...

2021. jún. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
96%
Nem fog javulni.
2021. aug. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!